Reklama

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 4:40 
Mazák
Mazák

ahoj, dneska jsem si nějak díky jednomu zdejšímu vláknu vzpoměl na svoji mladickou dobrodružnou cestu v roce 2001 na kole po Východnim Slovensku, nostalgicky sáhnul po albu a jak jsem ho otevřel, tak mi došlo, že jsem tenkrát psal něco jako denník, nebo spíš jsem si zapisoval svoje pocity které jsem během té cesty měl a co jsem tam zažil, jsme tu na smetišti, je venku hnusně a zima, všichni tu mají blbou hádací náladu, tak to snad nikomu nebude vadit, když tu bude ještě o jedno zbytečné vlákno víc a třeba se u těch mojich myšlenkových výplodu z té cesty někdo i zasměje, no většího blbce už ze sebe stejně udělat nemužu.

nechci ty zápisky nijak upravovat, měnit a něco dopisovat, takže to asi uplně srozumitelné vždycky nebude, nejsem žádný spisovatel, tak to snad pochopíte, teda pořád je tu i ta možnost to vubec nečíst. pokud to nějak zvládnu, pokusil bych se to prokládat oskenovanejma fotkama, což pro mě bude nejspíš hodně velikej technickej problém :oops:

------------------------------------------------

takže jak k tomu došlo, bylo tady v Čechách tenkrát v létě zrovna hnusný počasí, měli jsme s manželkou odjet na dovču na chatu na Slapech a pořád jsme se nemohli rozhodnout, jestli joo, nebo néé, nakonec padlo rozhodnutí, že na to prdíme, Alča šla v pondělí ráno do práce, já se doma nudil a napadlo mě se podívat, jak je na Slovensku, tam bylo podle předpovědi docela hezky, tak mě napadlo zjistit kdy jede na Slovensko vlak, nějakej Košičan tam jel, tak jsem koupil mapu Slovenska, zabalil a Aleně zavolal, že se nejpozději za 3 neděle vrátím--detaily toho rozhovoru si již nepamatuji, ale asi ji to přišlo taky jako dobrej nápad, páč jinak bych asi nejspíš neodjel, možná z toho nebyla uplně nadšená, ale vzhledem k tomu, že jsme v té době jezdili na kolech trempovat s rodinou vcelku často, tak to nebrala jako momentální pomatení a nijak určitě neprotestovala.

takže 6.8 2001 a odjezd vstříc dobrodružství směr Liptovský Mikuláš :lol:
Příloha:
IMG_1960.JPG
IMG_1960.JPG
[ 80.22 KiB | Zobrazeno 2877 krát ]

Příloha:
IMG_1959.JPG
IMG_1959.JPG
[ 72.44 KiB | Zobrazeno 2877 krát ]

Příloha:
IMG_1957.JPG
IMG_1957.JPG
[ 76.02 KiB | Zobrazeno 2877 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 5:34 
Mazák
Mazák

no, nevím přesně jak začít, páč první dny jsem si zapisoval opravdu pouze technická data, kolik jsem ujel kiláku, kde a za kolik vypil jaký pivo, co mi ukradli z kola ve vlaku a vlastně až když jsem někde baštil nějakou konzervu poté, co mi zavařili muju ruplý nosič na kole, který pod tou náloží batožin vypověděl službu mě napadlo, že bych mohl to, co se mi honí hlavou částečně zaznamenávat, takže muj příběh začíná někdy 9.8 v dopoledních hodinách.

kapitola první :lol:

Při výjezdu foto ze stativu mě a krajiny, náhodný cyklista na mě křičí--čo to máš za jebadlo, na odpověd nečeká a šlape dál.

Stará Spišská ves a jako z čistého nebe přístav pltí, tak konečně, po 26 ti letech jsem tu znovu--byl jsem tam jako dítě s rodiči na dovolené, poté, co nám tam moje maminka domluvila dovolenou, když tam byla v léčebně duševně nemocných.

bohužel atrakce jízdy na pltích se nekoná, málo lidí, takže přejezd na Červený Kláštor, SMS Aleně, pivko , koupel, praní prádla , dvě pivka po 15 ti slovenských korunách a konečně v klidu s tuškou notýskem a se svými myšlenkami.

Přestávám vidět cyklisty-turisty, samí místní, ty si musí při pohledu na mě a moje pojízdné zavazadlo říkat jediné---otázka, zdali jsme ve vesmíru sami byla zodpovězena---

ty hory jsou ale fascinující, jsou všude kolem, čím víc tlačím do kopce, tím dýl jedu dolu, nedává to smysl, ale je to tak.

lidi jsou tu jiní, nesnažím se kontaktovat, ale ta evoluce je tu zvláštní, na baráku 4 satelity, ale stejně pěstuje ovce a kozy a seká s celou rodinou trávu.
V sámošce je problém koupit pulku chleba, prý tam nikdo jiný už druhou nekoupí, ale nakonec stejně kráji, přibaluji Premium expert, Zlatý bažant, vypadá stejně jako PU čko, no nevím kdo z koho, chutná taky dobře, stojí ale 25 oproti PU za 35, páč se nemužu rozhodnout, vítězí Corgon za 15, kalorie dodá a rozhoduje kvantita, nikoli kvalita.

Život je tu určitě v souladu s přírodou, musí tady fungovat obrovský smíření s osudem, vedle Mercedesu konský zpřežení a kdo vypadá trochu normálně mluví Madarsky, polsky, nebo česky.

Mimochodem poláci a madaři chodí rodit zřejmě na Skalnaté pleso, protože tam se jiné řeči nedočkáš, jen nosiči, ty z nějakého duvodu mluví česky.

No konečně Belianská jeskyně, snažím se domoci dětského vstupného, 40 ti, na místo 90 ti slovenských korun, bezuspěšně, to je na mě moc peněz ,zvlášt když to přepočítám na toho jejich Cordoně za 15 kaček, navíc teplota v jeskyni-5-6 stupnu je dobrá právě leda tak pro pivo, ale rozhodně né pro mě, ty jeskyně by se měli vytápět, kupuji pohled za 6 a jeskyni vzdávám, je to moc veliký balík peněz.
Příloha:
IMG_1961.JPG
IMG_1961.JPG
[ 88.45 KiB | Zobrazeno 2857 krát ]

Příloha:
IMG_1962.JPG
IMG_1962.JPG
[ 64.58 KiB | Zobrazeno 2857 krát ]

Příloha:
IMG_1963.JPG
IMG_1963.JPG
[ 84.03 KiB | Zobrazeno 2857 krát ]

Naposledy upravil pepin dne pon 24.02.2014 2:11, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 8:41 
Mazák
Mazák

Paráda pokračuj. Pozerám na fotky, to sú Cumuly ako maľované...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 9:04 
Mazák
Mazák

Pěkný, dávej. Takovýhle čtení mám moc rád!

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 9:11 
Mazák
Mazák

tak jo, budu teda pokračovat, ted jedu s jedním kámošem--opravářem kopírek na pražskou burzu, tak mi snad vysvětlí, jak oskenovat fotky z fotoalba, aniž bych je musel ofocovat.

ale šíleně mě to nutí ten text upravovat a někde fakt musím, po pravdě u něčeho musím hooodně vzpomínat, abych vubec pochopil, co jsem tenkrát chtěl vubec zapsat.

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Dobrý nápad, trochu se odreagovat. Pokračuj :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 10:44 
Mazák
Mazák

Otázka hned k první fotce: Kolik vlastně stála ta cesta? Na jízdence cenu nevidím, jenom že jsi jel kuřákem a že to bylo GRATIS :?: .

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 11:05 
Mazák
Mazák

pepin píše:
No konečně Belianská jeskyně, snažím se domoci dětského vstupného, 40 ti, na místo 90 ti slovenských korun, bezuspěšně, to je na mě moc peněz ,zvlášt když to přepočítám na toho jejich Cordoně za 15 kaček, navíc teplota v jeskyni-5-6 stupnu je dobrá právě leda tak pro pivo, ale rozhodně né pro mě, ty jeskyně by se měli vytápět, kupuji pohled za 6 a jeskyni vzdávám, je to moc veliký balík peněz.

Tak zde se moc nezměnilo ani po 13ti letech. Byl jsem tam nedávno, jeskyně opravdu krásná, ale vstupné 8€ a za foťák dalších 10€. Ve třech lidech plus foťák docela řacha.

Ale jinak krásně počtení. Jen tak dál.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 12:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

ted jedu s jedním kámošem--opravářem kopírek na pražskou burzu

Co meli pekneho?

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 6
V tomto zábavom kontexte o cestovaní po Slovensku odporúčam si pozrieť seriál Vo štvorici po Slovensku.Vysielal sa nedávno v režii Dana Dangla so skvelou štvoricou mladých hercov známych z Partičky.Ja sám som to pozeral niekoľko krát a vždy som sa pobavil ale aj niečo naučil o histórii so svojským humorom účinkujúcou štvoricou hercov.Všetky časti sú na YouTube.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 4
POKRACOVAT! POKRACOVAT! :-))))

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 15:36 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
pepin píše:
lidi jsou tu jiní, nesnažím se kontaktovat, ale ta evoluce je tu zvláštní, na baráku 4 satelity, ale stejně pěstuje ovce a kozy a seká s celou rodinou trávu.

Život je tu určitě v souladu s přírodou, musí tady fungovat obrovský smíření s osudem, vedle Mercedesu konský zpřežení a kdo vypadá trochu normálně mluví Madarsky, polsky, nebo česky.

Tak ja neviem, vsetci ta chvalia, ako dobre pises, ale ja tvojmu vyroku, ze "kdo vypada trochu normalne mluvi madarsky, polsky nebo cesky" som nejak neporozumel. Skus to trocha rozviest - teda tym myslim, trocha viac detailov o tejto tvojej skusenosti.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 16:33 
Mazák
Mazák

Tom1974 píše:
Co meli pekneho?

kupoval jsem pouze duležité věci a vše s rozmyslem.

elektrická deka 100kč, golfová hul č 7 pravá 50kč, páč levé mám už 3
co největší talíř, co se ještě vejde do mikrovlnky, páč ten co jsem měl mi rozbila kočka 20kč, dřevěná nerozbitná miska na odkládání šroubku a drobností, páč ozdobný květináč který jsem dřív používal mi rozbila kočka 10kč digitální šuplera s vybitou baterkou 50kč, nová nabitá baterka do šuplery 10kč sluchátka mušle Philips SBC HP 200 v perfektním elektronickém stavu s minimálním mechanickým poškozením 20kč popelník stylový s leteckým motivem 20kč, stylový zapalovač plynový 20kč Studentská pečet v neporušeném stavu 25kč 3 kusy sýru camembert obří velikost 15kč kus 2 lahve dobrého bílého vína kus 29kč knížka-brožura Mladým letcum od emanuela franka z roku 1945 o především plachtařském letectví 20kč.

kámoš neodolal listu vrtule z nějakého Zlína-800kč a několika starým fotákum do sbírky, dvoum nožum a jedněm hodinkám.

povedená výprava, ještě jsem tam nafotil šlapací plechové autíčko moskvič, loni se tu po tom někdo sháněl, tak snad to vlákno dohledám a dám tam fotky, kdyby ho to ještě nepustilo.
Příloha:
IMG_1964.JPG
IMG_1964.JPG
[ 78.01 KiB | Zobrazeno 2357 krát ]

Příloha:
IMG_1965.JPG
IMG_1965.JPG
[ 84.72 KiB | Zobrazeno 2357 krát ]

Příloha:
2014-02-22 12.49.11.jpg
2014-02-22 12.49.11.jpg
[ 114.89 KiB | Zobrazeno 2357 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 16:46 
Mazák
Mazák

shake13 píše:
Tak ja neviem, vsetci ta chvalia, ako dobre pises, ale ja tvojmu vyroku, ze "kdo vypada trochu normalne mluvi madarsky, polsky nebo cesky" som nejak neporozumel. Skus to trocha rozviest - teda tym myslim, trocha viac detailov o tejto tvojej skusenosti.

to těžko rozvedu, tenkrát to tam na mě asi tak pusobilo, ale proč a kuli čemu už si dnes nepamatuju, ale trochu tuším, že mohlo jít o návštěvníky turisty a nejspíš byli trochu upravení a trochu slušněji oblečení, nežli místní.Prostě jsem to tak tenkrát cítil, tak jsem, to tak tenkrát napsal.

PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 17:48 
Mazák
Mazák

tak já zkusím pokračovat

kapitola druhá

Tak pohled z jeskyně je v batohu a mužu zase o kus dál, ty hory jsou skvělý a sjezdy z kopcu dolu jsou prostě super, musím brzdit, zase Pšonkové, nejsou tu vubec Čínani, místo nich největší podnikavci vozí ty sračky z Polska a to je pak frmol, není to zatím ale vubec co jsem čekal, alespon zatím, turistika je tu jasná a oni to musí nějak zvládnout alespon po svém.
Těžko někoho přesvědčit, aby žil v roubence, když má na super hranatej barák typu satelitní městečko někde u Prahy, humus, velikostí skoro zámek, akorát hranatej, tady je to takový normální, ale představa, že u nás z hospody od Capa žene nahoru někdo stádo ovcí po silnici mě opravdu zaráží.

Člověk si tu uvědomuje určitý zásadní věci o kterých doma vubec nepřemýšlí, když teče voda z kopce, tak ji mužeš v klidu pít, je určitě lepší, než ta naše městská řádsky prochlorovaná, ale nejde v ní vyprat třeba fusekle, protože 100 metru pod tebou ji bude pít zase někdo jiný.
Akorát ty pet lahve, ty jsou všude, měly by se zálohovat, navíc Poláci mají větší zátky, tam by se dal stlačit i zbytek konzervy, jsou to prostě borci, velká zátka je prostě velká zátka,. s tím už se dá něco dělat.
Vnímám to tu prostě takto, terénák není super auto,terénák je auto, který je schopný dovézt zásoby na horskou chatu, kam to pak přijdou uchyláci sníst a vypít.
Když chceš někde nechat kolo, svuj jediný majetek, nesmí to být pod lanovkou, nebo dopravně zásobovatelnou cestou, jinak končíš, policajti tu normálně kontrolujou lidi, to u nás už neznám, tak ted nevím, v občance nemám razítko zaměstnavatele, tak snad nebude problém, zatím je nefotím, zbytečně nechci provokovat.

no je podvečer, asi tady budu dnes někde bydlet, vedle u stolu se docela dobře baví--opět né Slováci-Frýdek Místek, Ostrava, vodácký studentský tábor, je to tak, je to země pro ostatní, pěkná, krásná a nedoceněná.

je bezva, že tady není na každým rohu billboard,ale taky tu umí dobře zabít vesnickou atmosféru, zrovna to, z čeho by mohli těžit.
Už jsem docela opilý, mám třetí kousek-15sk a jak je známo, alkohol je muj vudce a dobrý rádce, tak snad nebude příliš veselo.

S těma Českejma nosičema to budu muset nejspíš zpětně přehodnotit, dozvěděl jsem se, že v Nízkých Tatrách určitě není nosičem žádný Čech, tak ted je to teda naprosto jasný, i Slováci když někoho vidí třeba rvát své obalené kolo po horské stezce, kudy se dá sotva projít, tak k vyjádření situace používají pokřik seš magor, no já si myslel, že je to jen po Česky.

Jsem utahanej, asi pujdu dnes už spát.
Příloha:
IMG_1971.JPG
IMG_1971.JPG
[ 70.44 KiB | Zobrazeno 2239 krát ]

Příloha:
IMG_1972.JPG
IMG_1972.JPG
[ 65.49 KiB | Zobrazeno 2239 krát ]

Příloha:
IMG_1973.JPG
IMG_1973.JPG
[ 87.43 KiB | Zobrazeno 2239 krát ]

Tak to skenování asi nakonec zvládnu

http://pepin65.rajce.idnes.cz/Slovensko_na_kole_2001

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další