Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 18:19 
Mazák
Mazák

4 držák a 24 čepelka

Přílohy:
IMG_20201022_182011.jpg
IMG_20201022_182011.jpg
[ 28.58 KiB | Zobrazeno 2281 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 20:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Kiwiro,
jak píšeš o kroužku, úplně jsem si vzpomněl na svoje modelářské začátky. Držím ti palce!!!

PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 20:48 
Mazák
Mazák

Zkuste mrknout někde v železářství. Třeba u Bobošíka pod kopcem jsem kupoval nedávno takovou placatou malou lahvičku, mám v tom olej v práci na závitník. mají tam více druhů a velikostí. Jsou ale dost drazí, tak zkusit i jiné železářství v okolí.

PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 21:30 
Mazák
Mazák

Obrázky: 5
Bralenky jsou skvělé, malá množství jsem střádal od kapek z lékárny.
Kdo má kámoše lékaře z pracoviště kde se očkuje může zkusit lahvičky od vakcíny. Vyhazují se.
Já si v minulých rocích párkrát řekl o tu svou (po nabídce praktického lékaře) lahvičku od vakcíny proti chřipce.
Byly různé od různých dodavatelů. Všechny se osvědčily a fungují naprosto skvěle.

Na Kanagom se prodávaly a stále prodávají (od PELIKÁN)
11Kč, Nástavec na tubu menší (M9) (120008) /na průměr 8.5 mm/
http://www.houska-modelar.cz/shop/product_info.php?products_id=12399

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 7:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
Funkcni cepel OLFA , pro rezani tlustych kusu XPS ( podbrousene vlnky jsou jenom na leve strane) viz fotky:

Příloha:
oprava kridla f3k_001.jpg
oprava kridla f3k_001.jpg
[ 69.08 KiB | Zobrazeno 2176 krát ]

Příloha:
nuz na xps_01.jpg
nuz na xps_01.jpg
[ 81.63 KiB | Zobrazeno 2176 krát ]

Příloha:
nuz na xps_02.jpg
nuz na xps_02.jpg
[ 82.05 KiB | Zobrazeno 2176 krát ]

Příloha:
nuz na xps_03.jpg
nuz na xps_03.jpg
[ 60.09 KiB | Zobrazeno 2176 krát ]

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 7:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
YenyaKas píše:

Není ta čepel příliš krátká? Já řežu různé ty XPS desky standardním úzkým (9 mm) odlamovacím nožem. Nejlíp to řeže, když je ostří co nejvíc "položené", takže materiál jakoby řeže co největší délka ostří (klidně ten nůž položím tak, že v řezu je 5 odlamovacích polí). To tady ta čepel 11 je kratší, bych řekl.

jelikož řežeme hlavně balsu když XPS tak max 6mm tak je to plně dostačující

PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

vediem krúžok skoro 50 rokov. Používali sme na lepenie Herkules- malé fľaštičky, ktoré po vyčerpaní sme doplňovali z veľkej fľaše. Posledné 3 roky používame len sekunďák- značne to zrýchli práce a fľaštička vydrží celý rok. Netuším, čo robíte s deťmi s uhlovým papierom. My používame šablóny, ktoré deti obkresľujú obyčajnou tužkou na balzu a vyrezávame zalamovacími nožíkmi. Pri zložitejších modeloch kde je potrebné vyrábať rebierka,
si ich dáme vypáliť. značne to zrýchli práce a za rok sme schopní vyrobiť 3 hádzadlá a nejaký väčší model- P30 alebo A3. Už sme robili aj F1H. Veľmi dobré boli stavebnice Andulka 2. Ale to je už dávno.
Želám veľa chuti do práce a nadšenie pre prácu s mládežou. Bez toho by sa to nedalo robiť.
VLAD

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 1:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Kiwira píše:
... Chci aby každý malý modelář měl svou krabici , kde bude mít nůž, lepidlo, uhlový papír, smirkový papír na špalíku, tužku, pravítko. ...

Mě se toto ještě po 25 letech vedení kroužku nepovedlo dosáhnout. Tak držím palce ať máš víc štěstí. :)

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 8:07 
Mazák
Mazák

SHU píše:

Mě se toto ještě po 25 letech vedení kroužku nepovedlo dosáhnout. Tak držím palce ať máš víc štěstí. :)

Přesně. :lol:

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 11:48 
Mazák
Mazák

Asi záleží na tom, kolik dětí chce v tom kroužku mít a jak budou staré.

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 16:29 
Mazák
Mazák

No původně jsem jich měl 5, teď mám kluky jen tři. Jednoho to přestalo bavit, jednoho ( a nejmladšího a strašně šikovnýho ) dali rodiče na fotbal :twisted: :twisted: :twisted: . Taky jsem chtěl každýmu krabici .... Mám asi malou dílnu. Ale je to krása, když mají postaveno, nebo se jim začíná v hlavičkách rozsvěcet a přicházejí na kouzlo vynalézt vynalezené ... Taky zadarmo, ale vždyť by pak neuměli ani přidělat poličku, uříznout prkýnko, zašroubovat šroubek ... Pak si takový šikula zlomí šroubovákem nohu a svěrákem vypíchne voko - nebo opačně :?: :roll:
Jo a stavebnice si beru od pana Rudolfa Hiesboka. Doufám, že to není bráno jako reklama , ale je s ním sqělá spolupráce a éra fungují v kroužku na 1.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 18:02 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Kiwira píše:
... Já bych to tak nedělil. Můj názor ( zatím ničím nepodložen ) je ten , že když děti dělají jedno a to samé , tak mohou od sebe " opisovat. " Nehledě k tomu , že vysvětlovat každé skupince dětí něco jiného ... když vysvětluji jedné skupině , tak ta druhá není zaměstnána a opačně...

Tohle jde jen ve skupině, která zůstane bez dalších změn po dlouhou dobu. Vedu kroužek pod DDM (hoirní hranice 10 kluků) a každý rok mám nějakého začátečníka a přitom zůstávají kluci, kteří už nějakou dobu chodí. Z tohoto důvodu to musím dělit na začátečníky, mírně a více pokročilé. Začátečníci staví modely ze stavebnic, mírně pokročilí ještě nějakou složitější stavebnici a pak zkouší postavit něco jednoduššího podle plánu, většinu dílů si dělají pak sami (s něčím pomůžu). Více pokročilí už staví jednodušší RC modely s výrobou většiny dílů vlastními ručičkami. Byla tu řeč o nožích, používáme klasické lámací, ty jsou erární, chci mít přehled o tom, kdo s čím pracuje a hlavně než s nožem začne pracovat, podívám se, jak to drží, jestli nehrozí, že si místo kousku balsy uřízne prst atd. Oni jsou všetečkové, jeden něco přinese, pochlubí se co má za kudlu, začnou s tím blbnout a malér je na světě (doposud jsme bez takového maléru, naštěstí). Mají svoje pilníčky, lupenkovou pilku s prkénkem, ale většinu ostatního nářadí máme společné.
Jó a že neumí uzly, je dnes zcela běžná skutečnost. Také stavíme na počátku roku draky (jako rozcvičku) a mnoho kluků (hlavně těch začínajících) neumí udělat běžný dvojitý uzel. A když už se jim povede, neumí to utáhnout, takže to pak plandá.
Pokud by to někoho zajímalo, udělal jsem album (většiny) modelů, které jsme stavěli, či stavíme https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/C ... _letectvo/. Toto jsou vzorové modely, aby kluci viděli, jak to má vypadat. Až přejde ta coronasviňa a otevřeme, případně album doplním o další kousky.

PříspěvekNapsal: ned 07.02.2021 11:55 
Mazák
Mazák

Můžu ti nabídnout lahvičky od náplně pro elektronickou cigaretu. Schovávám si to tu, kdyby se to náhodou někomu hodilo a je mi líto to vyhodit. Mám asi 13ks.
Jen nemůžu zaručit, že je to dobre utěsněné pro sekundové lepidlo, ale ten liquid z toho neteče. A budou samozřejmě potřebovat vymejt.

Má to 10ml.

Přílohy:
1612691592873.jpg
1612691592873.jpg
[ 52.22 KiB | Zobrazeno 1398 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 5:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Podle tipu (nevím odkud) jsem objednal lahvičky na tatoo - https://www.ebay.com/itm/371662902230?epid=1975521581
Funguje to opravdu velmi dobře, s jehlou č. 16 (Ø 1,6) se dá disperze dávkovat opravdu citlivě, dostanu se i do míst kam jsem se s bralenkou nedostal. S krytkou ze smršťovačky lepidlo v jehle nezasychá.
Příloha:
20210531_045421.jpg
20210531_045421.jpg
[ 115.8 KiB | Zobrazeno 902 krát ]

Komu se nechce objednávat "venku", tak tady - https://www.lunzo.cz/tetovani-hennou/te ... 9-variant/

PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 0:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dobrá je lahvička od rozmrazovače zámků. Ideální velikost do ruky, dobře se s tím pracuje.
https://www.adima.cz/rozmrazovac-zamku- ... 50621.html
Nejlepší, když po mírné zimě je obchoďáky vyprodávají po třech korunách.
Ale i těch 17 korun se dá zaplatit. Mají velmi jemný hrot na řídké lepidlo, uzavírat nejlépe špendlíkem proti zaschnutí.
Odříznutím konce se průměr zvětší, třeba na disperzní lepidlo, pak se hodí originální uzávěr.
Ono se taky dost vyplatí kupovat lepidla ve větším balení a rozlévat to do malých lahviček. Cena za 1ml lepidla je pak výrazně lepší.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další