Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2018
Příspěvky: 6
Zdravim, jsem absolutni zacatecnik.
Puvodne jsem chtel zacit s doporucovanym modelem easy star 2, ale nakonec jsem objednal tento model konstrukcniho hazedla https://rckane.cz/rc-modely-letadel/2587-plachetnik-f3k-900-stavebnice.html?search_query=Plachetnik&results=3 abych si osahal modelarinu jako takovou a trosku rozdelil finance/cas. Potreboval bych poradit s kompletnim osazenim serv, baterii a prijimacem.
Radio bych chtel frsky Q X7.
Do budoucna planuji zmineny easystar a pak neco dalsiho.
Moc dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
Já jsem na Plachetníka shodou okolností koukal před nedávnem a říkal jsem si, že to je dost subtilní konstrukce, kterou nebude úplně easy postavit a provozovat nezkroucenou. Je to dost titěrné. Ale stavba v přípravku vypadá pěkně.

Na seznamování s pilotáží, s provozem modelu, s počasím bych Tě možná nasměroval na nějakého většího ušatého stabilního větroně, dobrou zkušenost mám třeba s Pegasusem od VA models. Velikost akorát, vlastnosti pro začátečníka akorát.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
flekis píše:
Zdravim, jsem absolutni zacatecnik.
Puvodne jsem chtel zacit s doporucovanym modelem easy star 2, ale nakonec jsem objednal tento model konstrukcniho hazedla https://rckane.cz/rc-modely-letadel/2587-plachetnik-f3k-900-stavebnice.html?search_query=Plachetnik&results=3 abych si osahal modelarinu jako takovou a trosku rozdelil finance/cas. Potreboval bych poradit s kompletnim osazenim serv, baterii a prijimacem.
Radio bych chtel frsky Q X7.
Do budoucna planuji zmineny easystar a pak neco dalsiho.
Moc dekuji.


Podľa mojich skúseností toto vôbec nie je model pre začiatočníkov. Zruš objednávku alebo ak to nejde, odlož tento model a začni s tým EasyStarom.
Ušetríš kopec peňazí, času aj nervov.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 22:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2018
Příspěvky: 6
Jsem si toho vedom, ale Plachetnik prijde v utery, proto bych rad dostal odpoved cim to osadit a jaky prijimac od frsky. Dnes mi prisel email, ze bude nove kridlo. Cituji:
Budete mít novou verzi s pevnějším křídlem. Křídlo je doplněno o torzní
skříň a má zvětšené plochy. Ropětí je 924mm a pološné zatížení klesne
pod 11g na 1decimetr čtvereční.

Asi na to jdu obracene, ale rikal jsem si, ze tady mi odpadne motor a regulator...
Stale prosim o radu, dekuji.

Simulator jsem mel pujceny jeden vikend, jinak mam za sebou 7let na xbox ovladaci. Vim, ze to je irelevantni, ale treba na podkop to byla priprava suprova.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
7let na xbox ovladaci - se trochu ztrácím v tématu :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
flekis píše:
Simulator jsem mel pujceny jeden vikend, jinak mam za sebou 7let na xbox ovladaci. Vim, ze to je irelevantni, ale treba na podkop to byla priprava suprova.

Pokud jde o radu, jednak prodejce nabízí dole na stránce možné vybavení, tedy serva a baterka, a také píše, jakou hmotnost by měl mít přijímač. Nemusíš samozřejmě kupovat jen a pouze to doporučené, když prohledáš stránky nejen tohoto prodejce, určitě najdeš serva s obdobnými parametry (velikost, hmotnost, kroutící moment). To samé bude u baterky a přijímače.
A k Xboxu, domníváš se, že několik let hraní s formulí 1 na něm ti dá dostatečný základ a zkušenosti, abys mohl nastoupit do opravdového závodu? Máme doma Wii, jsou tam také letadla (ano, je to trochu jiné, než Xbox), a v žádném případě bych nikomu neřekl, že po tomto může jít létat s rádiem! Vrátil bych se k bublinám, ty mají větší výdrž než dřevo, a po určité době létání a nabrání zkušeností bych šel dál. Nebo si k Plachetníkovi kup rovnou ještě sirky, nebo zapalovač (sory, ale nedá se). Pročti si sekci o začátečnících, hlavně co se týče volby prvního modelu, a pak se dál rozhoduj.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 23:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2018
Příspěvky: 6
Dekuji za podporu, tohle jsem necekal. Pisete jen aby jste meli prispek? Vsiml jsem si, ze je tu takovych dost. Mel jsem dotaz, nikdo neodpovedel, jen me zrazujete... To tu muzu smazat profil, k nicemu mi neni...
Nestrilel jsem do vetru, celou zimu se o to zajimam. Jen jsem chtel radu co by tam dal nekdo kdo vidi do problematiky. To, ze tam jsou tri serva a Jedna baterie bez parametru mi vazne pomohlo.
Simulator jsem vratil, nepotreboval jsem ho...
Dekuji a asi nashle...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
Ta baterie tam není bez parametrů. Já tam čtu Li-pol 1S 300mAh. Myslím, že víc není potřeba. Ano, dal bych do toho Li-pol 1S 300 - 350 mAh. U těch serv jsou také kompletní parametry. Přijímač k FrSky je asi jediná volba - X4R.

Nepíšu sem, abych měl příspěvek. Doporučil jsem ti letadlo, se kterým si myslím, že zmákneš začátky. Něco o tom vím, snažím se ti pomoci. Nepochopil jsem, co má xbox s řízením modelu letadla, myslím si, že to vidíš trochu jednodušeji. Třeba se mýlím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 0:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2018
Příspěvky: 6
Jinak Nissan ve spojeni se Sony rekrutuji jezdce rovnou od konzoli... a verte nebo ne,funguje to. Stejne tak deti co umi s gamepadem nebudou mit problem zvladnout zaklady simulatoru. Proto mi to s xboxem prislo relevantni sdelit.

A verim, ze kazdy jednou nejak zacinal a ze ne kazdy si vybral tu nejlehci cestu...

Samozrejme, ze si muzu vybrat podobne nebo stejne komponenty, ale jsem zacatecnik, nevim co je sunt, nebo naopak zbytecne kvalitni.
Spis jsem cekal nejake navrhy soucastek a diskuzi k nim. Urcite by tam kazdy nedal to stejne a ja bych pak do toho treba vic videl.
Ted si jen rikam proc jsem se vubec ptal... :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
A tos řídil tím xboxem model letadla? A v jakém simu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 0:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2018
Příspěvky: 6
Ne, simulator jsem mel pujceny fenix, nebo tak nejak, ale nedelal mi velke problemy, jen let k sobe byl nezvyk. O xboxu jsem psal proto, ze tam je spousta druhu ovladani a spousta druhu pohybu. Pokud ma nekdo v cviku tohle, tak jedno schema uz neni takovy problem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 0:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Zdarec, nikdo Tě tu neodrazuje, jen jsi pro začátek vybral nevhodný model. První rána a můžeš to sesbírat do pytle a hodit do kamen. To je krutý fakt konstrukčních modelů. To éro co jsi si vybral, je pro piloty co už mají nalítáno několik desitek/stovek hodin. Chlapy Ti radí dobře, do začátku pořiď něco jako easystar. prostě ušatej větroň s tlačnou vrtulí. Ty bublinkolety mají tu výhodu, že když spadneš, zalepíš to sekunďákem (lepící páskou) a lítáš dál. Promiň, neber to ve zlém ale pokud si myslíš že 7. let hraní videoher, Ti zajisti že s tím letadlem hned napoprvé předpisově přistaneš do ruky, tak si pěkně vedle.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 1:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1256
Bydliště: Teplice v Čechách
No jo, ale v reálu budeš mít nezalítnutý stroj, vzduch ti do něj bude strkat. Je to venku na louce v reálném ovzduší těžší než v simu. Já netvrdím, že to rozštípeš, začínal jsem s dřevěným letadlem a taky jsem to dal. Jen mi to letadlo připadá opravdu křehké.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 4:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Libor Možná trochu OT. Jak by u tebe vyšlo srovnání Pegasus versus Belanka? Jako první model.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 6:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
Fleksis, hnevaj sa, ze ta te tady zrazují od tve volby a prehodnot svoj postoj majstra sveta a daj trochu uznania, ze ty co ti radia iny model maju na to dost dobre dovody a skusenosti.
Nejde o to odradit ta, prave naopak, s modelom neexistuje, ze si na vysielacke po havarii kliknes restart.
S epp modelom je ale oprava jednoducha, s tym co si si ty vybral to moze byt kludne po prvych par sekundach na totalku, proste na padrt a ty sklamaný sa vyprdes na modelarinu co bude skoda pre vsetkych.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz