Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 11:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Zdravím a chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s výše uvedeným přípravkem.
Použil jsem jej na EPO a výsledek je v podstatě nulový. Povrch je stále měkký, vůbec nevytvrdnul a dokonce se má tendenci loupat. Přitom jsem jej, dle mého názoru, naředil dostatečně.
Předem díky za reakce.


Naposledy upravil Linj dne pon 09.08.2021 7:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Foam Armour
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2021 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Pouzivam nieco podobne - Eze-Kote (tiez vodou rieditelna zivica) a ta je vyborna - priamo na EPP ci EPO som ju sice este nepouzil ale v kombinacii s tenkou skelnou tkaninou je to podobne ako klasicke laminovanie ale je s nou podstatne jednodussia manipulacia - ziadne ulepene ruky, staci oplachnut vodou , takisto stetce...
Tvrdost/pevnost skoro ako s epoxydom , hlavne na spevnenie roznych povrchov proti poskriabaniu ci poskodeniu- balzy,dreva ci Epp .
Nevyhoda vodou rieditelnych zivic - neda sa s nimi odlievat ani robit viac vrstiev naraz ci jedna hruba - na zatuhnutie potrebuje pristup vzdchu.
Na pouzitie vo forme - len v otvorenej....

Ten Foam Armor som neskusal - skus zavolat do Astry - urcite s tym budu mat nejake skusenosti.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.08.2021 19:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Do Astry jsem psal, zatím žádná odpověď. Zkusím ještě telefon.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 7:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Tak z Astry následující odpověď:
Informovali jsme se u dodavatele a prověřili na vzorku u nás. Problém bude v ředění. Přípravek by se neměl ředit a měl by zůstat v dodávané konzistenci. Roztírá se pomocí štětce do tenké vrstvy, která je po zaschnutí homogenní a zpevní povrch pěnových materiálů. Povrch by měl zůstat mírně pružný, protože se nanáší na měkké podklady a neměl by při nárazu modelu popraskat. Lze podle potřeby aplikovat i více vrstev ale vždy po zaschnutí předchozí vrstvy. Materiál je vodou ředitelný, tato informace je důležitá pro vymytí štětce nebo opláchnutí při potřísnění.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že všude zveřejněný popisek přípravku je velmi zavádějící a matoucí.
Nyní je správně uveden pouze na stránkách https://www.astramodel.cz/cz/katalog/deluxe-materials/foam-armour-pripravek-pro-zpevneni-penovych-hmot-250ml-p38787.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
No fajn , tak sa lady pohli :) Snad to bude pouzitelne , vyskusaj (ak ti este ostalo) a daj vediet :wink: Ten Eze-Kote co pouzivam je vyborny ale po zatuhnuti je tvrdy , na peny sa to asi moc nehodi ....

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 11:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Miro_V píše:
... Eze-Kote co pouzivam je vyborny ale po zatuhnuti je tvrdy ...

Tohle mě zlákalo, objednal jsem :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Je to dobra vec , viackrat som to pouzil napr.na zpevnenie celeho predku , ci len spodku balzoveho modelu (tam kde je tuhy potah). Da sa tym spevnit loze na upevnenie podvozku, stred tuheho potahu na spodnej strane kridla, nabezne hrany... Tak ako laminovanim len jednoduchsie.
Najprv natriet zivicou, nechat dobre vyschnut a potom tkaninu (staci tenka skelna...) "prilakovat" zivicou , jednoduche a vysledky fajn , dobre sa s tym robi bez nutnosti riedidiel na cistenie upatlanych ruk ci stetcov...

Len treba pocitat s tym ze zivica menej lepi nez epoxyd , takze na ostre hrany to nie je idealne...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 13:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Miro_V píše:

Len treba pocitat s tym ze zivica menej lepi nez epoxyd , takze na ostre hrany to nie je idealne...


....aky je rozdiel medzi zivicou a epoxidom? Zivica ( pryskyrice) je epoxidova, polyesterova, polyuretanova,fenolova atd... ale furt je to zivica,no ne?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
veka1 píše:
....aky je rozdiel medzi zivicou a epoxidom? Zivica ( pryskyrice) je epoxidova, polyesterova, polyuretanova,fenolova atd... ale furt je to zivica,no ne?

veka1

Pardon , malo tam byt "...táto živica..." . Hlboko sa ospravedlnujem ak ta to urazilo :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 3:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Miro_V píše:
Pardon , malo tam byt "...táto živica..." . Hlboko sa ospravedlnujem ak ta to urazilo :wink:


Koukam,ze pokud neco nevim staci se zeptat na rc manii.To pak jeden velice rychle pochopi, ze si to musi nastudovat ve samostudiu, bo zde relevantni odpovedi temer nerostou. :|

Miro,dekuji zes mne svou "ftipnou" reakci prinutil ke studiu... docela jsem ziral, jak to doopravdy je a lehce se zdokonalil v ceskoslovencine, chemii,geologii, atd. Neuveritelne, co vsechno zjistuji tesne pred odchodem do duchodu. :o

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 4:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
veka1 píše:
... pak jeden velice rychle pochopi, ...

No já teda nevim, ale pochopil jsem to hned napoprvé. Třeba sis zrovna stál na vedení? :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 9:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jyrry píše:
No já teda nevim, ale pochopil jsem to hned napoprvé. Třeba sis zrovna stál na vedení? :mrgreen:


me jazykove znalosti nejsou tak brilantni,omlouvam se za zbytecny dotaz.Na druhou stranu jsem se vedomostne zase trochu posunul kupredu. :wink:

Mel jsem studovat hned a bez povidani. Bohuzel jsem to neudelal, toz slibuji, do budoucna se polepsim.
:)


veka1`


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 9:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Tak vyzkoušeno bez ředění. Nátěr skutečně zaschl a vytvrdl do brousitelného stavu. Přebroušení je ale nutné, protože vzhledem k velké hustotě pryskyřice, zůstávají stopy po štětci. Váleček jsem nezkoušel.
Do neošetřeného povrchu jde nehtem udělat rýha velmi snadno a když pokračuji přes natřenou část, rýha je méně výrazná. Povrch zůstává ale stále pružný, takže kdo by očekával "pancíř" jako po běžném epoxidu, bude zklamaný.
Popravdě řečeno, i já jsem očekával od tohoto přípravku větší stupeň ochrany.
Uvidím, jestli bude rozdíl poznat časem po létání. Doufám, že ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 17:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2017
Příspěvky: 7
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
V 2019 som kúpil a použil Foam Armour (neriedený) podľa návodu z webu. Z výsledku som nebol veľmi nadšený, preto som pri ďalšej stavbe depronového modelu (Polaris) skúšal povrchovku s využitím viacerých vrstiev zriedeného laku Dulux Trade Diamond Glaze Varnish Clear Satin. Popisoval to užívateľ Pajlotmajo na slovenskom modelárskom fóre. Podľa môjho názoru je výsledok lepší ako pri použití Foam Armour.

_________________
Beta; Edge 540; Kakadu; SU31; Hummer; Zeta FX61; MXS; TL2000; Polaris; Diablotin; Sbach 342; Extra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz