Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 10:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 46
Zdravím a měl bych takový dotaz.Má někdo zkušenost s tímto modelem ze stavebnice Horizon Hobby dodávanou firmou Astramodel?Dostal jsem ji darem a obávám se,že létání s tím nebude tak snadné jak je líčeno v návodu.Také starty a přistání kvůli podvozku blízko těžiště.Jsem již starší a létám hlavně větroně.Také létám s dvouplošníkem na benzinový motor a elektro akrobatem(zmenšený JOJO).
Děkuji za Váš názor.Pepa


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
bude to rychlé a obratné letadlo, jak je vidět na videu. Do začátku by jsem dal malé výchylky na křidélka, hlavně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 16:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jirinovo píše:
... Do začátku by jsem dal malé výchylky na křidélka, hlavně.

Tak to bych tedy nedělal; když bude zapotřebí více reagovat, nepůjde to.
Dal bych normální výchylky a větší EXPO. Kolem středu to bude méně zabírat a v případě potřeby za to jde řádně vzít.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 18:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Co se shodnout na kompromisu dvojích výchylek s rozumným expem?
Osobně používám na přistání s obratnějšímí modely menší výchylky hlavně na výškovce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 18:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nepoužívám dvojí výchylky, při akutní potřebě větší reakce není obvykle čas hledat přepínač.
Ale je to o zvyku.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
kwakin píše:
létám hlavně větroně.Také létám s dvouplošníkem na benzinový motor a elektro akrobatem(zmenšený JOJO).

S ničím aktuálním to nebude létat podobně. Já bych nastavil dvojí výchylky raději nejen na křidélka a do toho 2x expo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 11:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 46
Díky za názory.Já u svých modelů používám expa.Na to jsem už zvyklý.Chtěl jsem jen vědět,kdyby někdo už létal s tímto konkrétním modelem,zda-li to není nějaká "mrška" co padá snadno po křídle i při menším poklesu rychlosti abych si na to dal pozor.Kolega měl kdysi Spita,ale klasické stavby a ten musel i na přistání dost upalovat aby nespadl.Nakonec ho stejně rozbil.Kdyby to mělo takto létat,tak to radši pověsím v pokoji pod strop :lol: Přeji ať to všem lítá,Pepa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 19:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Jaká verze to je?
Na stránkách Astry vidím BNF se stabilizací AS3X. V tom případě se pro začátek můžeš spolehnout na safe režim a bude to v pohodě.
Nebo to je nějaký kit a přijímač vlastní?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
zelkar píše:
... spolehnout na safe režim a bude to v pohodě.
...


Tak tím si taky nejsem úplně jistý, obává se, že mu to spadne na malý rychlosti a to stabilizace může akorát zhoršit, protože ho to bude do poslední chvíle držet "v pohodě" a pak to bez náznaků (kvůli malé rychlosti) spadne

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 9:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Šnek23 píše:
Tak tím si taky nejsem úplně jistý, obává se, že mu to spadne na malý rychlosti a to stabilizace může akorát zhoršit, protože ho to bude do poslední chvíle držet "v pohodě" a pak to bez náznaků (kvůli malé rychlosti) spadne
Myslím, že kwakin bude mít něco nalítáno a nebude padlý na hlavu :)
Zas až tak rychlý model to ani podle videa nebude, jsou to přece jen bubliny. AS3X v safe režimu nejen stabilizuje, ale především omezí polohy letadla do rozumných mezí, nenechá tě to v panice udělat nějaký zběsilý manévr (ani akrobacii). V průšvihu stačí pod přiměřeným plynem pustit páčky. Pokud nad zemí stáhneš plyn a pustíš páky, přistane to samo. Pak tam bývá samozřejmě taky normální akrorežim, ale se záchranným tlačítkem.
Zkoušel sis někdy AS3X? Rozhodně to může pomoct, pokud máš z něčeho počáteční hrůzu.
Otázka je, jestli tam AS3X má.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
to zelkar:
s tímto systémem zkušenost nemám a vůbec nechci pochybovat o tom jak kdo lítá, jen jsem chtěl upozornit, že mnou popsaný případ se (u jiných druhů stabilizací) stal jak mně, tak spoustě dalších modelářů, ale hlavně za silnějšího větru.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 22:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 46
Ten Spitfire je kompletně osazen.Byl tam i přijímač se stabilizacíAS3X.Ten jsem ale vyndal protože používám vysílač Jeti Duplex.Chci si tedy pořídit přijímač Asist.Chtěli mě udělat radost ale přidělali mě starost.Také se tomu říká "nevhodný dárek".No ale pustím se do toho a uvidíme.Děkuji všem za jejich podněty a názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019 0:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Aha, chápu...
Rozdíl je v tom, že AS3X bude patrně už od výrobce rozumně nastaven, stačí nabindovat, vyzkoušet režimy a letět. Kdežto s Duplex REX 7 Assist (?) se budeš mořit - s nevelkou jistotou, zda tě podrží správným způsobem.

Myslím ti nejde primárně o větrnou stabilizaci, ne? Zálet můžeš udělat v bezvětří. Hádám se spíš bojíš vlastních reakcí. Na to je omezení poloh letadla (klopení a klonění) hodně dobrá pomoc.

Spektrum jsem už dávno opustil a nejsem obecně příznivcem této značky, ale AS3X jim fakt chodí a bývá nastaven z výroby na konkrétní letadlo. Když už ho tam máš, minimálně bych vzal do úvahy zapůjčení třeba DX7, nebo bazarovku - starší verzi kolem 2000 Kč a pak ji časem prodat.

Jinak na tvém místě bych se toho tak nebál, když lítáš akrobata... Nedávej hned v letu plný knedlík a neměl bys mít problém. Neznám ten konkrétní model, ale z videa mi to nepřijde zas tak rychlé. Nebo si na zálet sežeň zkušeného WWII pilota.

Jsem taky "starší", ale i starší se může někam posunout :) Chtěli ti udělat radost, tak si ji užij. Držím palce a dej pak vědět.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019 11:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 46
Díky za povzbuzení,jasně že to do vzduchu půjde.Snad to dobře dopadne.Zdravím Pepa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 23:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 46
Zdravím všechny kteří na můj dotaz reagovali a současně plním co jsem slíbil.Kvůli jiným záležitostem se zálet Spitfira konal až teď.Protože mám systém Duplex pořídil jsem přijímač Jeti REX Asist.Na start jsem šel s obavami neboť mám jen travnatou dráhu a podvozek je dost blízko těžiště.No ale podařilo se a Spitfire byl ve vzduchu.Nebylo potřeba nic trimovat jen po zatažení podvozku se jeví jako lehčí na čumák,to ale vyřeším mixem.Nahoře jsem zkusil vztlaky a očekával jsem nějaký klopivý moment ale nebyl jen na plné klapky jako by mírně potlačil což je žádoucí.Za letu se Spitfire choval velice spořádaně a stabilně a to i s vypnutou stabilizací. Umí letět na stíhačku neuvěřitelně pomalu a není záludný.Po přetažení přešel po chvíli do náznaku mírné sprály.Takže dost času na opravu.Umí letět i rychleji ale trochu více výkonu motoru by neškodilo.Přistání na velkých klapkách je celkem bez problému.Potlačením jde rychle vytratit výška a model se nemá snahu moc rozjíždět.Použil jsem pro začátek expa na křidélka a výškovku 40% s tím ale budu ještě laborovat.Nevěřil jsem,že jde navrhnout stíhačka jako velmi hodný a stabilní model.Konstruktérům se to povedlo.Nápis na obalu "easy to fly"tedy není jen reklamní.Zdravím a přeji letu zdar,Josef.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz