Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 23:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
A co Sky Surfer X8 ve verzi bez vysílače a přijímače a k tomu nějakou tu Flysky nebo Frsky? Nevím, kdo koho kopíruje:)
https://www.peckamodel.cz/ly-so1-03-x8- ... z-vysilace
Nějak nemůžu narazit na Surfera 1400 bez vysílačky.

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 5:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkus si zjistit, jaké jsou rozdíly mezi Sky Surferem1400, jeho verzí X8, Berou 1400 a určitě se najdou další modely stejných tvarů (a osazení), ale různých názvů. Všechno se vyrábí v PRC, tedy Číně. Podobné to je třeba se spalovacími motory - Magnum, SC, P.H. ASP a nejspíš by se ještě něco našlo, stejný motor, jen jiný nápis na karteru a jiná krabička. I náhradní díly jsou kompatibilní. Stejne to je i se servy, elektromotory a dalšími věcmi. Nehledej v tom vědu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 11:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
No, rozdíly píšou, ale nepíšou, oproti jaké verzi. Asi zásadní je, že u X8 má vrtule tři listy a více výztuh a co jsem koukal, ta verze 1400 už je spíše doprodej.


Verze X8 přináší mimo jiné následující vylepšení
- zesílená konstrukce trupu pro zvýšení odolnosti
- uhlíkový nosník v křídle pro zvýšení pevnosti
-nová 3listá vrtule pro zvýšení účinnosti a zvýšení tahu pohonné jednotky
průhledná kabina pro realističtější vzhled modelu


Je to asi vše na jedno brdo, jak říkáš:)

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tady https://www.peckamodel.cz/1m40123-easy- ... gLraPD_BwE máš další stejný model s jiným názvem. A jaký rozdíl je s tímhle https://www.motionrc.eu/products/dynam- ... gJukvD_BwE. Pak je (byl) Wild Hawk (také s podvozkem). Pravděpodobně bude rozdíl ve vybavení, ale i to bude parametrově vzájemně podobné, motory stejné velikosti, obdobným kV, stejně silné regly, stejně velká a stejně silná serva. Rozdíl hlavně v názvu, možná detailech kontrukce (dáno pak zkušenostmi z provozu), výbava může být různá, ale také může být "různá" jen použitými nálepkami. Sám Pelikán někde psal, že to nechává vyrábět pro sebe a když projedeš net, najdeš stejně modely, s jiným zbarvením, i u jiných prodejců.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 13:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
Koupím něco v tomto stylu bez RC soupravy a tu objednám zvlášť, asi něco od Frsky. Nejvíce mě zaujal ten X-Lite, kde se to ovládá palci jako gamepad, ale nevím, zda je to vhodné. Píšou spíše, že je to na drony.
Když jsem se díval na ten Open TX, tak popravdě se bojím, že jako úplný začátečník nebudu moc schopnej to správně nastavit:(
To mě zase trošku vrací na začátek, zda není lepší koupit RTF a prostě pokud budu mít potřebu létat více, pak prostě koupit něco jiného.
Když tedy nebudu řešit, jestli doplatím na ovladač 1000 nebo 3000 Kč, třeba.

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
Ahoj, pokud koupím tohle letadlo, můžete poradit, jakou baterii použít? Co jsem koukal, většinou se dává 3S. Případně potřebuji ještě nějaké lepidlo nebo něco hned do foroty? Nabíječku mám, konektory taky.
https://www.modelcentrum.cz/produkt/Sky ... ----i54899
Díky

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj, když si ten odkaz, který jsi poslal přečteš až do konce, tak tam máš jednak návod ke stavbě (z toho bude jasné, jestli a jaké lepidlo budeš potřebovat) a jednak i doporučenou baterku.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 14:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Je dobré do začátku mít
- aspoň dvě baterky
- hlídač napětí https://www.modelcentrum.cz/hledat?q=2RCA0039,
- střední vteřinové lepidlo https://www.modelcentrum.cz/produkt/SUREFIX-20g-stredni-vterinove-lepidlo-i38477
- aktivátor https://www.modelcentrum.cz/produkt/Aktivator-CA-150ml-spray-i38488

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jaký je cenový rozdíl mezi tebou vyhlédnutou vysílačkou a třeba tím zatracovaným, zastaralým a předraženým Opticem 6, nebo Graupnerem MX10/12, případně nějakým Graupnerem MZ? Tahle rádia už nějaký program a přednastavené mixy mají. Jen budeš chvíli čučet do návodu, než to pochopíš. Hlavně si při výběru také všimni, jak je to třeba s možností dokoupení dalším přijímačů a hlavně jejich cenou. Hitec má přijímače řady Minima 6, které jsou bez telemetrie a stojí mezi 6 - 8 stovkami. Graupner třeba nemá přijímač po talíř. Futabu si budeš muset najít sám (dodává Astra). Značky a typy, které jsem napsal, dávám jen jako příklady, nikoli doporučení, že tohle je to jediné správné a ořechové! Předpokládám, že pokud by sis koupil něco Open Tx, že ti třeba zrovna RiMr poradí (to musí ale říct on sám), možná se zde najde i někdo další. Je otázkou, že pokud budeš používat zaběhnutá schémata, zda je nutné si toto volit a programovat sám, nebo se spolehnout na výrobce rádia a jím dodané firmwary. Teď někdo namítne, že mu u jeho rádia chybí určitý mix, nebo nějaká funkce. Třeba bude i jiné značky, to si musíš zjistit před koupí. Je otázkou, zda pro běžné rekreační létání je ovšem taková funkce opravdu nutná (většinou jde o různé kombinace mechanizace křídla s mixem VOP, případně motoru).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 17:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Co tohle?:
https://www.peckamodel.cz/ly-so1-03-x8- ... z-vysilace
http://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=46837
X-Lite na obrázcích vypadá pěkně, ale v ruce jsem ho neměl. Že je na drony je podle mě jen předsudek. Má o pár páček méně než "velké" vysílačky, ale myslím, že to není na škodu.
OpenTx není zas tak složitý. Vysílače od FrSky se dají pomocí USB kabelu připojit k počítači a přes program Companion se dá provést veškerá konfigurace uživatelsky příjemně. Je tam i "wizard", který základní konfiguraci v několik krocích nastaví zcela sám.
Pak to chce jen zkontrolovat polarity a středy serv, nastavit expa, přidělat dvojí (nebo trojí) výchylky a hurá do vzduchu.
Ale opravdu je lepší když ti někdo s nastavením / záletem pomůže.
Jako přijímač pro X-Lite doporučuji S6R (6 kanálů + stabilizace + telemetrie cca 700,-)

DAF: Aurora je OK, ale Optic je trochu passé.
Jinak X-Lite 16 kanálů cca 3500,-
Aurora 9 kanálů cca 6500,-
Chápu, že Aurora má lepší displej apod. Ale za letu se na něj stejně nikdo nekouká.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jasně, že Optic, je jedno zda 5 či 6, je už mírně starší, ale zatím ve své třídě má určité postavení. Není na špici, ale svými výkony a parametry mnoha lidem bude ještě nějakou dobu vyhovovat. Kdo si nechce nějak výrazně hrát s programováním, je spokojen s rekreačním poletováním, stačí mu v případě potřeby pouze aktivovat mixy.
Co mně vadí na Auroře, že byla od počátku stavěná na 2,4 GHz a přesto je očko na popruh v horní třetině krabice, nikoli v dolní, což by bylo logické, takže při pověšení na krk se to zhoupne a pokud si to člověk nehlídá jinak, klidně přidá plyn. U VOP, SOP či křidélek by to bylo jedno, ale u motoru, a je jedno zda čmouďáka či elektry, to může mít fatální následky. Ano, dá se to eliminovat trámkem, ale proč? U starších rádií (zrovna Optic, ale i Eclipse, či Lite) by to člověk chápal, byla stavěná na MHz technologii se zhruba metrovou prutovou anténou, která ač lehká, svou délkou Tx vyrovnala (něco jako pověstný pevný bod ve vesmíru). Ale nechápu to u nově projektovaných rádií, kde se se starou MHz technologií nepočítá ani pro oblast severovýchodní Sibiře.
A také mám výhrady, ale to by se mohlo týkat i jiných značek, k anténě. Kloub je fajn, ale je dost subtilní, raději bych tam viděl nějaké "parohy", jako jsou na JETI, i za cenu, že si to nebudu moct pootočit. Takhle se mi při transportu podařilo kloubek poškodit u jiného rádia (měl jsem to doma pro nastavení modelu).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
Co jsem koukal, tak prý Beta 1400 je prý oproti Sky Surferu méně bytelná. Jinak jsou to stejná letadla, jen se liší nějak výztuhami křídel.
Osobně vzhledově apod se mi líbí vysílačka X-Lite. Ještě si to promyslím a kdyžtak kontaktuji p. Mrázka a uvidím, co mi řekne

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
DAF píše:
...Graupner třeba nemá přijímač pod talíř. ...

Ale :lol:
Stejně je zajímavý, že chinaengineeři opráskli kdeco (Hitec, Spektrum, Futabu, ....) ale Gr. HoTT ne...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Z výběru Beta / Sky surfer bych volil Multiplex Easystar 2. Hlavní důvod - demontovatelná VOP, a asi nejbytelnější ze zmiňovaných.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
Ale :lol: Stejně je zajímavý, že chinaengineeři opráskli kdeco (Hitec, Spektrum, Futabu, ....) ale Gr. HoTT ne...

Myslel jsem normální přijímač do normálního modelu se standardními konektory JR/Futaba. Tenhle přijímač bych s ničím nespojil. Tohle bude do nějakého pokojáku :wink: . Mimochodem Hitecácká Minima 6 je levnější :lol: , i v té nejdražší verzi :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz