Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 7:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Lark píše:
No s cenou modelu bych to zrovna nesrovnával. Kompletní konektor stojí 48Kč a pojistka 1ks za 80Kč 8O To ti připadá adekvátní? To radši použiju tu izolačku. Tak extrémě zase ty konektory namáhané nejsou.

On není konektor MPX jako MPX. Originál MPX má skoro stejnou cenu (v JINU 86 Kč) jako pojistka, čínská kopie je na poloviční ceně jak uvádíš (v JINU 45 Kč) Originální konektory nezajišťuji a drží.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nebudu se přít kolik které konektory stojí. Mě prostě nepřijde cena té pojistky vůbec adekvátní a co si kdo koupí je každého věc. To je všechno. Já konektory MPX zajištěné zatím nemám a drží mi taky dobře. To je všechno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 9:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Ještě jsem viděl jedno slušné zajištění. Dělal to tak Dalibor Štěrba alias Graup15 ve svých kompozitových košťatech.
Na MPX konektor ten do kterého se zastrkává protikus a má nože se zespodu přilepil zahuštěným epoxidem pásek z kuprextitu či uhlíku, tak aby přesahoval až k druhému konektoru. Výhoda je celý spoj konektoru podepřený po celé délce a přes protiku byl přetažený silikonový okroužek. Nemohu najít foto, ale asi si to dokážete představit.
Při rozpojování se okroužek stáhl na stranu kabelů ke konketoru s dutinakami a konektor se vytáhl.
Zapojení: Zastrčil se do protikusu a okroužek se přetáhl z kabelu přes destičku a konektor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 13:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 164
hates píše:
Tak pojistka super. Pro příště vím kde ji sehnat. Nicméně právě vyhrál nápad s elektrikářskou páskou před sucháčema.

Je to jenom lehce přidražené. Normálně stojí 6 ks 4€.
https://www.jautsch.de/Kleinteile/MPX-S ... sclip.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 18:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Konečně jsem se dostal k foceni. Takto ja zajišťuje mpx konektory. Neni to 100% esteticke, ale na stopro funkcni.


Přílohy:
DSC_0610.JPG
DSC_0610.JPG
[ 47.72 KiB | Zobrazeno 4941 krát ]

DSC_0611.JPG
DSC_0611.JPG
[ 45.85 KiB | Zobrazeno 4941 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
MPX napevno v trupu a volně v křídle mám už druhého benzínového modelu a nikdy se mi konketor nerozpojil. Je pravda, že mám konektory poloze souběžné s nosníkem křídla. To může být oproti tvé "zásuvkové" instalaci rozdíl. Možná, že při negativním přetížení se kabel snaží svou vahou konektor rozpojit. Zajišťovat konetor kouskem plastu, který může kdykoli prasknout nebo sucháčem, který má vůli, mi nepřijde jako řešení. Pokud chceš zůstat u MPX tak jako první bych je vyměnil za nové. Kdybych měl podobné problémy já, přešel bych na jiné - kvalitnější konektory.
Pat
PS: Dříve se prodávaly MPX konektory dražší originály a levné nekvalitní. Zůstaly už bohužel jen ty nekvalitní.

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Konektor mám originál. Jde ztuha, ale mám to prostě sichrované. Suchý zip, obyčejný, co tam mám žádnou vůli nemá a konektor rozpojit silou nejde. Je to dobré řešení, určitě lepší, než to přelepovat neustále el. páskou. Ale bez zajištění konektorů bych s benzíňákem neodstartoval!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 8:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
U velkejch modelů používám tydlenc, nejak mě už nebaví dávat "statisíce" za elektroinstalační material jen proto ze má na sobě razítko "vhodné pro modely". a kvalita techto konektorů? rozhodně se ti nerozpojí

https://www.gme.cz/konektor-se-zamkem-psh02-10wg


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 13:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
Chlummik : Občas jsem je použil také a dělaly dobrotu. Jsou ovšem pro menší proudy, takže napájecí vodiče po dvou pinech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2018 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
maj tuším 2.5A. to na servo cca do 15kg musi stačit když je k tomu origo 0.5 kabel a slabší, pokud by jsi s tím provozoval silnejší serva tak zapojit napájení přez 2 pindíky paraelně jak píšeš a není problém koupit tyhle konektory 16polové kreré mají jmenovitý proud dokonce 3A a cenu 5,45, to je sakra rozdíl skus přez MPX prenést 2 serva + podvozek + osvětlení to máš pak konektory pro křídla za 500,- a to sem se nepos.... za tu cenu koupíš pomalu industrialní HARTING.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz