Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 14:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Ahoj,
máme nějaký čas accu vysavač z Lidla, viz foto. Po nějaké době začal zlobit tím, že jej nešlo zapnout. Po rozebrání je uvnitř pod spínačem destička s elektronikou a na ní mikrospínač. Ten jsem zkontroloval, že je dobře připájen, všechno se zdá OK. Jen se prostě zapne, když se MU zachce, třeba až po několika zmáčknutí a nebo vůbec. Žádný vakl tam taky není, třepání a otloukání nemá vliv. Tak už jen elektronika a na tu jsem krátký. Nemáte někdo s podobnou závadou zkušenost nebo nebyla by nějaká rada? Díky předem.

Letu zdar!


Přílohy:
Accu_vysavač.jpg
Accu_vysavač.jpg
[ 95.21 KiB | Zobrazeno 3103 krát ]


_________________
PeZet
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 18:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Několik podobných vysavačů jsem měl v ruce , sice jiná značka ale asi stejná čínská fabrika jen jiná vrátnice . Mikrospinače byly v několika případech vadné , nepravidelně nespínali . Přiletoval bych na mikrospinač zkoušku kousky kabelu a jeho zkratováním zapínání vyzkoušet . Běžně mi náhodně nespínali 1krát z 10 zapnutí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
nejspíš to bude problém zoxidovaného kontaktu toho mikrospínače.

pokud je to klasický mikrospínač--kostička, uprostřed mačkací kulaté tlačítko, v rozích 4 čepičky--drží pruhledné víčko toho mikrospínače, tak to rozebereš z boku tenkým nožíkem---podloupneš z boku tu pruhlednou slídu a přetáhneš ji násilně přez ty roztavené čepičky---ideálně na zemi a nějaké dece pro případ že něco odletí. v mikrospínači je malá pružná spínací mikropoklička, tu zespoda--spodní prohnutou část očistíš třeba vatovým štětečkem do uší--třeba namočeným v benzinu---jemně, aby si ji nezdeformoval, to by bylo už nenapravitelné.

vnitřní část mikrospínače vyčistíš třeba balsovým hranolkem--4/4 mm--prostě aby tam šel vmáčknout do té kulaté dírky, namočíš opět do benzinu a trochu to protáčíš, to by mělo na nějakou dobu stačit.

při skládání mikrospínače si v rozích slídy nastřihneš k dirce ty 4 ružky, pokud si při rozebírání neulámal ty čepičky, mělo by to tam opět zacvaknout---je to tam potřeba jen kuli finální montáži, po smontování to bude držet pohromadě stejně to vrchní tlačítko.

pokud tam ta slída na ty čepiky nezapadne, lípni ji trochu z boku třeba chemoprenem, případně na prasáka to jen kuli finální montáži přelep izolepou uprostřed s vytočenou dírkou--trubičkou o vhodném pruměru třeba z antény vysílače. rozhodně nelepit třeba prstolepem, ten si tutově nasaje mikrospínač dovnitř, prostě nějaký lepidlo, který když se na poprvé nezadaří pujde zase odžmoulat--chemoprén, uhupor.

většinou je to ale oprava jen dočasná, jak to jednou zoxidovalo, i po vyčištění to bude mít tendenci zoxidovat znovu--nějakou dobu to pomuže,ale třeba za rok se to bude opakovat.

vyměnit starý mikrospínač za nový je samozřejmě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ U accu vysavačů (mám doma tři) tam byly mosazné holé plíšky (bez kontaktních "peciček").
S fungováním nebyly nejmenší potíže. Za elektroniku nejspíš může nabíjecí "Lithium" accu.
Bude hlídat příliš velké vybití a v jeho případě odpojí motor.
_ Baterka vevnitř je 1S(3.7V) nebo 2S(7.4V)?
_ Marně jsem probíral Lídl nabídku, abych tam tenhle typ vysavače našel. Válcové články bývaly v tom madle.

U vysavačů s Li-Ion akumulátorem bych čekal nějakou indikaci stupně nabití nebo vybitý akumulátor.
S tímto typem držadla Lidl kdysi míval jen vysavače s 2.4V NiMH.
Můžeš na typ vysavače dát přímý odkaz z Lidlu nebo od jiný prodejce.
Současné lithiové vysavače Lidl Parkside mají 20V, 2 nebo 4Ah accu PHSSA 20-Li B1 nasouvací na konci madla
https://www.lidl.cz/q/search?q=ru%C4%8D ... gKnFPD_BwE

_ Po kontrole napětí na accu bych zkusil elektroniku obejít - Krátce přivést napětí z accu přímo na motorek.
Pak bych se teprve (také dle ceny vysavače) rozhodoval dále.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 12:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Ahoj,

díky za rady. Bližší specifikace vysavače viz foto níže. Nyní jako na potvoru stoprocentně zapíná. Napadá mě, nemůže mít elektronický spínač problém s napětím (vyšším), protože problémy se objeví nejčastěji po nabití?

K výměně mikrospínače - je čtvercového tvaru, povrchová montáž, čtyři vývody, na GME jsem nic podobného (zatím) nenašel, ale když teď funguje, tak to bude přeci jen něco jiného.


Přílohy:
Accu_vysavač_štítek.jpg
Accu_vysavač_štítek.jpg
[ 165.39 KiB | Zobrazeno 2739 krát ]


_________________
PeZet
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 0:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
GME určitě má čtvercové spínače s vývody do vrtaných děr. Možná (pokud je místo) šly by na SMD přihnout.
Mikrospínač do DPS, 1pól, OFF-(ON)
Některé SMD provedení = Mikrospínač do DPS, 1pól, OFF-(ON), SMD
https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani ... %20OFF-(ON),%20SMD#products

Ty obvody ochrany mnohdy jsou i součástí nabíjení a mohou nabíjení končit odpojením, těžko říct.
Ale jak píšeš momentálně vacuumcleaner funguje. PRAVIDLO Č.1: Když to funguje nerýpu se v tom. PRA.2: ...

Co dělala LED signalizující zapnutí?
3) Switch on the appliance using the on/off switch 9. The LED lamp 15
on the floor nozzle will illuminate and the rotary brush 14 starts turning.
(The LED lamp 15 is maintenance-free. The LEDs cannot be changed)
SilverCrest SHSS 12 C2 manuál


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2022 21:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Nepoužíváte někdo tento PARKSIDE® Aku ruční vysavač PHSSA 20-Li B1, 2 Ah
- Jak dlouho? - S jakou zkušeností? - V domácnosti? - Převážně na hrubší a větší smetí v dílně?
_ Doporučení, po dobrých zkušenostech, jiného typu RUČNÍHO ACCU VYSAVAČE?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Ja jsem si koupil aku rucni 18v bosch. Mam dva a docela spokojenost. Dobre se cisti filtr. Ale klasicky vysavac to nenahradi. https://vysavace.heureka.cz/bosch-unive ... 5QQAvD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Ten jsem taky viděl A je za podobnou cenu. V tvém odkazu nabíječka na obr. Ale ne ve výčtu dodaného?
_ Přímo BOSCH cca 14 stovek Nabíječka s accu dalších 14 stovek po slevě Bosch UniversalVac 18
_ Je fakt, že BOSCH je BOSCH Parside mne lákal tím, že accu-vysavač byl k řadě dalšího nářadí
2022/03/13// za 13 stovek PARKSIDE® Aku ruční vysavač PHSSA 20-Li B1, 2 Ah
PARKSIDE řada nářadí k akumulátor 2 ah pap 20 b1


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2022 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
já na ty vysavače bosch používám aku sady 20v lion co mám na jiné aku nářadí.. samozřejmě jsem musel vyrobit na ty vysavače vlastní zástrčky na ty aku sady, to bych se z toho podělal, kdybych musel mít na vše origo sady a origo nabiječky. jen vybírám z 20v nástroju.

On ten bosch taky není až tak zázračný dělník, ale dobře se rozebírá a čistí.

Mám i jiné aku vysavače, takové ty s tou prodlužovací násadou, jeden noname funguje opravdu luxusně, dole má elektrický rotační kartáč a ten vysává super, pak mám ještě rowentu , tu když čistím, tak vždy dlouho dumám jak že se rozebírá a při té rozborce abych ji vyčistil, to jsou zvuky jak když ji chci rozlámat, nechápu kdo na tak debilní zpusob čištění přišel. ona teda má zespodu jednoduše odklopitelné víko, ale ten mikrofiltr je stejně brzy ucpaný a k němu se dostat to je očistec.

Na odsávání když vrtám díry do zdi jsem si ale nakonec vyrobil vlastní vysavač. překopal jsem jeden malej 220v na 20V a udělal si vlastní zásobník na ten prach. na to odsávání při vrtání do zdi jsou ty origo akuvysavače nepoužitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Accu vysavač
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2022 22:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Vrtání do zdi v místnosti kde nebylo radno prášit byl u nás vždy dvou-osobové
Manželka nebo patřičně odrostlý potomek držel pod dírou, těsně u zdi trubku
hadicového 230V vysavače stojícího na zemi. Ten nohou zapínal na povel vrtače, před chodem vrtačky.
_ Pokud se vrtalo více jak dvě tři díry, nebral se sáčkový, ale z garáže stojatý vysavač s filtrací přes vodu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz