Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
S podzimním příchodem času kolobrnd se i psice povozí.


To doufám, že když už zkončilo teplo, tak ten podzim snad alespon neproprší.

Dnes jsem zamáčknul slzu a byl se nejspíš definitivně rozloučit s letošním serfováním. počasí mi ale vyšlo, občas vylezlo nad rybníkem i sluníčko a pršelo až cestou domu a doma.

Jezdil jsem ale hlavně na Gladiátoru a teprve chvíli před odjezdem na tom malém airwindu, na koupání už teplo opravdu nebylo, tak jsem na airwindu nechtěl riskovat že nezvládnu nějakou otočku , hupnu do vody a budu jezdit pul dne navlhlej, tak jsem si winda nechal až na závěr ale kupodivu se nevykoupal ani na něm---z těch lehkých plachet Duotone mám opravdu velikou radost, jen jsem díky tomu nepadání zase zjistil, že když nepadám a pořád jezdím, ty ruce bez tý úlevy přez trapézák opravdu bolej, takže ono to nakonec nebylo tak, že já jako manuální řemeslník nemám s bolestí rukou na serfu žádný problém, ale ono to bude spíš tak, že když co chvíli nepadám do vody, tak si ty ruce od toho ráhna ani na chvilku neodpočinou :D
Příloha:
61E24952-1103-4590-A060-656E0F1D84FA.jpeg
61E24952-1103-4590-A060-656E0F1D84FA.jpeg
[ 105.6 KiB | Zobrazeno 2105 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: sob 28.08.2021 3:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Ruce bez padání a trapézáku bolej Jestli to čvachtání rukou ve vodě třeba nemá i masážně relaxační dopady?
V tom pádě by mohla ulevit i chvilka pádlování rukama místo jízdy na plachtu.
Teda pokud lehneš a stoupneš na prkno bez koupele celého těla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 29.08.2021 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
_
V tom pádě by mohla ulevit i chvilka pádlování rukama místo jízdy na plachtu.
Teda pokud lehneš a stoupneš na prkno bez koupele celého těla.


Tak on není problém dojet ke břehu a tam si chvíli odpočinout, já to jen zminoval, že když jsem začínal a všude četl, že bez trapézu bolej ruce, tak jsem si myslel že to bude nejspíš problém kancelářskejch, bo já na to vlezu ráno, vrátim se jen na oběd , po obědě jezdim znovu až do večera a ruce mě osobně teda rozhodně nebolej vubec, a to se to teprve učim, padám a pořád vytahuju--rvu plachtu z vody. Ted jak už moc nepadám, tak se ale ukázalo že to vytahování plachty z vody a padání do vody byl právě ten odpočinek od neustálého držení ráhna rukama, první co mě začalo bolet--pálit dlaně, to jsem vyřešil rukavicema, ale ted už mě bolí i ty ruce.

Ono to na tom serfu funguje trochu jinak než třeba když tě bolí nohy v kopci na kole, na tom kole k tomu to bolení nohou patří, tady ale ne, ty nemužeš jako na kole, když už to na plno nejde tak zpomalit, ty musíš fungovat s tou plachtou pořád stejně rychle---teda na tom malym serfu, na parníku si odpočinout samozřejmě mohu. Ale přez koleno ten trapézák lámat nebudu, když mi to s ním nepujde, tak nepujde a na trapézák se nakonec vyprdnu.

Dnes měli po obědě proběhnout s vnoučatama koloběžky, ale těsně před odjezdem začalo fest pršet, tak z toho nakonec bylo smažení palačinek a kino v té mé zahradní kůlnodílně, naštěstí jsem ji stihnul včera po tom mém padelboardolaminování uklidit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Tak dnes jsem se k tomu spin outu nakonec přecijenom dopracoval :D v neoprénu to stále jde, tak jsem nakonec i v září poměrně často jezdil. Hlavně trénuji otočky, nějaké zlepšení ohledně otáčení se dostavuje, ale jde to pomalu, na vodu už jezdím pouze s tím 100l airwindem a 4,4 plachtou, aby mě to nenutilo podle momentálních větrných okolností přeskakovat nesmyslsně z jednoho do druhého. Dnes jsem si po dlouhé době vzal zase trapézák, s tím, že už by to možná třeba trochu šlo---nešlo, voda už na koupačku příjemná není a zadarmo se s tím trapézákem opravdu neskamarádím.

Dnes ale foukalo docela fajn hned nízko u hladiny, tak jsem zkusil jak už jsem dlouho plánoval vyzkoušet ve větru ještě trochu zvednout ráhno a teoreticky tím tak trochu očurat absenci trapézu--zavěšení do plachty. Zdá se, že když přejdu do poddřepu a zavěsím se přez ruce na ráhno to trochu funguje--nějakou svoji váhu přenesu do plachty, protože poprvé co jezdím na tom malém plováku mi dnes jel ve skluzu po hladině opravdu bez tření o vodu zlehka.

Ruce to ale dlouhodoběji bez trapézáku nedávaj a jak jsem si chtěl ulevit a zavrtěl se--odlehčil jsem špičku přední nohy--šup, zadek mi cuknul do spin outu, plovák se zastavil na fleku a už jsem letěl :lol:

S trapézákem se tedy asi začnu trápit až příští sezonu v létě na nějaký delší dovolený a první pokusničení nejspíš na tom velikém stabilním parníku.

Rozhodně mě ale už opustilo do toho zlanařit třeba někoho z rodiny, pokud tomu člověk opravdu doslova nepropadne, tak to nemá žádný smysl, joo, jako zábava na jedno odpoledne si to jen zkusit a nějak se plácat to asi bude pro spoustu lidí fajn, ale pak je ještě strašně moc stále plácání než to začne alespon trochu fungovat a čím víc tomu člověk věnuje času tím víc zjištuje jak dlouhá cesta před ním ještě je.

Já si musím když jezdím každou chvíli připomenout---ty vole, když si s tím začínal, tak si ani nesnil o tom, že budeš někdy jezdit tak jak jezdíš.

Uplně mě ale pustili ty vícelitrové a široké plováky, to je opravdu pouze o skluzu, ale všechno ostatní je tam zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 22:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Jsi frajer. Že i koncem září jezdíš. Že jsi si zapamatoval Spin-out = ustřelení.
Z mojí hlavy se ta možnost už zcela vykouřila. Do trapézu se holt pověsíš v roce 2022.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
@pepin Jsi frajer. Že i koncem září jezdíš.


kdepak frajer, ono se to v neoprenu opravdu dá, ted po prázdninách, když se všichni vrátili z dovolených je na štěpánu pokud správně fouká docela zhusta narváno jak serfaři, serfařky, tak i kajtáci.

Co je ale opravdu zajímavý, někdy vítr funí jak divej--podle korun stromu--, serfy se plahočej, nikdo to nedostane kloudně do skluzu, ale kajtáci lítaj vzduchem---fouká to stabilně až ve větší výšce nad hladinou, přitom ve směru větru nejsou žádný překážky. Zrovna dnes nijak výrazně foukat nemělo, přitom to chodilo za celé září co tam jezdím jak má podle předpovědi trochu slušně foukat dnes nejlíp---jako že je ten vítr v plachtě, né jen všude okolo plachty--. Možná ten vítr souvisí s výškou mraku, bo dnes jsem docela nadával, že po bocích okolo rybníku svítí sluníčko, jen ten rybník je ve stínu pod mraky---s větrem šel přez rybník celý den souvislý pás mraku--cumuly , jeden za druhym, tak mě napadlo, že ten vítr hned u hladiny, nebo třeba až v cca 10 metrech nad hladinou by možná mohl souviset s výškou základny mraku---když jsou nízko mraky, stlačí ten vítr až nízko k hladině.

Nejsem blázen, když je tam mraky serfařu , vítr funí a nikdo mimo kajtáku kloudně nejezdí, tak to nemuže být tím, že to Pepin neumí.ten vítr u tý hladiny je často divnej, je tam, ale za plachtu neveme a to tam kluci jezděj se 7/8 kovejma plachtama .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 8:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ U hladiny (těsně nad zemským povrchem) vítr "drhne" o povrch a různé překážky na něm.
Mraky - ne-mraky (oslunění): Do toho horizontálního proudění kecá i to vertikální,
to stoupání (opad) vytváří místa podtlaku (přetlaku) a tato místa se pak vyrovnávají proudy podél povrchu.
_ Ti kajťáci jsou jasní. Ten kajt si vytáhnou do výšky kde to fouká jinak. Dá se i říct VÍC a stabilněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
guchar píše:
_ U hladiny (těsně nad zemským povrchem) vítr "drhne" o povrch a různé překážky na něm.
Mraky - ne-mraky (oslunění): Do toho horizontálního proudění kecá i to vertikální,
to stoupání (opad) vytváří místa podtlaku (přetlaku) a tato místa se pak vyrovnávají proudy podél povrchu.
_ Ti kajťáci jsou jasní. Ten kajt si vytáhnou do výšky kde to fouká jinak. Dá se i říct VÍC a stabilněji.


Ještě mě napadlo--možná to není přímo vlivem nízké oblačnosti, ale díky nasouvání --podsouvání studené fronty pod teplou, čímž to ten vítr přitlačí až k zemi--i když nejsou před rybníkem--vodní plochou žádné překážky, vždy je ale ta vodní hladina minimálně metr, dva pod okolním svažujícím se terénem.

O víkendu bylo teplo a když jsem byl včera jezdit, podle wintguru už měla být teplota výrazně nižší--nastupující studená fronta a ta se jednoznačně podsouvá pod ustupující teplou--dnes už byla ráno pěkná kosa---přešla studená fronta, jestli zítra vyleze sluníčko a nebude funět, tak tu budou zítra větronáři hlásit jak jim to super chodilo :D Jak je přez noc a k ránu zima a přez den teplo díky sluníčku--nikoli nastupující teplé frontě, tak je to ohledně termiky tutovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Tak jsme tento víkend s manželkou vyrazili s obytnym autem na koloběžkách na Máchovo jezero, jestli by to tam nešlo příští sezonu nějak vymyslet k vodě se psem, bo do kempu u vody s plážema je vstup psu--kempování se psy zakázáno, ale opravdu nešlo :(

Před kempem Borný je veliké autoparkoviště kde se dá a také tam hodně lidí kempuje s obytnákama na divoko--neplacené parkování.

Myslím, že ani v letní sezoně by to tam nemusel být s parkovacím místem zásadní problém, protože tam nejsou pro karavany přípojky 220V, ale i když je to parkoviště vcelku kousek od vody, jakýkoli přístup k vodě je tam pouze přez nějaký objekt--kempy, rekreační střediska-- se zákazem vstupu psu.Objeli jsme ten rybník celý--cca 20km, ale opravdu není boha se k vodě --kde by se dalo koupat a doplahočit se tam s paddelboardem dostat.všechny odbočky k vodě-- cedule zákaz vjezdu-- pouze s povolením. Jediný kemp kam se muže se psy je kemp Klůček, ale ten má přístup k vodě přez oplocenou veřejnou pláž--od června do září zákaz vstupu se psy :D

Ale na koloběžky to tam bylo super,okolo spoustu cest, ale v letní sezoně tam po nich bude nejspíš proudit mraky lidí, ted tam bylo vcelku liduprázdno --většina objektu už je uzavřená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: úte 12.10.2021 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Tak v neděli padlo na koloběžkách s vnoučatama rozhodnutí, že letos už opravdu definitivně airwind vyfouknu.


Přílohy:
P1130120.JPG
P1130120.JPG
[ 82.39 KiB | Zobrazeno 1456 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 3:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V rámci nespavosti jsem kliknul na nějaký TV kanál (asi některé Novy) a běželo tam Engadin Wind - Show #2
Po. 15.11. (04:45) na Nova Action Engadinwind - Show #2 Jinak asi NOVA SPORT1 /(2)
_ Za krátké podívání mne zaujaly hlavně hodně profilované plachty A taky že WS na FreeRide skoky roztahovali

Na netu např.: LIVE - Day 5 - iQFOiL World Championships - ENGADINWIND - 2021


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Já ted náhodou narazil tady na to



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

tak trochu RC plachetnice :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Včera mi mladý přinesli z místní knižní telefonní budky knížku o windsurfingu, tak snad po 100 letech zase něco čtu. Vubec jsem netušil, že je windsurfing tak hodně mladá disciplína, já si myslel, když to u nás kluci s tatíkama někdy okolo roku 80 něco strouhali z polyše , že byl jen problém to u nás koupit, ale on to byl v podstatě uplný začátek i ve světě, kdy už to mělo alespon trochu vychytané prvotní mouchy a začala se teprve rozjíždět víceseriová výroba, kupodivu, i když to vzniklo za mořem, prvotní masovější rozšíření a seriová výroba proběhla v evropě a teprve zpětně si to oblibu našlo i mimo evropu.

https://aukro.cz/windsurfing-rudolf-marek-6999662057

No, já už se samozřejmě nemohu dočkat jara, ale musím trochu zvolnit, jak jsem přestal jezdit, tak jsem zjistil, že mám něco se zádama,asi krční páteř, otáčení hlavou hlavně po ránu nic mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Ta historie WS je zajímavý námět
- str. 8: "Američan Newman Darby již na konci 40. let20. století. Své plavidlo opatřil kloubem"
autoři: Jan Štumbauer, Radek Vobr, Wind surfing Windsurfing - Ukázka
_ Velmi hezký, názorný ucelený přehled Windsurfing muzeum Prague
"Je neuvěřitelné, že už v roce 1972 se windsurfing objevil i v Československu. Začátky byly ve znamení
tvůrčího tápání a stroje vycházející z dílen tehdejších nadšenců byly vesměs nepoužitelné.
V roce 1974 přivezl z Holandska pozdější velmi úspěšný závodník Honza Pánek první originální komplet
Ten Cate a konečně bylo podle čeho stavět prkna." /-/ kurzda00windsurfing

_ Naproti tomu surfování na vlnách Polynésie snad 4 tis. let př. Kr. /-/ zábava Polynésanů
Z Polynésie se rozšířil na Havaj. Tam jej zaznamenal roku 1770 James Cook. Surfing knižně popsal
poručík James King, který kompletoval deníky po smrti kapitána Jamese Cooka v roce 1779. /-/ Wiki Surfing
Řada vhodných (i vyhlášených) přírodních destinací. V současnosti i vlny umělé např. Indoor Surf Aréna Praha


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 0:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
První mezikontinentální plavba na windsurfinku se uskutečnila 15 května 1979 v Gibraltské ůžině dvojicí Hans Joachim Preisner a Werner Buschmann .

Co mě ale překvapilo, jeli těch cca 30km--2 hodiny 15 minut bez doprovodného člunu, nebylo žádné plavidlo, které by bylo schopné s nimi v daných podmínkách--strmé vlny, mořské proudy-- udržet rychlost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 2:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Takto frčí WS na Gibraltaru, když tam fučí cca od 3:03 do 4:00


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
_ A zde sviští dva WS přes La Manche od cca 8:07 z Francie do 11:04 k útesům Albionu


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz