Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
olisoft píše:
Otazka pre tych, co maju vlastnu instalaciu, ake panely ste davali? Ktore su zaujimave (cena/vykon)?


v dohadování o CO2 jste nedali odpověď na otázku Olisofta....taky by mě zajímalo. Budeme možná dělat ostrov na hangáru.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já mám panely AEG 325 W. Ale to bylo před 3 lety. Dnes jsou panely i s větším výkonem ale ono je to jedno jestli se použije víc kusů s malým výkonem nebo méně s větším. Je potřeba spočítat co vyjde cenově výhodněji. Dříve se tvrdilo, že pokud se nenatáčí tak jsou lepší polykrystalické ale ty se dnes už skoro nevyrábí. Monokrystalické mají užší úhel ale zase větší účinnost. V ČR je důležité aby měnič byl asymetrický jinak vás distributor ostrouhá jako pastelku a nic neušetříte. Je to způsobeno naší vyhláškou o měření směru fází. Přesto se symetrické měniče pořád prodávají. Pozor ať nenaletíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
s tou elektrikou, teče cestou nejmenšího odporu. Proto, aby všechno nešlo přes nás, protože jsme uprostřed Evropy, instalovali se, něco jako zvyšovače impedance do rozvoden.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jirinovo píše:
s tou elektrikou, teče cestou nejmenšího odporu. Proto, aby všechno nešlo přes nás, protože jsme uprostřed Evropy, instalovali se, něco jako zvyšovače impedance do rozvoden.

Asi máš na mysli fázové transformátory PST. Ty se instalovali proto aby nám Němci neupálili dráty když jim fučí na větráky. Ale to má vliv jenom na fyzikální toky a ne na cenu. Cenu určuje párování nabídek a poptávek výrobců a obchodníků na burze nebo při bilaterárních obchodech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 21:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Pro ty, kdo uvažují o virtuální baterii, pohled od znalého člověka, jak je to "výhodné".


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2021 6:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Než si najdu 40 minut na video, nějaké dvouřádkové resumé?
Na virtuální baterku jsem se ptal a bylo mi řečeno, že pokud si od "nich" budu energii brát a FVE budu mít od "nich", tak jo. Jinak ne. Přestal jsem se o virtuální baterku zajímat.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2021 7:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Resumé je takové, že virtuální baterie je vzhledem k tomu, že silová část elektřiny tvoří jen cca 50 procent ceny vhodná pouze pro toho, kdo odebere méně nebo stejně než to, co si tam uložil. Při tom platí, že virtuální baterii je možné uplatnit pouze u FVE postavené s dotací a vzhledem k podmínkám přidělení dotace je maximum pro uložení za rok 3MWh.
Nebo jinak, Problém je v tom, že u této služby sice dají slevu na nízký a vysoký tarif, když si odebírám vlastní energii, ale pokud začnu odebírat energii nad úroveň naspořené, tak mi účtují vždy více, než je nejlevnější nabídka na trhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2021 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1100
Bydliště: PN - SK
Bildy píše:

v dohadování o CO2 jste nedali odpověď na otázku Olisofta....taky by mě zajímalo. Budeme možná dělat ostrov na hangáru.


dakujem Bildy :)

OK2BUH: dakujem, skor mi ide o to, kde hladat, nejaky dobry dodavatel s rozumnymi cenami. Mal by som to ako ostrovny system. Prehlad v paneloch nemam skoro ziadny (okrem "helicopter view" informacii), preto hladam doporucenie kde hladat a vyberat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2021 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
olisoft píše:

dakujem Bildy :)

OK2BUH: dakujem, skor mi ide o to, kde hladat, nejaky dobry dodavatel s rozumnymi cenami. Mal by som to ako ostrovny system. Prehlad v paneloch nemam skoro ziadny (okrem "helicopter view" informacii), preto hladam doporucenie kde hladat a vyberat :)

Já nechci dělat reklamu žádné konkrétní firmě, to se tady ani nesmí. Na internetu najdeš prodejců dost. Ten ostrov si pořádně rozmysli. Jestli máš ženu se čtyřmi plotýnkami, pračkou, myčkou atd. tak ji musíš vyškolit aby to nezapínala všechno naráz. Některé školení odmítají a to je potom na rozvod. :) Měnič přifázovaný na síť zvládne jakoukoliv babu protože když ho přetíží tak si přicucává ze sítě a je klid.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz