Reklama

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hydroizolace
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 8:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
LV píše:
Nepíš pičoviny za každú cenu.

A co takhle být konkrétní v čem píšu píčoviny!

Stavařinou jsem se živil půl života ty sis postavil chalupu a poučuješ :mrgreen: .

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 9:04 
Mazák
Mazák

Chlapi nehádejte se. To jsem nechtěl. K cíli se dá dojít mnoha způsoby, záleží na využití a podobně. Když to bude terasa u restaurace pro veřejnost, tak to zatížení bude jiný než to budu mít já (už skoro důchodce), když si tam v letě sednu na dvě hodiny. Tak bych asi uvažoval o poctivosti provedení. Chci tím říct, že do sta let to nebudu a potom ať si s tím mladý udělaji na co budou mít a jak to budou chtít. Jenom vidím, že tam byla 35 let někde IPA a vcelku přežila, tak je mi to bližší, než dnešní folie a podobně. O tom už nevím vůbec nic.
Jeden kamarád mi radil, že ideální to bude zbourat a udělat to poloviční - taky rada :D
Tak děkuji a krásný den.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jestli jsem to dobře pochopil (vlhkost nehrozí, terasa je 1,5 metru nad zemí), asi se nejedná o terasu nad žádnou místností. Jestli do teď nikde po stěně neteklo, nebo stěnou od podlahy terasy nevzlínala vlhkost, nijak extra bych si hlavu nelámal a koupil první lepší pás, který se mi bude od pohledu líbit a bude v normální cenové relaci. Asfaltový nátěr, aby lepenka chytla na podklad a pak dvě vrstvy, než křížem, raději ve stejném směru, spoje mimo. Povrch druhé vrstvy taky není třeba zvlášť řešit, nebude se "topit" na přímém slunci, bude nad ním dlažba.
Tak nějak bych to dělal já.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 11:29 
Mazák
Mazák

dudaj píše:

Stavařinou jsem se živil půl života ty sis postavil chalupu a poučuješ :mrgreen: .

To sa nemas cim chvalit.
Ja som robil 11 rokov cechmajstra v cechu strecharov za nas kraj. To len aby bolo jasno, ze som o strechach a izolaciah nieco pocul.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 12:16 
Mazák
Mazák

Kuta33 píše:
Jestli jsem to dobře pochopil (vlhkost nehrozí, terasa je 1,5 metru nad zemí), asi se nejedná o terasu nad žádnou místností. Jestli do teď nikde po stěně neteklo, nebo stěnou od podlahy terasy nevzlínala vlhkost, nijak extra bych si hlavu nelámal a koupil první lepší pás, který se mi bude od pohledu líbit a bude v normální cenové relaci. Asfaltový nátěr, aby lepenka chytla na podklad a pak dvě vrstvy, než křížem, raději ve stejném směru, spoje mimo. Povrch druhé vrstvy taky není třeba zvlášť řešit, nebude se "topit" na přímém slunci, bude nad ním dlažba.
Tak nějak bych to dělal já.

Jo špatně jsem to uvedl. Mám terasu . která je složena z betonových panelů na pilířích , na tom bylo cosi a dlažba (pravěký teraso). Po obvodě do toho shora zatékalo, tak jsem to vykopal až po to co drží opravdu dobře až na penely. Ošaloval a dobetonoval. Teď mám rovinu (mírný spád od domu). Na to potřebuju právě něco natřít, penetrace asi nebude problém a na to bych připekl asfaltový pás a to je na co jsem se ptal. Zespod voda nebude, momentálně mám vše už 4 týdny zakryto plachtou, aby do toho nepršelo a podobně , než jsem to vybetonoval a do starých spár v dlažbě, kdyby náhodou někde bylo něco porušenýho (spáry stávající dlažby). Terče mám objednaný, dlažbu mám 60x60x2cm. Představa je napéct pásy celou plochu a ohnout přez boky a ukončit na svislých plochách z boku zároveň se spodním okrajem.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 12:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

LV píše:
To sa nemas cim chvalit.
Ja som robil 11 rokov cechmajstra v cechu strecharov za nas kraj. To len aby bolo jasno, ze som o strechach a izolaciah nieco pocul.

A že teda nenapíšeš co se ti nelíbí na tom co jsem napsal.
Evidentě jsi na rozdíl od Jara 11 nepochopil, co jsem mu sdělil.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 14:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jara22:
"Představa je napéct pásy celou plochu a ohnout přez boky a ukončit na svislých plochách z boku zároveň se spodním okrajem."

Samozřejmě v tomto řešení není funkční problém, k lepenkám s břidlicí, nebo s jiným sypaným povrchem se prodává i posyp zvlášť na povrchovou kosmetickou úpravu spojů a rohů. Konkrétní výrobek hledat nebudu, už jsem z toho přes 20 let venku a ze současných cen bych asi zešedivěl. :roll: Spíš bych už vypadal jako čistý peroxidový blonďák. :mrgreen:

Jenom ty víš, jak to teď vypadá, ale než spouštět lepenku na boky, kulturnější by byly okapničky z plechu, stejně jako na každé rovné střeše nad žlabem. Záleží jak boky vypadají, plech se dá i spustit níž, jako na štítových stěnách. To ovšem záleží jenom na tobě. Dúležitější je přechod stěna domu - podlaha terasy, ten je předpokládám oplechovaný už teď. To bych si pohlídal, ať ze stěny neteče pod novou lepenku. Mráz a zatečená voda je s...ě. :?

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 15:55 
Mazák
Mazák

Terasa je jednou stranou k baraku a jednak je tam dosti prevysla strecha,tak tam je malokdy voda a navic na 3/4 cele sirky terasy je velke soupaci okno a je pred nim parapet. Tohle misto tech 35let prezilo bezuhony. Zakonceni terasove desky mam nejak vymyslenou,to snad nejak dotahnu.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 18:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jara11 píše:
Poradí někdo co použít něco jako byla ipa. Venkovni terasa, beton a částečně stará dlažba, která drží. Na to terče a dlažba 60x60. Jaky nater pod to. Folii nechci.Dekuji J.

Jednoznačně doporučuji Tekutá dlažba. Mám to osobně vyzkoušeno. TERASA s Ipou a zatékalo. POVRCH Perfektní, pochozí.
https://www.tekuta-guma.cz/tekuta-dlazba

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 18:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Tak pro mne zase nový poznatek,terasa Jara 11 není jako strop nad místností takže to co jsem popisoval já byla terasa nad chodbou domu a z toho důvodu jednoznačně dokonalá těsnost proto 2 vrstvy a křížem

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 19:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jara11 píše:
Terasa je jednou stranou k baraku a jednak je tam dosti prevysla strecha,tak tam je malokdy voda a navic na 3/4 cele sirky terasy je velke soupaci okno a je pred nim parapet. Tohle misto tech 35let prezilo bezuhony. Zakonceni terasove desky mam nejak vymyslenou,to snad nejak dotahnu.

Jestli to je tak, že se voda pod lepenku od stěny nedostane a jde jenom o to, aby se voda v mírně vyspádované ploše nedostala do konstrukce, která je 1,5 metru nad volným terénem, opravdu bych koupil obyčejný asfaltový pás, třeba toto
https://www.dek.cz/produkty/detail/1010102096-dekglass-g200-s40-role-7-5m2?gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_0kbtGTkS0nyHoQXbsi4Ekk_gDUPUqXPToUl8PXSkmlypb4_k9Xp6YaAjNpEALw_wcB&tab_id=parametry
Pod terče dlažby samozřejmě ještě podložky ze stejného pásu.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 20:33 
Mazák
Mazák

Jednoznačně doporučuji Tekutá dlažba. Mám to osobně vyzkoušeno. TERASA s Ipou a zatékalo. POVRCH Perfektní, pochozí.
https://www.tekuta-guma.cz/tekuta-dlazba[/quote]
Také jsem na to koukal, ale cena by byla hrubě nad velmi kvalitními asfaltovými pásy.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 20:35 
Mazák
Mazák

Jestli to je tak, že se voda pod lepenku od stěny nedostane a jde jenom o to, aby se voda v mírně vyspádované ploše nedostala do konstrukce, která je 1,5 metru nad volným terénem, opravdu bych koupil obyčejný asfaltový pás, třeba toto
https://www.dek.cz/produkty/detail/1010102096-dekglass-g200-s40-role-7-5m2?gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_0kbtGTkS0nyHoQXbsi4Ekk_gDUPUqXPToUl8PXSkmlypb4_k9Xp6YaAjNpEALw_wcB&tab_id=parametry
Pod terče dlažby samozřejmě ještě podložky ze stejného pásu.[/quote]

Vypadá to, že to tak nějak dopadne. Ještě prohlídnu okolní možnosti po bazarech, co komu zbylo ze stavby a uvidím.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2