Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2015 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
A je to tady — rybářská latina...

Já osobně nevím, nikdy jsem to neměřil, a ani nemám možnost jak to jednoduše udělat. Takže nebudu raději ani naznačovat.

Ono není ani tak problém hodit to vysoko, ale trefit se do bubliny, nebo alespoň mimo klesák a dobrý přechod do kluzu a sledovat sondy a vůbec. A na závodech se taky neměří. Jsme rádi, že najdeme někoho, kdo umí ovládnout stopky. Výšky výhozu se stejně liší jen v metrech. Že by někdo nastoupil a švihal to stabilně o deset metrů víc jak konkurenti, tak to určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2015 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.1.2014
Příspěvky: 13
V hospodě se na toto téma vždycky pohádáme. Jednou jsem už nad tím, jak tu výšku měřit nějakým jednoduchým způsobem navrhoval, že by snad šlo za bezvětří vypustit balón na dvacetimetrovém provázku. No a na tom provázku mít třeba po dvou metrech z krepového papíru značky.A z povzdálí pozorovat, kam až házedlo vyhozené poblíž, vyletí. asi by to nějak šlo.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2015 12:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Tuchlovice, okr. Kladno
Výšku do které se to vyhodí, nikdo neví... ale celkem by mě to taky docela zajímalo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Lubošš píše:
V hospodě se na toto téma vždycky pohádáme. Jednou jsem už nad tím, jak tu výšku měřit nějakým jednoduchým způsobem navrhoval, že by snad šlo za bezvětří vypustit balón na dvacetimetrovém provázku. No a na tom provázku mít třeba po dvou metrech z krepového papíru značky.A z povzdálí pozorovat, kam až házedlo vyhozené poblíž, vyletí. asi by to nějak šlo.....


Na tohle je optimální FAI výškoměr pro modely raket - je to fakt neskutečně mrňavé a lehké, takže se s trochou snahy dá přidělat k házedlu, aniž by podstatně ovlivnil výkony (což by běžné výškoměry používané pro RC moc nesplnily). Viz http://www.adrel.com.pl/AltimeterBMP.html . Asi si to málokdo koupí jen kvůli házedlům, ale pár se jich po ČR najde a třeba by šly podobné testy domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: čtv 05.11.2015 20:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.1.2014
Příspěvky: 13
Díky za tip, je to mrňousek, s tím by to fakt šlo. A jestli jsem se dobře díval, tak to stojí kolem padesáti éček......člověk by zas tolik nevykrvácel a nezůstalo by jen u měrení výšky házedel, ale i jiných strojů. A mám o čem přemejšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 11:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jen pozor - fimware je fakt dost cílený na rakety, tedy "aktivace" primárně rychlou změnou výšky s cílem určit maximální výšku atd. Určitě to bude fungovat i s házedlem (volným i F3K), o čemž byla tato diskuse, ale není to vyloženě univerzální zařízení pro letadla ve stylu analýzy RC modelu atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedla 2015
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 21:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.1.2014
Příspěvky: 13
Aha, tak to mě nenapadlo, takže dát ho třeba do elektrovětroně by nemuselo bejt to pravý ořechový, a nebo by možná stačilo uděiat s modelem lopas, vejškoměr by to vyhodnotil jako start a tím by se data začly zapisovat................Asi by se muselo trochu experimentovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz