Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výcvik s vrtulníkem pro děti
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 11:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj,
má někdo zkušenosti s výcvikem heli létání pro děti(od 5ti let)?

Dřív, tak před 7-10 lety jsem létal celkem aktivně, nějaký základní akro, ale žádný hard 3D. No a teď mám 5ti letého syna, kterého jsem samozřejmě nadchnul pro vrtulníky, ale ty poslední roky si dám tak 2 baterky do roka :)) takovýho klidnýho osmičkování :)

Samozřejmě bych s klukem chtěl lítat. Ale jak správně začít? U větších dětí to je asi jasný, prostě simulátor, nadrtit a pak ideálně rc souprava učitel/žák(se kterou nemám zkušenosti).

Dokážete poradit?

Díky

Předmět příspěvku: Re: Výcvik pro děti
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 13:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
5 let věku na vrtulník mi přijde dost málo. I ty malinké strojky ala mCP x nejsou úplně bezpečné.

Napadá mě spíš začít nějakou malou kopterkou ala Eachine E010?

Dá se k tomu pořídit i rozumnější rádio a řídící jednotka se chová příjemně.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 14:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tenhle klučina lítal už ve 3 letech, tady jedno ze 4 let
https://www.youtube.com/watch?v=pLQhU1cKkx0

tak mám obavy, abych toho svého nezanedbával ve výchově :D

Jasně, taky se mi zdá, kor u nás, že je na to brzo, ale říkal jsem si, tady by se mohlo pár bláznů s podobným smýšlením vyskytovat :)

Na super-stabilizovaný drony a 3-osy vrtulníky se mi ho moc nechce dávat, aby nezískal špatný návyky. Na druhou stranu to musí být "něco, nějak" zvládnutelnýcho.

btw: a teď to dilema, zda mu dát do ruky mod1, nebo 2, vždyť to už má pak na celej život 8) ale já jsem mod2, tak to je asi jasný

PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 14:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

U malých dětí není problém ve schopnostech, ale ve vztahu k majetku. Nemají strach něco zničit a havarovat.
Na jednu stranu výhoda, na druhou stranu nevýhoda.
Každopádně není důvod nezačít klasicky simem a pokračovat menším šestikanálem.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku: Re: Výcvik s vrtulníkem pro děti
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2020 18:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

On ten E010 má režim "kam to nakloníš, tam to zůstane", jako vrtulník, takže v tomto ohledu nevidím na tom prckovi nic zlonávykového.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 9:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Akorat kopterky nedava moc smysl litat na "vizual", to si moc nezalita. Naopak s FPV brylemi je s tim i doma velka sranda - ruzne prulety pod zidli, stolem, okolo kytek, lampy. Idealne nejaky 65mm stroj jako ten Eachine nebo Uruav UR65
A pak lze prejit na vetsi venkovni stroje, pripadne s vetsim "whoopem" (75, 85, 95) lze velice dobre letat i venku a uz bez problemu uvezou split kameru, ktera zvladne natacet slusne video v FullHD nebo dokonce i 4K

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 15:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

https://www.youtube.com/watch?v=JHJs1gB ... l=BennyChi :D

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 16:27 
Mazák
Mazák

Tyhle videa dětí jako Szabo jr. a pod. pokud se nebudu zabývat myšlenkou že je to fake,jsou ale mimo možnosti běžného modeláře který to má jako koníček a relax od chození do práce.Tomu dítěti musí někdo svěřit do ruky špičkově seřízený model bez nějakých výkonově omezujících prvků v hodnotě desítek tisíc.A ne jednou.Pokud s tím flákne nevadí.Přiběhne tovární mechanik s dalším kusem.Určitě ohromí když to někdo vidí poprvé ale je to vpodstatě jen reklama.Pro ty kdo nemají neomezené finance ,bez významu.
Za další,pochybuju že by to kluka v blízké budoucnosti bavilo,když ještě než umí napočítat do pěti skočí na maximální level v oboru.
Věřím, že v mládí se vše učí rychleji a líp.Tohle je ale jen extrém.O bezpečnosti ani nemluvím.Videí kde si při podobném lítání někdo škrtne vrtulkou o zem a heli jde proti němu,je dost.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 20:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

dagx píše:
Určitě ohromí když to někdo vidí poprvé ale je to vpodstatě jen reklama.Pro ty kdo nemají neomezené finance ,bez významu.
Za další,pochybuju že by to kluka v blízké budoucnosti bavilo,když ještě než umí napočítat do pěti skočí na maximální level v oboru.

Vzhledem k tomu, že jsem viděl soutěž dětí ve skládání Rubikovy kostky poslepu, kdy si jí minutu prohlížel a pak neuvěřitelně jeli, tak tohle bych nepovažoval za tak extrémní výkon, ani nebezpečný a fejk už vůbec ne :D .
Lze natrénovat na simu a posuzovat schopnosti dle svých představ je dost mimo.
Co se týče peněz, tak to bych už vůbec neřešil.
Vím že jsi to myslel ironicky, že neumí počítat do pěti, ale i tak. V pěti letech průměrné děti uměli před 20 lety mnohem víc. To ani není o schopnostech,
ale o tom, co je baví :wink: . Moje dcera znala všechna písmena abecedy. Už v průběhu školy učila jako brigádu japonštinu po soukromých školách.

Navíc helina lze snadno opravit na rozdíl od modelů letadel. Většinou odejde vrtule, hřídele a ocasní trubka a pár táhel. Výměna na jedno odpoledne.
Viděl jsem cca před rokem anketu, kolik peněz utratí kluci za koptery ročně u nás. Bylo tam i přes 100 000 několik kluků.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2020 10:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

S tou jednoduchou opravou vrtulníku to asi bude pravda. Pokud praštím s konstrukčním plošníkem, tak oprava bude na dlouho. Vrtulník (pokud mám díly), je "jen" na výměnu. Zase takový na takový EPP plošník stačí vteřiňák a aktivátor...

Napadlo mě - pokud bych chtěl vrtulník, co "lítá" a je na opravy jednoduchý, tak OMPHobby. Ten se bude dát opravit i na poli.

Profil Soukromé album