Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Atto píše:
Nemyslím, že argumentom pre 2,4 GHz bolo to, že odpadnú fičury.
V snahe držať antény čo najďalej od vodivých častí modelu nevidím žiadnu fičuru. Rovnako spoľahlivé napájanie prijímača nepovažujem za fičuru. Toto všetko (a aj ďalšie iné) bolo treba dodržiavať aj za éry 35/40 MHz. Aj prijímače na 35/40 MHz, ak v nich bol procesor, boli citlivé na výrazné poklesy napájacieho napätia.

Ak sa ti 2,4 GHz v porovnaní s 35/40 MHz nejaví byť pokrokom, tak sa vráť k upútancom. Ale IgorB by ti povedal, že ani tam sa dnes bez procesoru nezaobídeš.



Koukám že chytáš na první škrt ,sorry nenechám si od tebe vnucovat co je pokrokem a co není.A co se týče těch přijímačů 35Mhz tak tu pohádku si nech jiným neznalým posluchačům ju .
Narozdíl od toho zázraku,výpadek signálu na kratší dobu,či výkyv napětí ještě u mne nezpůsobil pád modelu . Jaká to je aparatura a přijímače raději moc rozepisovat nebudu abych ti nezpůsobil nějaké trauma.S čím a jak budu lítat prosím nech na mě a nebo oblbuj tu svou partičku.
Za mne díky tomu grafu,nevidím nejrozumnější důvod toho zázraku mít tak posraný dosah a ztráta signálu na cca 2 sekundy je zkáza modelu ! A jestli má tak fatální vliv že antény nesvíraj ten správný úhel na 150m tak bych to instaloval tak max do autíčka


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
mior píše:
Ukáž nám inštaláciu vo Foxovi, prosím!
A skúsime sa spolu dopátrať príčiny.

Bez emocí,vysvětli mě prosím co mohlo způsobit ztrátu na signálu ve vzdálenosti cca 150m v instalaci jak popsal,nebyl odpálený BEC , napájení taky ok,motor taky ok prostorný trup takže to tam asi nebylo zas až tak zlý .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
mior píše:
Ukáž nám inštaláciu vo Foxovi, prosím!
A skúsime sa spolu dopátrať príčiny.

Neber to ako kritiku či posmešky alebo znevažovanie . To naozaj nie - toto tu nikto o mne nemôže povedať.
Naopak - chcem Ti pomôcť vyriešiť problém a zároveň sa niečo priučiť - lebo ja Frsky hromadne používam a chcem zistiť, kde je pes zakopaný!


Ako som pisal jedna k cumaku a druha zvyslo a uz mi 10 ludi napisalo ze to je zle ty budes 11 ale tu mas fotku stejne to nikam nevedie.


Přílohy:
P5230015.JPG
P5230015.JPG
[ 65.57 KiB | Zobrazeno 924 krát ]


_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Tomix píše:

Ako som pisal jedna k cumaku a druha zvyslo a uz mi 10 ludi napisalo ze to je zle ty budes 11 ale tu mas fotku stejne to nikam nevedie.


jj a odpověď zní,že přijímač to neustál vedle toho serva :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Tomix píše:

Ako som pisal jedna k cumaku a druha zvyslo a uz mi 10 ludi napisalo ze to je zle ty budes 11 ale tu mas fotku stejne to nikam nevedie.

Tých 10 ľudí ešte nelietalo, inak by vedeli že to, čo je teraz vodorovne a zvisle, za letu sa mení dokola o 359°.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Hej aj to mi uz napisali jedina moznost je nechad primac na zemi a lietadlo poslat hore bez neho inak ho bude nieco rusit.
Stale sa tu toci okolo toho isteho frsky je dobre ale ja som to nemal dobre nainstalovane v poriadku beriem ale na 150m? keby to bolo 800m daleko kaslat nato poviem ze mate pravdu ale kurna 150m je malo ako to potom naistalovat do modelu kde je plno elektroniky(neaka turbinka) ktorej trosku pridas a hned je 400m od teba?
LV vitaj uz si nam tu chybal.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Tomix píše:
Hej aj to mi uz napisali jedina moznost je nechad primac na zemi a lietadlo poslat hore bez neho inak ho bude nieco rusit.
Stale sa tu toci okolo toho isteho frsky je dobre ale ja som to nemal dobre nainstalovane v poriadku beriem ale na 150m? keby to bolo 800m daleko kaslat nato poviem ze mate pravdu ale kurna 150m je malo ako to potom naistalovat do modelu kde je plno elektroniky(neaka turbinka) ktorej trosku pridas a hned je 400m od teba?
LV vitaj uz si nam tu chybal.


Máš pravdu, i Laco,ale já bych problém viděl i v tom,proč při tak krátkém výpadku signálu ,máš ještě ten graf ? a v jasně definovaném failsafe to skončilo takhle chyba v software a hardware nebo obsluha ? A proč ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
tratonah píše:
Koukám že chytáš na první škrt ,sorry nenechám si od tebe vnucovat co je pokrokem a co není.A co se týče těch přijímačů 35Mhz tak tu pohádku si nech jiným neznalým posluchačům ju .
Narozdíl od toho zázraku,výpadek signálu na kratší dobu,či výkyv napětí ještě u mne nezpůsobil pád modelu . Jaká to je aparatura a přijímače raději moc rozepisovat nebudu abych ti nezpůsobil nějaké trauma.S čím a jak budu lítat prosím nech na mě a nebo oblbuj tu svou partičku.
Za mne díky tomu grafu,nevidím nejrozumnější důvod toho zázraku mít tak posraný dosah a ztráta signálu na cca 2 sekundy je zkáza modelu ! A jestli má tak fatální vliv že antény nesvíraj ten správný úhel na 150m tak bych to instaloval tak max do autíčka

Tak toto bolo naozaj bez emócií 8O .

Asi som pánovi stupil na pieskovú bábovku.

Nečudujem sa, že TomášC to pôvodné vlákno premazal.
S tvojim prístupom aj toto skončí rovnako.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Z tej fotky nie je dobre vidieť na koniec kolmej antény. Chýba mi tam tá aktívna netienená časť.

Taktiež antény idú zbytočne blízko silových rozvodov.
Inak nevidím niečo extra zle, preto po poriadku:

Neskúšal si iný prijímač?
Čo ťa viedlo k tomuto rozloženiu v pomerne veľkom trupe?

Aj keď tu tratonah posmešne poukazuje na blízkosť serva, naozaj by som tak nerobil, čo je to za servo?

Skús dať ten prijímač skutočne trochu mimo serva, toho indikátora a baterky - miesta máš dosť.
150 metrov je dosť na prejavenie poruchy, tá vzdialenosť nie je až tak malá, ak je niečo v neporiadku.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 13:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Predtym som mal X6R otoceny opacne antenky iba volne vialy za primacom bez problemov pokial mi nezhorel motor a nesiel do skratu,ten pravdepodobne odpalil regulator a primac aj serva 3 zo 4.Viete si predstavit ako skoncil fox ,,cumakovka zo 70m,,.
Preto som musel kupit novy primac zo spomenutych dovodov som sa rozhodol pre tento.
Ten primac tu nemal ostat bola to iba skuska stabilizacie preto som ho narychlo dal tak ako je na fotke.
A servo tam je Futaba S3003.A prilis blizko silovych rozvodov ved regulator aj kable na motor su na druhej strane trupu este aj od baterky to bolo viac ako 4cm ten trup je ozaj obrovsky ak niekto mal foxa 2300od pelikamu tak tam je trup o polovicu uzsi ako tento moj.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
mior píše:
Z tej fotky nie je dobre vidieť na koniec kolmej antény. Chýba mi tam tá aktívna netienená časť.

Taktiež antény idú zbytočne blízko silových rozvodov.
Inak nevidím niečo extra zle, preto po poriadku:

Aj keď tu tratonah posmešne poukazuje na blízkosť serva, naozaj by som tak nerobil, čo je to za servo?

150 metrov je dosť na prejavenie poruchy, tá vzdialenosť nie je až tak malá, ak je niečo v neporiadku.


Ano dobrý postřeh,konec té antény není vidět ani při zvětšení a převzorkování.Zda je,nebo není upřesní majitel

Silové kabely jsou od antény dostatečně daleko dle mne a vedou jistě dopředu k regulátoru.

Co se týče toho přijmače :lol: Takhle vedle serva jsem jej ještě neviděl , ale pod servy cca 2-3 kusy už několikrát.
Nemá být pravě díky te frekvenci 2,4GHz to více odolnější ?na Interferenční rušení nebo jak se to jmenuje ? Jenže tady došlo k výpadku signálu ne k zarušení .
Navíc jak servo tak elektronika příjímače musí být odolná EMC jakožto sama i nerušit ?
Aktivní část antény přijímače je již dostatečně vzdálená od zdrojů rušivých polí ne ?
Rád se dozvím něco nového , nemám s tím problém


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
tratonah píše:
díky tomu grafu,nevidím nejrozumnější důvod toho zázraku mít tak posraný dosah a ztráta signálu na cca 2 sekundy je zkáza modelu ! A jestli má tak fatální vliv že antény nesvíraj ten správný úhel na 150m tak bych to instaloval tak max do autíčka

Kde je ten graf, o kterém se tady mluví?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 17:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Tu mate log cize graf a este jednu fotku umiestnenia anten.Ta fotka je nekvalitna vela nepovie ale samozrejme aktivna cast anteny bola na spodku modelu


Přílohy:
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg
[ 55.36 KiB | Zobrazeno 828 krát ]

P5230014.JPG
P5230014.JPG
[ 36.49 KiB | Zobrazeno 828 krát ]


_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Tomix píše:
Tu mate log cize graf a este jednu fotku umiestnenia anten.Ta fotka je nekvalitna vela nepovie ale samozrejme aktivna cast anteny bola na spodku modelu


Pak je vše ok,teda až na model,ten je v riti


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 17:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Cudoval by si sa ale nieje trup pod kabinou trosku popraskal inak nic uz je to opravene ale cakam na primac.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz