Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@automet: "Môžem sa realizovať" Doufám, že víš VO CO GO. A že nebudu mít na svědomí odstavec v č.kronice.
Díval jsem se do eshop.SK na V-TAC LED žiarovka E27 A60 9W denná biela po slevě 1,09€ a její
obdobu 11W teplá biela po slevě 1,69€ = Po přepočtu na Kč (bez ohledu na výši příjmů) nejsou vůbec drahé
V-TAC LED žiarovka E27 A60
_ edit01 MEGA Akce SK (když jsou) balení 10ks, 7.00€ V-TAC LED žiarovka E27 A60 9W teplá biela - 10 kusov
_ U té TESLA LED žárovky E27 je na spoji vrchlíku a dolní části hruškovitého plast. krytu žárovky závit.
(Patrný po očištění.) Prostor závitu před sešroubováním byl vyplněn bílým silikonovým tmelem - lepidlem.
To bylo nějakým způsobem následně zpolymerováno do tuhého pružného stavu. Proto nejde (bez násilí) rozebrat.
_ Chtěl jsem vidět a vyfotit tišťák s odvrácené strany. Fest tam drží. Možná stejným silikonovým tmelem.
Spodní část s E27 je dost těžká. Možná silikonem zalitý celý objem dolní části. Nevím, uvidím. Jestli to kuchnu.

_ Při pokusu odloupnout vadnou D22 LED se s povrchu strhl žlutý měkký plast. Luminofor?
Stříbřitě lesklé oddélníčkové, takto odkryté plošky jsou vodivé, a propojeny s ploškami tišťáku pod nimi.
Ty plošky tišťáku pod diodami o pár desetin mm přesahují obrys připájené diody (?modré LED).
1) Vadná by měla jít překlenout vrchem, bez jejího odstranění. 2) LED v řetězci by měly jí testovat jednotlivě
U výše zmíněné TESLA LIGHTING 10W, 806lm zdrojem: 87mA cca 3V.

_ Obdoba od výrobce OLITES má v dolní části, cosi co připomíná chladič pro odvod tepla mimo objem žárovky
SMD LED žárovka 8W (670 lumenů) 230V E27 patice teplá bílá 3000K


Naposledy upravil guchar dne pon 06.09.2021 20:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 15:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Fotka vadné LED D22 po stržení horní žluté vrstvy, ve které byla černá tečka
Na fotce patrny kovové plošky na horní destičce LED. Tyto přívody k původnímu
LED přechodu zatím nepřeklenuty propojkou. (Nechtě vyšel otočený o 90 °CCV.)

Příloha:
IMG_0068.JPG
IMG_0068.JPG
[ 65.41 KiB | Zobrazeno 2876 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 15:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
Vtac s čipmi Samsung mám. Ak mi nejaká odíde, tak aspoň vyskúšam. Tienidlá som už dole mal. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 6:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
guchar píše:
Chtěl jsem vidět a vyfotit tišťák s odvrácené strany.
Neuvidíš tam nic významného (tedy pokud jsi kuchal stejnou žárovku jako já :idea: ). Celou spodní plochu tvoří hliníkový plech, nejspíš k odvodu tepla do patice. Nevím, jestli je tam dodatečně nalepený, nebo spíš je přímo součástí DPS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 15:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@JardaRůžička Pokud se mohu ptát co jsi za LED žárovku kuchnul? Ta moje byla z TESLA [LIGHTING]
TESLA lighting E27 9W
Jediná drobná odchylka: Na té mé nebylo 9W ale 10W TESLA lighting E27 žárovky

_ Když jsem se snažil vyloupnout tu kruhovou desku (co myslím, že je tišťák, má žluté plošky u neosazených LED)
tak mi sem tam po obvodu zavazí Al plech silný pár desetin mm. Ještě jsem se nerozhodl pro totální destrukci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 5:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
guchar píše:
co jsi za LED žárovku kuchnul?
Podívám se doma, teď jsem v práci. Ale pokud si vzpomínám, je to určitě E27 s menší baňkou, tak 4-5W. Ten plech je na té mojí po celé spodní ploše a možná je to ten, co Ti tam vykukuje. V patici pod ním je předřazený plošňáček: graetz, elyt, nějaké odrušení a omezení proudu předřazeným kondenzátorem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 6:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
guchar píše:
@JardaRůžička Pokud se mohu ptát co jsi za LED žárovku kuchnul? Ta moje byla z TESLA [LIGHTING]
TESLA lighting E27 9W
Jediná drobná odchylka: Na té mé nebylo 9W ale 10W TESLA lighting E27 žárovky

_ Když jsem se snažil vyloupnout tu kruhovou desku (co myslím, že je tišťák, má žluté plošky u neosazených LED)
tak mi sem tam po obvodu zavazí Al plech silný pár desetin mm. Ještě jsem se nerozhodl pro totální destrukci.

v těchhle čínských předmětěch :roll: s nápisem Tesla je použitý systém (deska) BA1821, zdroj je cosi :roll: na bázi BP9938E https://datasheetspdf.com/pdf/1258877/BPS/BP9938E/1
Odešly všechy a ne za dlouho. A v otevřených svítidlech.
Tragický kondenzátory KYC 2.2mikro na 400V, ten driver je navic celkem přetěžovaný - prostě ten proud dlouhodobě nepřežije. Vlastní čipy (ty LED) taky celkem stojí za pikaču - stačí si je zkusit rozsvítit pro porovnání oproti jiným.
Snažit se takový shit opravovat je ztráta času.
Poslední z těch cca 10ti kusů, co tu byly odešla cca měsíc zpátky, mám jí kuchnutou na stole.
konkrétní typ - nápis na patici:
BL271030-5pack 1808
10 :mrgreen: W 3000K 806lm
240°87mA 230V/50Hz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 13:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@JardaRůžička Dík za odezvu. Budou asi z nějaké řady dost na jedno brdo.
Jen malinko přemýšlím nad drobnými odchylkami v popisech na patici, u kusů se zjevně identickými parametry.
1. Více výrobních linek u více provozovatelů. 2. Jedna výrobní linka cestující po světě mezi vice výrobci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 13:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@MPml Dík. Ušetřil jsi mi práci. Teď mohu splnit přání manželky - Hodit žárovku do odpadu pro sběrný dvůr.
Víc jako "OPRAVA" to byla jen moje zábavička a zvědavost. Taky cvičení pro zchromlou hlavu a ruce.
Datasheet_y BP9938 F & BP9938 X v EN na rozdíl od čínštiny přece jen přečtu BP9938F & BP9938X


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
walter2 píše:

Je tam obyčejný vypínač.Je nový a suchý.

Kdybych nyvypinal fázi, tak v vemby byl rozdíl? Kromě toho, že bych měl napětí na objimce,coz je nebezpečné,ale nevysvětlil by to, blikani.

Čo to je obyčajný vypínač.
Kolega mal ten istý problém... nakoniec to robil vypínač s KONTROLKOU....
Problém spôsobovala LEDka vo vypínači. Keď ju odpojil- bolo všetko OK

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 18:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@lubo1 Asi píšeš k problému BLIKÁNÍ (nebo slabé trvalé svícení) LED žárovek ve VYPNUTÉM stavu.¨
JEV a způsoby jeho potlačení tu byly z kraje vlákna popsány.
Pokud selžou pokusy o potlačení (vlastnostmi přívodů) je prodejci nabízen kondenzátor paralelně k LED žárovce
A) Odrušovač blikání pro LED svítidla 230V /-/ B) Odrušovač blikání pro LED svítidla 230V
_ Vzhledem k obecnému názvu vlákna LED žárovka, zařadil jsem sem i problém VADNÉ NESVÍTÍCÍ LED žárovky

_ Když už jsem opět otevřel tuto "Pandořinu" skříňku, tak hodím do placu dotaz:
U velkého počtu vadných LED žárovek 230V je jedna vadná LED. Na její ploše je malá černá tečka.
O jaký druh vady jde? Jaká je příčina(-y) - mechanismus - postup vzniku této vady?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
guchar píše:
_ Když už jsem opět otevřel tuto "Pandořinu" skříňku, tak hodím do placu dotaz:
U velkého počtu vadných LED žárovek 230V je jedna vadná LED. Na její ploše je malá černá tečka.
O jaký druh vady jde? Jaká je příčina(-y) - mechanismus - postup vzniku této vady?

Odešel PN přechod. Buď přetížením, nebo tím, že zdroj nereguluje - nedrží (nebo reguluje špatně), nebo "kvalitou" :roll: konkrétního kusu LED, popř. špatným odvodem tepla. Obvykle kombinací výše uvedeného.
No a proč odejde obvykle jenom jedna? No protože jsou v serií a provaz (třeba) se obvykle taky přetrhne v tom jednom jediným nejslabším místě. Již přetržený provaz, pak obvykle není jednoduché přetrhnou znova a jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: pát 10.09.2021 0:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@MPml: "Odešel PN přechod" (LED) Pár přechodů v LED i SMD LED jsem nechtě (některé záměrně) uvařil.
Kupodivu se u nich neobjevila černá "vypálená" tečka.
To co je na ŽTSL (žárovkové tesla SMD LED) vidět připomíná obrázek kde jsou anoda a katoda vyvedeny nahoru
7161 7159 7160
Přijde mi to jako by bylo nedokonalé bodování tenkého drátku na horní plošku. Přechodový odpor časem rostl.
Celek je v sérii napájen zdrojem konstantního proudu, a tak jednoho hezkého dne ztrátový výkon spoj přepálil
v bodovaném místě, jako tavnou pojistku.
_ Odstranění přívodních drátků a potíží s jejich bodováním má přinést náhrada SMD LED novými CSP LED
SMD vs CSP LED


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ žárovka: TESLA BL271030-2 1729, Deska: BA1320, počet LED 9 ks (D1 až D4, D18 až D22, D22 vadná)
Na pájení řetězce anoda D1 (anody užší plošky) přístupné na chladičích pod značením desky znak + vlevo,
a znak - vpravo, od popisu BA1320. Mínus pól (-) jde na katodu LED D22. Na pozici D22 místo LED je kapka cínu.
_ Video "Rozsvícení", se připravuje. (Přesun žárovky do eko-dvora byl tak odložen.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED žárovka
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 18:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ LED Žárovka 10W China bliká = flickering , baňka přitmelena, OPRAVA = výměna 2 LED
po odšroubovaní deska šla deska odklopit, nahříváno něčím jako modelářská žehlička ?200°C
vyměněny dva kusy LED (?LED 2835) z jiné vadné žárovky


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Teplovodivý tmel s desky LED očištěn a neobnoven, ponechán jen na ploše chladiče pod deskou s LED
Ke zpětnému přitmelení baňky použit (Kafuter) K-704
Kafuter K-704 45g Silicone Industrial Adhesive RTV Silicone Rubber White Glue Sealant
_ Co mne štve je: K testu LED použit stejný multimetr jako ve videu DT-830B ¨
napětí nebo proud v mém případě u MM DT-803B poloha přepínače TEST DIOD na rožnutí LED nestačilo
proud a napětí budu muset na rozsahu TEST DIOD ověřit dalším MM.

rossia Как паять мелкие светодиоды SMD 2835 ! LED SMD 2835 testuje 12V článkem AA spoléhá na Ri článku
nápis na desce 2835 - 4S9P Autor uvádí LED i celou desku lze koupit na Aliexpress a ukazuje i vadný zdroj


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
rossia 2 Nahřívání místa pod LED úzkým plamenem


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
rossia3 a 4 uvnitř LED žárovek kuchaných v RF nejsou (nebyly) polovodičové spínané stabilizátory proudu
ale jen RC omezovače přehřátím přetížením a čajna kvalitou tak vznikly závady i v napájecích částech


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz