Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 19:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Příloha:
P30_Tynec2.jpg
P30_Tynec2.jpg
[ 47.26 KiB | Zobrazeno 4825 krát ]

P30 stavíme a létáme soutěžně. Obdélníkové křídlo, trup z balsové trubky, nosník ocasních ploch z uhlíkové trubičky. Máme dva typy, pro začátečníky s profilem s rovnou spodní stranou a více tlustým a pro borce s tenkým klenutým profilem. Hodně důležité je zvládnutí volnoběhu vrtule a nevypadávání hlavice z trupu po dotočení svazku. Jinak P30 vydrží 2-3 sezóny soutěžního létání, špatně se dostává ze silnější termiky a nesnáší vítr silnější než 5m/s. Pokud se soutěžně létá a bojuje, tak je potřeba počítat spotřebu gumy za 60kč na závod.


Přílohy:
P30_Tynec1.jpg
P30_Tynec1.jpg
[ 122.77 KiB | Zobrazeno 4825 krát ]

P30_TYnec3.jpg
P30_TYnec3.jpg
[ 22.57 KiB | Zobrazeno 4825 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 11:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 316
Pro kroužky letos připravuji několik novinek.
Model Easy – ten už vyrábíme a z mého pohledu je to model, který dokáže postavit a zalétat každý trochu myslící tvor. http://www.mladykonstrukter.cz/stavba-modelu-letadel-praxe/skolni-rc-model-easy/cs_CZ-302050.html

Tou ale největší „peckou“ v letošním roce bude model Andulka 3 modulár.
Modulár je to pro to, že každou stavebnici bude možno „konfigurovat“ podle schopností konkrétního stavitele.
V nejednodužší verzi bude s jedelského profilem, a VOP s profilem prohnuté desky.
Další křídlo a VOP jsou s profilem, který má spodní stranu rovnou a ten nejlepší „ kus „ má křídla s klenutým profilem od pana Lněničky. (tímto mu ještě jednou moc děkuji)

Idea je taková , že se schopností malého modeláře postupně „poroste“ i jeho éro.
Začne s jednoduchou konstrukcí s jedelského profilem . A s ním začne i létat.
Postupně si může dodělat obě další křídla se kterými opět model zalétá.
Získá tak zkušenosti se stavbou a létáním ze všech tří stylů profilů. Co se hodí do větru, co do termiky atd..

Nakonec model může osadit i RC a elektromotorem..

Z mého pohledu je jednou z nejdůležitějších vlastností modelu jeho vzájemná kombinovatelnost dílů. Pokud někdo při létání něco zbourá časem budou v kroužku po ruce náhradní křídla či VOP podle toho co bude potřeba.
Případně si k jednotlivým modulům dodělá vlastní dle potřeby.

Tuto řadu modulár doplní ještě prostorový trup s možností instalace elektromotoru v čumáku modelu se sklopnou vrtulí.

Základní verze s jedelského profilem by měly být k dispozici cca v polovině září.
Do veletrhu model hobby bych měl mít všechny verze včetně 2 druhů pylonu pro motor.
Přeji hezký den
rh
Ps Obrázek plánek modelu berte jako orientační. Ještě je na něm hodně práce.
První prototyp je již téměř před zalétáním.
Příloha:
Andukla3.jpg
Andukla3.jpg
[ 56.16 KiB | Zobrazeno 4768 krát ]



Přílohy:
Andukla 3 2dd..jpg
Andukla 3 2dd..jpg
[ 56.16 KiB | Zobrazeno 4768 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no tak ta andula je parádní na tu se budu těšit ...chápu tedy správně že pro začátek to bude jako volňásek a ze zkušenostmi poroste i model až do fáze RC. cena pro koružky se už nějak počítala ??

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 6:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Dobrý nápad , ale jak je to s odladěností modelu....... Prototyp není ještě zalétán...... děti v kroužcích budou tedy pokusní králíci .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
STROHUR píše:
...... děti v kroužcích budou tedy pokusní králíci .

a svým způsobem proč ne. Nemám třeba rád, ba přímo nesnáším, recenze, kde autor hned v úvodu píše "dostal jsem od redakce k vyzkoušení stavebnici pro začátečníky a okamžitě jsem provedl tyhle a tyhle úpravy aby to dobře letělo...". Pokud to mají stavět děti, měly by to děti také stavebně "otestovat", byť pod dohledem zkušenějšího modeláře. Když někdy vidím, co moji kluci občas dokážou! Zde bude pak ta adekvátní zpětná vazba, jestli to je dobře navržené, jestli návod je dostatečně srozumitelný pro ty dvanáctileté kluky atd. atd. Toto je obecná poznámka, v žádném případě nemíří na stavebnice kolegy Hiesböka!

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
jo souhlasím z DAFem .... děti jako " pokusní králíci když to má být pro ně proč ne .... viz třeba projekt SMČR Vosa - stavebnice pro prý děti ale jako celkem zkušení modeláři jsme na kroužku u některých částí dosti zapotili. Ostatně takovéhle pokusné výběrové řízení funguje i u nás v práci u výstrojních součástek - udělá se pár testovacích kusů ty se rozhodí po republice a dá se nějaký čas na otestování ve službě. Pak se shromáždí data a vyrobí se první ostrá serie pro všechny ( ta jediná je pořádně udělaná a supr ) dostane se většino do kanceláří a na generální ředitelství .....bohužel ostatní serie už stojí za starou bačkoru ... to už jsme ale uplně jinde :)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
STROHUR se nemusí obávat. Bude stát s klackem v ruce nad dřevorubcem stavějícím jinou Andulku III. Ta má již postavené tři prototypy, odlétané tři soutěže, další zatížení dostane za týden a 2x splnila postup na MČR mládeže. A už se vyrábějí stavebnice. Jedná se jen o shodu názvů modelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 7:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 316
Azy píše:
no tak ta andula je parádní na tu se budu těšit ...chápu tedy správně že pro začátek to bude jako volňásek a ze zkušenostmi poroste i model až do fáze RC. cena pro koružky se už nějak počítala ??


Ano , přesně tak. Cenu základní verze mi navrhněte co by bylo pro kroužky nejpřijatelnější.
Jenom pamatujte, že 21% z ceny stavebnice putuje jako přímý odvod státu (DPH).
(jak mi bylo vysvětleno na ministerstvu školství "aby z toho mohl financovat zájmové kroužky")
Jsem zvědavý na jakou optimální cenu se dostanete + moc mi to pomůže v rozhodování.

"Dobrý nápad , ale jak je to s odladěností modelu....... Prototyp není ještě zalétán...... děti v kroužcích budou tedy pokusní králíci ."

omlouvám se za špatnou formulaci mého předchozího textu.
Mám za sebou už pět prototypů + cca 400 hodin práce. (první z prototypů se už "prolétli" komínem )
Je to pro to , že pokud mi nesedí díly v konstrukci nemá smysl model dokončovat, je to ztráta času.
Takže jsem si mylsel že to co jsem postavil naposledy (to o čem jsem psal jako o prvním prototypu) bude první prototyp,
který konečné půjde do vzduchu "přirozenou" cestou.
Bohužel ale také nepoletí, a ani jeho následná verze.
Příloha:
IMG_0169.jpg
IMG_0169.jpg
[ 60.58 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]


Příloha:
IMG_0168.jpg
IMG_0168.jpg
[ 36.08 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]


Dneska dodělám další úpravy dílů a budu doufat že se to tentokrát povede a já budu s konstrukcí konečné spokojen.
Konfigurací úhlů náběhů a profilů mám již vyzkoušenou na jiných modelech, takže nemám pocit, že by Andulka nelétala.
A vzhledem k tomu , že je to školní verze, ani neočekávám, že v základní verzi bude dosahovat lepších časů než soutěžní "uhlíkové" speciály.

Včera jsem procházel nové plánky z roku cca 62 - 64 a v návodu u jednoho z nich jsem četl toto :
Příloha:
IMG_0172.jpg
IMG_0172.jpg
[ 46.26 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]



Lépe bych to nenapslal
a dále toto
Příloha:
IMG_0173.jpg
IMG_0173.jpg
[ 20.3 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]



Z mého pohledu špičkový "tuning".
Musím juknout po nějaké blízké střelnici, jestli by nebyla nějáká ta nábojnice volná.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
" aby mohl financovat zájmové kroužky " to je dobrý vtip :-) :-) :-) cena se takhle když to člověk nevidí "in natura" blbě odhaduje ale obvyklá cenová hladina stavebnic A1 je cca 5-6 stovek nejdrazší je fly 793,- od hackera co jsem tak našel

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 14:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Azy píše:
moment chceš mi říct že od příštího roku je nějaká změna v pravidlech a budou se lítat zase krásné klasické A1 ::?


A1 už jsou ve sportovní řádu letos. Pravidla jsou opravdu jednoduchá:

Sportovní řád ČR 2017
Stránka 53
9.1.8. KATEGORIE A1 – KLUZÁKY–PŘEDBĚŽNÁ PRAVIDLA
9.1.8.1 Definice
Model bez pohonné jednotky, vztlak vzniká působením aerodynamických sil na plochy, které jsou za letu nepohyblivé s výjimkou jedné změny úhlu nastavení pro determalizaci. Změna geometrie nebo plochy není povolena. Časovač může ovládat pouze jednu funkci pro determalizaci.
Ostatní ustanovení pravidel stejná jako u kategorie F1H
http://svazmodelaru.cz/klem/pravidla/ http://svazmodelaru.cz/klem/Pravidla/SRad2017.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Andulku 3 z pera Petra Budaie musím si postavit sám takže se budu moci poreferovat. A1 /F1H/ jsem nelétal 30 let takže jsem začátečník . Zatím co jsem viděl a měl v ruce, za mě spokojenost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no koukám že jsem zaspal více než jen stavební postupy :-) to že se tedy létá A1 je supr zpráva a podstatně to rozšiřuje možnosti co stavět na kroužkové úrovni

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 8:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Hiesbok píše:
Musím juknout po nějaké blízké střelnici, jestli by nebyla nějáká ta nábojnice volná.
Přeji hezký den
rh


Bez problémů, malorážkové nábojnice se nepoužívají pro opakované přebíjení, takže se jich válí po střelnicích spousty a cenu mají jen jako "sběr". On moc není problém ani s většími rážemi, ale tam přeci jen je hodnota větší (byť pořád zanedbatelná), malorážkové ale vesměs na střelnice přenechají grátis...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz