Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 9:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Ahoj promiň ,že to jsem dávám ale dneska při brouzdání po internetu jsem se musel zasmát.No comment :lol:
https://sport.bazos.cz/inzerat/99016766 ... ARP-II.php


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
:lol: joooooo jsou lidé co si umí vydělat na všem......
každopádně systém z trubek není špatnej je na to hromada i ROV s kamerami na netu dohledatelných..... , jen bych to neprezentoval jako profi......
Sám jsem ty trubky použil předloni zde:
Příloha:
PICT0139.JPG
PICT0139.JPG
[ 42.29 KiB | Zobrazeno 4398 krát ]


funguje to pokud se trubky rozumně přetlakují.......

co se týče aku klidně je použij ale doporučím ti k nim objednat tohle:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 69089.html
pro sestavu akumulátorů je to velmi dobrá pomůcka co umožní i dobré odvádění tepla při provozu.
Jinak se akusady sestavují uplně stejně jako bez těch držáčků jen tohle zachovává vzduchovou mezeru mezi články, dělá se to i na jiné rozměry článků.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
omlouvám se povedlo se mi to odeslat 2x se dvěma podobnými ale rozdílnbými fotkami......
ale přidám jeden návrh na jednomotorovou verzi s otočným 365° pohonem a jednosměrným reglem pro letadla.....:
Příloha:
p17qi9kt6l14t21ak5jl1eol1h171.jpg
p17qi9kt6l14t21ak5jl1eol1h171.jpg
[ 32.94 KiB | Zobrazeno 4391 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 15:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Je vidět že jsi zdatný modelář a máš hodně zkušeností.Na ty ponorky mne nenapadlo nikdy kouknout ,ale je to moc dobrý.Mohlo by se to hodit i pro některé rybáře místo "echolotu"jj to z alliexpress určitě objednám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 16:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
ufon13 píše:
omlouvám se povedlo se mi to odeslat 2x se dvěma podobnými ale rozdílnbými fotkami......
ale přidám jeden návrh na jednomotorovou verzi s otočným 365° pohonem a jednosměrným reglem pro letadla.....:
Příloha:
p17qi9kt6l14t21ak5jl1eol1h171.jpg

Koukal jsem na ty fotky na Rajčeti,moc pěkný nákres,myslel jsem že je to kamera nebo echolot to v předu.
Můžeš sem hodit příklad elektroniky třeba na zakrmovačku 65X45x25cm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Myslíš že by se dali použít i tyto motory
CZK 269.30 9%OFF | DYS D2830 2830 750KV 850KV 1000KV 1300KV Brushless Motor For Rc Multicopter
https://s.click.aliexpress.com/e/ss8kN9B
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... tIEALw_wcB
nebo jsou moc slabé a raději se poohlédnout po nějakých silnějších na auto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
já osazuju na 70cm lodě motory 2830 1000ot/V se trojlistými šrouby 55mm pro rychlostní čluny, regly dávám autíčkářské obousměry 60A a více, přičemž vypínám ochranu akumulátorů místo ní dávám pípátko akumulátory jsem nejraději dával prizmatické 10Ah, nicméně v té trubce jsou válcové li-fe, radio je i6 , serva dávám standart s kovovými převody a jsou umístěná vysoko nad hladinou, odjištování padacích vrátek je táhly pod lodí, další mikroservo odhazuje 2 háčky na zádi. světla jsou předpisově lodní osazené LED a na přídi jedno hledáčkové silně,zapínání je RC spínačem.
Ten náčrt je zatím nerealizován a to na přídi je klec kolem otočného pohonu, podobně jako je to na mém ,,dozeru,, na rajčeti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 12:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
ufon13 píše:
já osazuju na 70cm lodě motory 2830 1000ot/V se trojlistými šrouby 55mm pro rychlostní čluny, regly dávám autíčkářské obousměry 60A a více, přičemž vypínám ochranu akumulátorů místo ní dávám pípátko akumulátory jsem nejraději dával prizmatické 10Ah, nicméně v té trubce jsou válcové li-fe, radio je i6 , serva dávám standart s kovovými převody a jsou umístěná vysoko nad hladinou, odjištování padacích vrátek je táhly pod lodí, další mikroservo odhazuje 2 háčky na zádi. světla jsou předpisově lodní osazené LED a na přídi jedno hledáčkové silně,zapínání je RC spínačem.
Ten náčrt je zatím nerealizován a to na přídi je klec kolem otočného pohonu, podobně jako je to na mém ,,dozeru,, na rajčeti.

Jsem amatér, co se týče elektroniky,musel jsem se podívat co jsou to ty prizmatické akumulátory.To víš, ani jsem nevěděl, že použité motory mohou byt pomořené ve vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 14:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Našel jsem stranku na baterie LiFe..
http://eskutr.cz/cs/42-prismaticke-lifepo4-clanky
Spojování.
https://www.youtube.com/watch?v=zsxVbwg ... 9tLIgYUVJu
No bodovku na baterie nemám tak jak tady,ale za nejaký příplatek to dělají také.
Děkuji za rady..
Koukal jsem na inspiraci ještě tady,kde téma započal Dub1972
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=636316&page=23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
u těch e-skutrů jsem kupoval ale to měl opravdu ty prismatické články s šroubovacími vývody
POZOR do té šedé obludy z vany na fotkách jsem u nich koupil :
http://eskutr.cz/cs/baterie/247-lifepo4 ... ricky.html
pospojovaný do sady a dopadlo to takto:
Příloha:
PICT0157.JPG
PICT0157.JPG
[ 129.71 KiB | Zobrazeno 4126 krát ]


příliš tenké propojky a vysoký odpor na bodování a zároven absence kaptonové pásky.... nakonec jsem to celé rozebral a propájel to měděným drátem průměru 1,5mm naohýbaným do tvaru aby byly co nejkratší spoje. v podstatě takto nějak:
Příloha:
i2209^cimgpsh_orig.jpg
i2209^cimgpsh_orig.jpg
[ 130.02 KiB | Zobrazeno 4126 krát ]


Držáčky na články z fotky koupíš v číně i na ty větší aku. Tyhle jsou na 18650......
e-skutr na reklamaci zareagoval tím že sestavy stáhl z prodeje když jsem jim poslal fotky já neměl čas čekat na jiné články a tak jsem to pořešil posvém. Zdělili mi , že už nebudou u tohoto výrobce nakupovat..... Články se zachránily a fungují dodnes.
a ještě dám ukázku jak zasmrštit bez smrštovačky takovou sadu 3S3P v držáčcích:
Příloha:
PICT0002.JPG
PICT0002.JPG
[ 105.97 KiB | Zobrazeno 4120 krát ]


použít lze jakoukoli PET láhev.........
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 12:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
ufon13 píše:
u těch e-skutrů jsem kupoval ale to měl opravdu ty prismatické články s šroubovacími vývody
POZOR do té šedé obludy z vany na fotkách jsem u nich koupil :
http://eskutr.cz/cs/baterie/247-lifepo4 ... ricky.html
pospojovaný do sady a dopadlo to takto:
Příloha:
PICT0157.JPG

příliš tenké propojky a vysoký odpor na bodování a zároven absence kaptonové pásky.... nakonec jsem to celé rozebral a propájel to měděným drátem průměru 1,5mm naohýbaným do tvaru aby byly co nejkratší spoje. v podstatě takto nějak:
Příloha:
i2209^cimgpsh_orig.jpg

Držáčky na články z fotky koupíš v číně i na ty větší aku. Tyhle jsou na 18650......
e-skutr na reklamaci zareagoval tím že sestavy stáhl z prodeje když jsem jim poslal fotky já neměl čas čekat na jiné články a tak jsem to pořešil posvém. Zdělili mi , že už nebudou u tohoto výrobce nakupovat..... Články se zachránily a fungují dodnes.
a ještě dám ukázku jak zasmrštit bez smrštovačky takovou sadu 3S3P v držáčcích:
Příloha:
PICT0002.JPG

použít lze jakoukoli PET láhev.........
:wink:

Tak to je super, hlavně že píší, že to nemůžeš pájet.Na ty články není potřeba jako třeba na Li-ion baterií ochrany modul.Jako je tady
CZK 39.06 20%OFF | 3S 20A 18650 Lithium Battery Protection Board Li-ion Lipo Battery Charger Protection PCB BMS 12.6V For Driving Drill 64x20x3.4mm
https://s.click.aliexpress.com/e/k1R91yl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 13:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Takže takový to článek vyjde +- něco málo přes 1000,-
Máš odskoušeno jak dlouho to vydrží,myslím tím když článek používáš na loďce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ochranný modul bych zrovna nedával spíše připájet balanční konektor a nabíjet to v režimu balancování článků přičemž do konektoru na jízdu připojuji toto:
http://www.blokovano/?62,hl%EDda%E8-li-p ... EDm-(2s-8s)
kupoval jsem ale v číně a ten umí i jednočlánkové aku.
O výdrži aku je to dosti ošemetné se rozepsat, ona je závislá na mnoha proměnných ale řeknu to takhle: na pískovně je schopná zakrmovačka prý jezdit den bez dobíjení pokud ji netrápí rybařík příliš rychlou jízdou, příliš častou jízdou a není extrémní vlnobití okolo...... nabjení je možné okolo 2-3 hodin ale musí to dovolit dostatečně výkonná nabíječka a dostatečně dimenzovaný rozvod i odvětrávání.
Pájení aku.......
tam se neshodnou 2 kategorie modelářů ti pájitelé říkají , že pokud je dostatečně silná páječka není to problém protože se článek nepřehřívá jako s páječkou slaboujá mám 80W kopejtko a neměl jsem problém s žádným akumulátorem) použito je vždy cínu s olovnatou složkou a pájecí kapalina na nerez s důkladným následným omytím v lihu.
bodovači tvrdí , že bodování nezahřeje akumulátor vubec nicméně ti méně ortodoxní uznávají , že né všechny nabodované spoje snesou potřebné procházející proudy.
Výrobci odmítají reklamace článků pokud byly pájené , jak to je s nabodovanými nevím, ale soukromě si myslím že je neuznají také a najdou si důvod proč né..... Osobně jsem nezaznamenal u pájených článků žádný problém ani v životnosti ani v zatížitelnosti, u bodovaných už ano a fotky to ukazují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 17:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Jj,jak je ukazané v te ukázce na tom videu jak tam připajel ten balanční konektor.
Výdrž je tedy dost velká.To bych nečekal, že to na 9.článků(3S3P)vydrží tak dlouho.Když si vezmu,že olověná baterie 6V12Ah vydrží +-2.hodiny,co jsem se zatim dočetl.Tak ta investice se vyplatí.
No pájku, mam slabou,budu si muset koupi nejakou silnějši abych to dal dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do RC lodě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 18:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
kellysak píše:
No pájku, mam slabou,budu si muset koupi nejakou silnějši abych to dal dohromady.


Určitě nezkoušej svoje první pokusy na "ostrých" baterkách. Někde si sežeň nějaký šrot, kup 30W pájku a až to to budeš umět, kup si 100W a půjde to samo. Nebudeš muset čekat na "vystydlý" hrot. Jiný význam to nemá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz