Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2020 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Ahoj mate s tim nekdo nejake konkretni zkusenosti ?
O co mi jde. Manzelka vodu a koupani miluje. Ja rad vodu pouze na nejakem plavidle. Plavec jsem ale me je ve vode zima a mam veliky problem do ni vubec vlezt. To uz jooo musi byt vedro a voda prohrata.navic mam pocit ze mam z vody ˇˇˇnohy ve vode na dne asi i nejakou fobii jako to ma nekdo treba na vytahy je mi to velice neprijemne chodit ve vode po dne. Jako dite jsem prislapnul uhore mozna to je kuli tomu. Dodnes si na to vzdy kdyz lezu do vody vzpomenu. Naposledy dnes. Posledni roky jsem to byl schopny resit prez nafukovaci matraci. Skocim na ni a do vody vlezu az na hloubce. Napadlo me misto te matrace poridit paddleboard. Ale mel by byt co nejvic skladny a idealne prevozitelny jako batoh na zadech kdyz je to z kempu k rybniku treba kilometr dva tak abych to byl schopny prevezt na kolobezce.

Kdyz jsem zadal do vyhledavace paddleboard vypadl na me jako prvni tady ten typ

https://www.eva.cz/zbozi/85198/paddlebo ... iCEALw_wcB

Cena mi prijde dobra sedatko by mi asi taky vyhovovalo. Co si od toho na misto obyc nafukovaci matrace predstavuji. Ze bych na to mohl vzit i cubu. Docela to zvladala i na tom nafukovacim lehatku. Nutne to nepotrebuji jako klasicky paddleboard na kterem stojim a padluji. Spis mozna i uplne bez padel jen se v leze jako na te matraci placat pomoci rukou. Ale si myslim ze i levny paddleboard by opravdu poslouzil lip nez ta matrace. Kuli te cube a moznemu protrzeni drapky. Jestli to ale chapu spravne ty paddleboardy jsou nektere i vicekomorove. Ma to ale Pro me zamyslene placani vubec smysl ?

Tento typ se mi ale libi. Batoh rovnou reseny dat ho na zada.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 6:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Asi bych otázku položil jinak - pokud se ti líbí sedátko, tak proč vlastně paddleboard? On tento pojem se užívá pro "cool" zábavu, kdy na něčem ve stylu surfového prkna pádluješ ve stoje. Při použití sedátka to v podstatě převádíš na použití ve stylu konceptu "sit-on-top" kajaku, ale s asi horšími vlastnostmi v režimu kajaku...
Fakt ale je, že pokud jde jen o nenáročné blbnutí, tak jsou paddleboardy docela levné, varianty se sedačkou lze skutečně reálně koupit ve slušné kvalitě někde od 6-8 tisíc, zatímco u nafukovacích kajaků jsem v relaci pod 10 tisíc vesměs viděl typy docela kontroverzní (slabší materiál a další omezení), takže celkový poměr výkon/cena tě může docela uspokojit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Tak ono me motivuje ze ten plovak je uz precijenom po nafouknuti konstrukcne pevny a urcite i odolnejsi proti oderu s propichnuti. O klasicky provoz co by paddleboard mi uz tak moc nejde. Si i myslim ,ze ho zkusim motorizovat. Baterie a suplikovou elektroniku na to mam z tech svojich elektrokolobezek a z f3a akrobata 10 cl stridak tak jde jen o to jestli to pujde nebo nepujde. Urcite to motorizovani ale systemem jetu neco jako vodni skutry. Ale v podstate to spis beru jako vyzvu ne neco co musim nutne zdarne vyresit. V principu si vystacim s tim ze na ten plovak uz pujde nalozit cubu bo to je hlavni problem co s cubou kdyz se chci vykoupat. Nemuzu ji nechat na brehu pobihat mezi lidma na plazi.

Uz jsem ten plovak objednal. Tech cca 6k neni zase az takova darda i kdyz se nakonec ukaze ze to byl ulet.kdyby jo tak ho necham mladejm a vnoucatum. No a kdyby to chytlo i manzelku no tak to je jasny koupim druhy stejny a sestrojim katamaran neco jako jsem mel kdysi ze dvou kajaku. To by slo zase jezdit na plachtu
https://pepin65.rajce.idnes.cz/katamaran/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 15:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:
O klasicky provoz co by paddleboard mi uz tak moc nejde. Si i myslim ,ze ho zkusim motorizovat. Baterie a suplikovou elektroniku na to mam z tech svojich elektrokolobezek a z f3a akrobata 10 cl stridak tak jde jen o to jestli to pujde nebo nepujde. Urcite to motorizovani ale systemem jetu neco jako vodni skutry.


Moc si neumím představit, jak do nafukovacího plováku chceš zabudovat jet pohon.
V podstatě by to znamenalo vše dát do nějaký krabice a přidělat ze spoda.
Snad jedině do středu umístit motor s baterkami v nějakým aerodynamickým obalem a přítok vody zajišťovat z obou stran a soustředit ke šroubu.
Tvar plováku na nějakou vyšší rychlost moc vhodný není. Dej sem potom co jsi stvořil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

Moc si neumím představit, jak do nafukovacího plováku chceš zabudovat jet pohon.
V podstatě by to znamenalo vše dát do nějaký krabice a přidělat ze spoda.
Snad jedině do středu umístit motor s baterkami v nějakým aerodynamickým obalem a přítok vody zajišťovat z obou stran a soustředit ke šroubu.
Tvar plováku na nějakou vyšší rychlost moc vhodný není. Dej sem potom co jsi stvořil.

A

Jo mohlo by to jít jet v základu z elektrodmychadla vzadu zasunout do žlábku pro ploutev. Baterky elektronika plyn na tom sedatku v nejake vodě odolné brašně. Že to já smysluplné nezmaknu neznamená že to nejde.neni žádný důvod aby to nešlo. Zatáčení nevidím jako problém buď nohou ve vodě vlevo nebo vpravo o když natáčecí pohon by byl samozřejmě víc in. Jde jen o to jestli to má smysl. Toliko samozřejmě teorie .ono po pravdě na nějaké plavání po českých rybnících si opravdu vystavím s pohonem ruční jako na nafukovacím lehátku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Když nemůžeš-nechceš ve vodě stoupnout na dno, jak musí vypadat místo kde na plavidlo nastupuješ?
Když vynechám skok plavmo na plochou nafukovačku? Kde ovšem je riziko převržení či skoku vedle.

Vodácká obuv = klasické textilní, rozpadající se tenisky s mnoha děrami - co nateče, to i vyteče - to neřeší?

Jsem zvědav na hodnocení toho co jsi objednal. Lagrada Ocean od Evy má (při své výbavě) velmi dobrou cenu.
Často je nabízen HYDRO FORCE Oceana Combo 10' s pádlem 2019
https://www.padlujte.cz/hydro-force-bestway-oceana-combo-10-s-padlem-nafukovaci-paddleboard/

Někde mne zaujal popis tříkomorového řešení (třetí je vnitřní uvnitř té vnější po obvodu, druhá je podlážka)
Možná to nebyl paddleboard ale nafukovací člun nebo kajak.
Nafukovací člun INTEX 68347 Seahawk 2 set
https://www.rajhracky.cz/nafukovaci-clun-intex-68347-seahawk-2-set-p178537
Jsou i z odolného PVC (vysokomolekulární - dlouhé řetězce molekul)
BESTWAY NAFUKOVACÍ ČLUN MARINE PRO 3 SET - 291 X 127 X 46 CM
TRITECH TM = třívrstvý zesílený PVC + polyester, zvýšená odolnost vůči oděru a mechanickému poškození
https://www.bazeny.it/65044-nafukovaci-clun-marine-pro-3-set-291-x-127-x-46-cm.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 17:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Z elektrodmychadla nic nepoužiješ. Dělám i ty dmychadla i jsem dělal jet pohon.
Vše jištěno proti teplotám i plovákem se spínačem, kdyby zatekla voda.
Motor si bere 100 A na 12 S, regl vodou chlazený 180 A. Baterky 20 Ah.
Vzadu je vytištěný kloub s tryskou pro zatáčení. Zatáčení rukama nebo nohama nefungovalo, tak se to dodělávala otočná tryska na servo.
Práce jak na kostele.
Každý další test odhalil nějaké slabiny.
Teď to funguje, ale tvar plováku to hrozně brzdí.
Ten tvůj taky jenom sežere výkon motoru.
Lepší je udělat správnej plovák z epp a olaminvat.
Chystám se na to příští rok až dodělám F-16.


Přílohy:
IMG_20180826_142741.jpg
IMG_20180826_142741.jpg
[ 80.05 KiB | Zobrazeno 9902 krát ]

20180710_171533.jpg
20180710_171533.jpg
[ 155.4 KiB | Zobrazeno 9902 krát ]

_1010032.JPG
_1010032.JPG
[ 82.38 KiB | Zobrazeno 9902 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Nerozporuji tvoje zkusenosti jak jsem psal v principu mi jde o prd. Ty ceske rybniky neni problem odpadlovat. Tu elektrifikaci beru spis jako moznou modelskou ptakovinu kde jde fakt o prd spis jde o to byt nekde kde se nenudis. Ted jsem pobliz kempu S kolobrndou na motorkarskem srazu

https://youtu.be/fzbMRIaT9dQ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
dudaj píše:
Z elektrodmychadla nic nepoužiješ. Dělám i ty dmychadla i jsem dělal jet pohon.
Vše jištěno proti teplotám i plovákem se spínačem, kdyby zatekla voda.
Motor si bere 100 A na 12 S, regl vodou chlazený 180 A. Baterky 20 Ah.
Vzadu je vytištěný kloub s tryskou pro zatáčení. Zatáčení rukama nebo nohama nefungovalo, tak se to dodělávala otočná tryska na servo.
Práce jak na kostele.
Každý další test odhalil nějaké slabiny.
Teď to funguje, ale tvar plováku to hrozně brzdí.
Ten tvůj taky jenom sežere výkon motoru.
Lepší je udělat správnej plovák z epp a olaminvat.
Chystám se na to příští rok až dodělám F-16.


Ono z toho elektrodmichadla me v podste zajima pouze ulozeni motoru do te obruce trubky vrtuli iz mohu kutit treba z hlinikoveho plechu. Na efektivnost sere pes. Jen se vejit plus minus mezi povolene provozni podminky regulatoru.

Ale toliko teorie rozhodne dam vedet minimalne jak to opravdu fungovat nemuze. Zesraty ale z experimentovani nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 18:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Do čistých vod bazénů existují plovoucí křesla (Chair) a lehátka (Lounger) s elektrickým pohonem
- jeden natáčený motor - (Kortyho dýza/tryska) - A Motorized Pool Lounger
https://www.youtube.com/watch?v=VHxl4koroqY
Custom Swimming Motorized Lounge Chair Pool Float With motor
https://www.alibaba.com/product-detail/Custom-Swimming-Motorized-Lounge-Chair-Pool_60331720165.html?spm=a2700.details.deiletai6.3.f10d5f8dVfVAVw

- dva motory v opěrkách lehátka -
Electric Water Inflatable Floating Lounger Pool Motorized Lounge Chair With Motor Pool Toy for Adults
https://www.alibaba.com/product-detail/Electric-Water-Inflatable-Floating-Lounger-Pool_60703383044.html

- v Custom Swimming jsou různé druhy plavidel Včetně "berana berana duc" - Bumper Boat
v sedumdesátkách (bumb dance - tanec s bodyčky partnerů) - Dnes Hip Hop - twerk
https://www.alibaba.com/product-detail/Swimming-Motorized-Bumper-Boat-inflatable-floating_60331307731.html?spm=a2700.details.deiletai6.8.4de61d5983wDKf


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard hsrr
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2020 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Když nemůžeš-nechceš ve vodě stoupnout na dno, jak musí vypadat místo kde na plavidlo nastupuješ?
Když vynechám skok plavmo na plochou nafukovačku? Kde ovšem je riziko převržení či skoku vedle.

Vodácká obuv = klasické textilní, rozpadající se tenisky s mnoha děrami - co nateče, to i vyteče - to neřeší?

Jsem zvědav na hodnocení toho co jsi objednal. Lagrada Ocean od Evy má (při své výbavě) velmi dobrou cenu.
Často je nabízen HYDRO FORCE Oceana Combo 10' s pádlem 2019
https://www.padlujte.cz/hydro-force-bestway-oceana-combo-10-s-padlem-nafukovaci-paddleboard/

Někde mne zaujal popis tříkomorového řešení (třetí je vnitřní uvnitř té vnější po obvodu, druhá je podlážka)
Možná to nebyl paddleboard ale nafukovací člun nebo kajak.
Nafukovací člun INTEX 68347 Seahawk 2 set
https://www.rajhracky.cz/nafukovaci-clun-intex-68347-seahawk-2-set-p178537
Jsou i z odolného PVC (vysokomolekulární - dlouhé řetězce molekul)
BESTWAY NAFUKOVACÍ ČLUN MARINE PRO 3 SET - 291 X 127 X 46 CM
TRITECH TM = třívrstvý zesílený PVC + polyester, zvýšená odolnost vůči oděru a mechanickému poškození
https://www.bazeny.it/65044-nafukovaci-clun-marine-pro-3-set-291-x-127-x-46-cm.html

Guchare se obavam ze ackolli
Si vazim tvojich doporuceni ted resim neco co vygooglovat nejde.
G


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 0:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Odkazy nebyly míněny jako doporučení Ale jako možná inspirace kutění e-pohonu, pokud do něj půjdeš
A máš pravdu není to podstatné v řešení: Jak se dostat suchou nohou do plavidla Promiň


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
@pepin Odkazy nebyly míněny jako doporučení Ale jako možná inspirace kutění e-pohonu, pokud do něj půjdeš
A máš pravdu není to podstatné v řešení: Jak se dostat suchou nohou do plavidla Promiň


představoval jsem si to nějak jako je to řešené na těch nafukovacích sedátkách, ale asi opravdu vymýšlím hloupost kterou stejně smysluplně nezprovoznim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 15:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V těch nafukovacích křeslech lehátkách je otvor skrz, který by na tvém paddleboardu mohlo nahradit
opásání pro nenatáčecí motor s Kortyho dyzou (vrtule v trubce / dmychadlo) nejlépe zhruba v těžišti.
Zatáčení jak jsi psal, stačí ti mírné, nohy - ruce jako sáně. Případně kajakové pádlo pro paddleboard.
Při tvé invenci posed pro cubu vyřešíš s elegancí tobě vlastní. Tady spíš asi uprostřed mezi nohama, něž vzadu.
Tedy pokud nemá pudy psa novofundlandského s potřebou nastupovat-vystupovat během jízdy.

Zda dát do těsného zapouzdření i baterky, to je otázka. Hlavně s ohledem na chlazení koloběžkových Li-xxx.
Při hmotnosti osoby na boardu ty baterky pod nebo na "palubě" nejsou kritické. Snad jen délka silových vodičů.

Tak uvidíš na co zbudou síly, čas a chuť a co zůstane v hlavě jen jako záměr.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Nevyřešim to, Dudaj má pravdu,něco jiného je kolo, nebo koloběžka kdy je na rovině po rozjezdu odběr pár ampér. ten paddleboard bude k vodě přilepenej a pokud on má na regulátoru 180A , já to určitě nevymyslím přez cykloregulátor 14A. navíc to řešení jak je na těch bazenových křesílkách a mnou plánované podobné řešení nemuže na rybníku plném plovoucího bordýlku fungovat.
S klasickým lodním šroubem by to ještě šlo, maximálně občas namotám nějaký přetrhlý vlasec ale v té turbíně cokoli by se dostalo dovnitř tak by to zablokovalo motor, navíc v případě plastových komponentu nejspíš i destrukčně.

i kdyby to nějak fungovalo na ten 14A regulátor, tak ale stejně se u něj nepočítá s trvalým odběrem 14Ah a i kdybych nějak vyřešil chlazení toho regulátoru, pokud bych použil pouze jednu 40v cyklobaterii s kapacitou cca 8Ah zapojení 4P, tak těch trvalých 14Ah nedají moc dlouho ani ty lion baterie, odhaduji že stěží 30 minut jízdy..

nemá to opravdu smysl ,doted jsem si vystačil s nafukovací matrací a plácáním po rybníku ručmo, paddleboard ještě ani nemám doma a už vymýšlím hovadiny :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz