Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
blembondo píše:
Trappy je pyšný na firmu co vydupal z prachu tak prostě dělá ramena.Souhlasím že ELRS neadoptuje.Možná že z kodu ELRS vytěží co se dá a bude to nabízet jako svoje jedinečné dílo.On je prostě nejlepší. :mrgreen:
Nicméně jediný trumf co mu zbývá v kapse jsou certifikáty FCC/CE.ELRS nic takového zatím nemá.No uvidíme kam se to časem pohne.


Pýcha je k ničemu, rozhoduje to, kam potečou peníze. A kam potečou penize bude směr, kterým se to bude ubírat ... Tohle rozhodnutí následně rozhodne, jestli ještě na něco bude pyšný za dva roky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
A dnes jsem si všiml něčeho nového, co za zmínku stojí, protože se toho děje tolik, co za ni ani nestojí. Namimno má microTX s displejem, takže už není nutný LUA script na nastavení. https://www.banggood.com/cs/Namimno-ExpressLRS-ELRS-2_4GHz-Flash-Low-Latency-and-High-Refresh-Rate-TX-Module-with-Nano-Mini-RC-Receiver-for-RC-FPV-Racing-Drone-(Version-Changed)-p-1868003.html?cur_warehouse=CN&ID=6310049&rmmds=search
Namimno je solidní výrobce, ne jako BetaFPV, od nich bych už nic nekoupil, to jsou normální prasáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Namimno...problem s přehrátím fw/bootloader/,problem s Luascripty/zápis do Eeprom/,pro displej zatím není podpora.Bude až v fw2.1.BetaFPV je rebrand JHEMCU/Feichao.Happymodel je zatím best.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 20.11.2021 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
To jsou všechno problémy řešitelné firmwarem. A nový firmware bude, o to nemám strach a myslím, že brzy a originální. Ale pro někoho, kdo nemůže používat LUA je to stejně jediná volba, protože BetaFPV verze ma čip TX zespoda, který se nechladí přímo, ale přes další PCB (prostě návrhářská fela jako prase), upadající joystick a semtam často chybějící kondenzátory tu a tam, od BetaFPV opravdu nic. Od BetaFPV jsem měl BEC pro GoPro a ten mi GoPro zničil, BetaFPV nedělá testing, hned to valí ven, prasata. Namimno je HW solidní. Já zatím stále zůstávam u HM ES24TX, LUA ve vysílači mám a výkon 100 mW mi stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
A co se týče těch certifikátů, dle stávajících pravidel musí mít certifikát zařízení. Takže producentovi firmware to může být jaksi fuk. Za certifikát zodpovídá ten, kdo na trh dodává zařízení. Jinými slovy, certifikát by si musel zajistit každý z dodavatelů HW. Stávající pohled na věc je takový, že na zařízení se prostě pohlíží jako na celek. Změna firmwaru VF zařízení je něco, s čím se v podstatě nepočítá, takže celý stávající koncept ELRS je zcela mimo stávající pravidla. Každá změna firmware ELRS by vyžadovala novou certifikaci. Moc by mne zajímalo, jestli TBS má certifikaci na každou verzi firmware svého Crossfire, Tracer modulu nebo vysílače (Tango, Mambo). Ne poprvé se stává, že zkostnatělý systém pravidel koliduje s něčím, co je velmi progresivní a progresivně se vyvíjí. Pravidla cerifikace na něco takového nejsou vůbec připravena (aby se firmware měnil co 14 dní). Takže dříve nebo později nastane změna, buď v pravidlech nebo způsobu, jak se dostávají zařízení ELRS ven. Legislativa se stále mění, tady je poslední verze všeobecných oprávnění, která není stará ani měsíc ... https://www.ctu.cz/sites/default/files/ ... 021-11.pdf Mimochodem pro pásmo 5,8 GHz ani nejsou hotové české noty (norma) ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Trošku pozměním téma: příští týden by mi (snad) konečně měl dorazit ELRS TX (Happymodel ES24TX Slim Pro) a RX (MATEK ELRS-R24-D). Na rovinu se přiznám, že jsem naprosto zmatený z informací, které se dají oficiálně dohledat. Jak funguje párování? A jak poznám, že mám v obou stejnou verzi FW? Otázky! Samé otázky! 8O
Nemáte někdo odkaz na video, kde by bylo vše krok za krokem "pro debily" jako já? :mrgreen:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Stáhni si ExpressLRS konfigurátor, to je základ. Update doporučuji dělat skrze wifi u Tx i Rx. Na trubce si najdi postup, třeba Joshua Bardwell, Painless 360. Samotný konfigurátor se vydává nový 2x týdně, mění se to pořád. Ve výsledku je to ale jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 21:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Dneska prišiel dlho očakávaný balíček. Pájkovanie bolo utrpenie, neviem, čo za povrchovú úpravu spravili na tých pozlátených plochách, aj kolíkoch, snáď som len dostal neveľmi vydarený kus ( v nedeľu som dával dohromady F405WING a ten bol v pohode ) :?
Rozmerovo je to na 10-kanál celkom fajn aj v porovnaní s D8R.
Flashol som prijímač s ELRS 2.0.0RC3, aj ten prevodník s aktuálnym FW od výrobcu ( pri čakaní na Wifi sa treba pozerať na tú červenú LED na prijímači, nie na tú modrú na prevodníku... to len pre poriadok :lol: )
Neviem, ako to návrhári od MATEK mysleli, ale ja som dal RX zospodu a ešte ho trochu fixol v rohoch tavkou...
Skúška na stole so servom aj na povale s GPS prebehla úspešne, na prvý pohľad všetko funguje.
Telemetrie to má dosť, jediné, čo moc dobre nefunguje je GPS: jednak má refresh 1x za sekundu a druhak sem-tam vypadne: trikrát prenesie, potom nie, potom zase 4x prenesie a tak všelijak.
Uvidíme, čo povie lietanie...


Přílohy:
01_MATEK_CRSF_PWM.jpg
01_MATEK_CRSF_PWM.jpg
[ 78.1 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]

02_MATEK_CRSF_PWM.jpg
02_MATEK_CRSF_PWM.jpg
[ 85.74 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]

03_MATEK_CRSF_PWM.jpg
03_MATEK_CRSF_PWM.jpg
[ 106.21 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]

04_MATEK_CRSF_PWM.jpg
04_MATEK_CRSF_PWM.jpg
[ 87.45 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]

05_MATEK_CRSF_PWM_ETX_telemetry.jpg
05_MATEK_CRSF_PWM_ETX_telemetry.jpg
[ 28.98 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]

06_MATEK_CRSF_PWM_ETX_telemetry.jpg
06_MATEK_CRSF_PWM_ETX_telemetry.jpg
[ 30.71 KiB | Zobrazeno 2138 krát ]


_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 8:39 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Ja si s ELRS zazivam peklo, do svoji R9M 2018 jsem nahodil ELRS pres stlink takze jsem prisel o moznost se vratit zpet k frsky, docela toho lituju, ale pry to nejak jde. Verze 1.X se jeste nejak dala ale porad problem s telemetrii, 2.x je uplna tragedie. ELRS se proste rozhodne odpojit

https://github.com/ExpressLRS/ExpressLRS/issues/1023 a vyresit to lze jen restartem vysilace (asi by stacilo jen restartovat R9m). '

Mam TBS mambo a to je kapitola taky sama pro sebe, TBS z toho jejich podelanycho freeTX odstranilo mosnost fleshovat externi modul takze pouzit frsky i elrs je pekne na ***.

Chtel jsem litat tak jsem nahodil na letadlo tracer prijmac na 2.4Ghz, od GPS modulu je vzdalen 8cm ale i presto me rusi GPS ze chytnu max 5 satelitu, pripadne zadny. S 868mhz nebyl vubec zadny problem, tam hned naskocilo 9 satelitu a drzelo to.

Ted zpetne lituju ze jsem do TBS a ELRS sel, zlate frsky.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 11.12.2021 20:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Vyšla finálna verzia ELRS 2.0.0
https://github.com/ExpressLRS/ExpressLR ... /tag/2.0.0
Asi najzaujímavejšie je, že podporuje ModelMatch a Wide mód.
Konfiguruje sa cez LUA skript v TX.

MATEK vypočul volanie a pre svoje CRSF to PWM prevodníky vydal nový FW...
http://www.mateksys.com/?portfolio=crsf-pwm#tab-id-5
..., ktorý umožňuje premapovať kanály 11 alebo 12 na PWM5, čím máte "plnohodnotný" až 10-kanálový prijímač ( keďže kanál 5 je v ELRS len dvojpolohový ).
GPS stále funguje tak všelijako, asi ich treba ešte otravovať ďalej ( naposledy sa vyhovárali, že NMEA podporuje len 1Hz refresh... ) :mrgreen:
Pokiaľ sa náhodou chystáte kúpiť niektorý z ich prevodníkov a zišlo by sa vám aj baro, vyčkajte, v januári by mali vydať novú verziu aj s barom ( neviem, či len 10-kanál, alebo aj 6-kanál ).

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
No tak verze 2 se posunula o hodně dál a v mnoha ohledech např. právě pro plošníky. Mě ale spíše potěšilo, že spoustu parametrů vytáhli z fixní konfigurace během flashe do LUA skriptu a tak předpokládám, že moduly s displejem budou mít možnost stejného nastavení, jako LUA skript. Takže to bude použitelné i ve vysílačích bez podpory LUA. A zásadní krok kupředu je i ten dynamický příkon do antény. Vývoj je opravdu rychlý. Teď kvůli počasí nelétám, takže s flashováním nějak zásadně nespěchám. Než příjde čas, bude ještě spousta meziverzí ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 16.12.2021 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Dnes jsem našel čas a updatoval firmware na všem na ELRS v.2. Je třeba nahrát i nový LUA script v.2, který je úplně jiný než původní a je na úplně jiné úrovni. Jde z něj ovládat vše, co je v okolí a kompatibilní se skriptem, najde to BF, najde to všechny RX aktuálně pod napětím, masakr ... Testoval jsem dynamický příkon do antény (zatím jen umělým zatlumováním antény, v takovém počasí nelítám), funguje skvěle, přepínání je nastaveno přibližně na úroveň pod -98 dbm, po většinu času je s rezervou vysíláno s příkonem jen 10 mW, přepnutí mi u mého modulu funguje až do 250 mW, přepnutí je velmi rychlé. Model match jsem vyzkoušel, funguje. Vyzkoušel jsem BLE Joystick, spárování s BT v PC mi fungovalo, vysílač pak funguje jako Joystick, masakr. Nezkoušel jsem Wide mode a nezkoušel jsem zatím ani Home Wifi. Pak bude možné updatovat přímo z intranetu, což je taky masakr.

No vlak jede dál a vlak nestaví ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2021 19:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2021
Příspěvky: 5
Dnes mi přišel podul od Happymodelu ES24TX. Ale přešla verze PRO. Původně jsem měl radost, že to umí 1W , ale v zápětí mi napadlo, že pro tenhle modul určitě nebude homologace. Objednával jsem normální a přišel PRO. Je to velký problém? Nerad bych někdy v budoucnu nějaký problém řešil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 18.12.2021 17:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Lemon píše:
... Je to velký problém? Nerad bych někdy v budoucnu nějaký problém řešil...

1, Nechcem Ti brať pokojné spávanie, ale nie som si istý, či všetko železo okolo ELRS vôbec má CE certifikáciu. Skôr si myslím, že nie...
2, V LUA skripte si vieš nastaviť výstupný výkon, takže si tam môžeš dať 100mW a si vo výkonovom limite.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 18.12.2021 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Anebo si nastaviš dynamický příkon do antény a maximum na 100 mW. Pak budeš vysílat jen nezbytně nutnou míru signálu, abys bezpečně řídil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz