Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 10:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 316
Po delší době opět řeším financování kroužků přes naše sdružení mladý konstruktér.
Nevím jestli se to povede , ale je možné že jsem našel další zdroj , který je přístupnější než ministerstvo školství.

Představa je, že by každý vedoucí modelářského kroužku dostal na začátku sezony 5000 Kč na osobní rozvoj + 500 za každého žáka, který by dokončil sezonu v modelářském kroužku a zakončil ji drobnou zkouškou úměrnou jeho zkušenostem a věku.

Dále pak 70 % dotaci (do výše 20 000) na materiál a nářadí.

Teď sestavuji rozpočet.

Potřebuji zjistit kolik kroužků by o toto mělo zájem.

Prozatím mi stačí napsat na hiesbok.info@seznam.cz jméno vedoucího, telefon, počet dětí, které mají na kroužku a adresu.

Jak jsem psal netuším jestli to v této podobě vyjde, ale kdyby klaplo alespoň něco bylo by to fajn .

Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2017 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Je to zajímavý nápad, jen u kroužků, které jsou pod různými DDMkami a podobnými organizacemi bude nutné vyřešit otázku "spolufinancování". Zkusím se na tuto možnost zeptat u nás, jak by se na to tvářili.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no člověk tady pár měsíců není a koukám jakým směrem se to rozjelo :-) :-) Jako vedoucí kroužku musím říct že určitě by bylo supr nějaké vlákno kde by mezi sebou mohli diskutovat vedoucí a vyměňovat si vzájemně zkušenosti. Protože musím třeba uvést příklad co tu byl uveden a to komplet vosa jako forma podpory mládeže od svazu ... RC souprava supr to se musí nechat ale ta stavebnice ... no bez nejmenovaného fora na sociální síti bych nad některými věcmi přemýšlel hodně dlouho. Ale díky konzzultaci kolegy z Rakovníka jsme ze 4 dodaných kompletů dali 3 do kupy a teď v září se dokončí i ten čtvrtý. Jinak v kroužku mám 14 dětí a musím říct že to je dost makačka obzvláště situace kdy mám několik začátečníků pak několik pokročilých a pak několik co už celkem ví sami co dělat ....oběhat to všechno dá někdy takovou makačku že ani nemám čas na svojí práci a pak doma na to ani není nálada. Třeba za loňský školní rok jsem našel čas sílu jen a pouze na jedno volné házedlo. A jelikož to pro mě byla novinka ( házedlo DLG ) tak není moc času ho pořádně seřídit aby to chodilo přesně tak jak potřebuji takže to vlastně nelétá vůbec :-(
Jinak co se týče podpory ze strany " mladého konstruktéra " jistě by byla vítána ... jeho stavebnice jsem už několikrát měli v kroužku a nikdy nezklamali. Ostatně byly i postaveny na jednom soustředění ...model albert asi v 10 ti kusech a naprosto supr

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to Azy, je vidět, že jsi zde opravdu dlouho, ale fakt dlouho nebyl. Možnost založení vlákna pro vedoucí kroužků už zde padl a TomasC s tím nemá v případě zájmu žádný problém.
Do Vosy jsem se zatím nepouštěl, s kluky dělám jiné věci. Upravil jsem pro ně plán na dnes již legendární Picolo (zvětšeno a upraveno i pro možnost zástavby RC). Ti pokročilejší už budou stavět další ercéčko (Q-Tee z Outerzone, také mírně upravené). Jinak co se týká stavebnic, s kolegou Hiesöbekem spolupracuju (čímž mu tímto děkuju). Ač to vypadá na první pohled složitě, kluci začínali s jeho Malým modelářem. Stavebnice zpracována ve stylu bombenfestundidiotensichern, tedy při troše dobré vůle nejde nepostavit. Díly očíslované a rozdělené tak, že se berou pytlíčky s tím, co zrovna stavím.
A to lítání mez kluky na kroužku znám velmi dobře, říkám jim, že poradit můžu všem, pomoc vždy jen jednomu.
Jó a mimochodem, také kvůli kroužku moc nestíhám své věci 8) , takže pohoda. Jsme na to stejně.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
No jde o to kolik se tady "slézá" vedoucích :-) ale určitě bych nějaké napojení na ostatní vedoucí. Teď třeba řeším program co dělat s klukama příští rok. Náš modelklub dlouho dobu upadal a teď po obměně vedení ta zase stavíme na nohy. A pomalu zjišťuji že mi docela ujel vlak v některých volných kategoriích. Třeba A1 a A2 už bych moderním stylem dneska asi nedal. Takže to pro letošní rok vidím jasně Vystřelovadlo - házedlo - a pak novinka co se u nás nikdy nedělala a teď o tom shromažďuji informace a to P30. Pak pro ty nepokročilejší by pro příští školní rok měli opět vyjít nějaké ty Vosy tak uvidíme jak to celé dopadne.

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
A je nutno ty A1 a A2 stavět moderně?
Proč?
Možná by kluky oslovila i A3, jako mezityp...
Můžou pak postavit nový trup a ocasky s RC a stříďákem a budou mít skladného motoráčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
jo o variantě klasické stavby jsem taky uvažoval ale pak když půjdou na soutěž ....moc lidí jsem tam neviděl s klasickou papírovou A1 ... nebo zvolit cestu A3 ..... tak jako tak mi prostě pro dnešní děcka vychází nejzajímavější ty P30

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Samozřejmě, na soutěži je pak šance menší (tedy pokud kluci nenarazí na nešiky, kterým pak ani špičkový model nemusí stačit).
Na druhou stranu - aby ses nedostal do pozice, že sice budeš mít kluky s rozestavěnými speciály v dílně, zatímco jsi je mohl mít s klasikou na letišti ;-)
A to do toho nemíchám technologickou náročnost, opravitelnost ani cenu. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 5:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
My stavíme "pro radost" a na soutěže nechodíme. Děláme si "soutěže" pro sebe. Je otázkou, zda opravdu jít do kosmických technologií. Zvládnou kluci ve věku 12 let laminování, vakuování apod.? Nestaví pomocí těchto technologií spíše vedoucí nebo tatínkové? Souhlasím se Stevem, co se týká cen a opravitelnosti, hlavně na letišti. Vzpomeň na jinou kategorii, VDC, začalo to jako šuplíková kategorie a poslední stroje už byly dost sofistikované, včetně použití uhlíku, vakuování, CNC řezání křídel ad.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 9:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 230
Á trojky nic moc, to jsou takové mršky, ale od příštího roku budou soutěže klasických Á jedniček - tedy nikoli kategorie F-1H. Ta se pochopitelně bude létat souběžně, ale ty Á jedničky budou pouze s kroužákem, žádné bunty, serva a podobně. Takže tam s dřevákem v pohodě vystačíš. A letos na ČP v Tachově, kde to děsně foukalo, vytáhla většina lidí, staré, malé, bytelné dřeváky...
Takže klidně Á jedničky stavte :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pro příští rok počítám, že mírně pokročilí si postaví model Robin od kolegy Hiesböka https://www.letadel-modely.cz/Robin-klu ... 3-d300.htm. Ještě o tom nevím, ale brzo mu napíšu :wink: . Už jsme tu stavebnici dostali na zkoušku a docela se mi líbí. Pokud kluci nemají moc zkušenosti, jsou takové stavebnice dobrým začátkem. S pokročilejšími už chci zkusit stavět už jen podle plánu, tedy výroba všeho vlastníma pracičkama. Mám v plánu oslovit ještě jednoho kolegu, Petera, ten chudák o tom také ještě neví, že nejspíš od něj budu také něco chtít :lol: . Do uhlíku a dalších podobných technologií se mi chodit nechce, řekl bych, že se k tomu budou kluci muset propracovat časem. A ke stavbě. nechce se mi dělat jen z prefabrikovaných dílů, aby se kluci naučili pracovat s materiálem, proto i stavby podle plánu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
moment chceš mi říct že od příštího roku je nějaká změna v pravidlech a budou se lítat zase krásné klasické A1 ::?

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
když už jsme zabruslili až takhle .... jak se má dnešní doba a časovače ????

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 14:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 230
Azy, změna v pravidlech ani ne. Dnešní moderní A-1, či lépe mezinárodní F-1H zůstává, ale na některých soutěžích bude i národní kategorie A-1, kde můžeš mít kroužák a uhlíkové éro, ale jedinou funkcí je deter, tedy ani zpožděné vychýlení SOP není povoleno. Pochopitelné žádné bunty, WW a podobné vymoženosti.

Co se týká časovačů, nevím, co chceš vědět. Z fotospouští... jeden český, pardon, spíš moravský výrobce, ale asi bych spíš bral od Ukrajinců.
Alternativou je RC deter, u A-1 podle mě bez problémů sestavitelný z běžně dostupných komponentů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
děkuji za objasnění.
Časovače - toho ...moravského výrobce myslíš OK timery ??, ... No jak to myslím dřív když jsem lítal já nebyl problém sehnat časovač KSB, Graupner nebo ty co měli rádi adrenalin tak prim :-) ....spíš mě zajímá jaká je situace teď a kde se dají sehnat

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Hugacek a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz