Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 12:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
Ahoj, rád bych se zeptal jestli je tu někdo, kdo rozumí principu inteligentních baterií pro DJI drony.
Jde mi o to, že mám dvě baterie, které mi v aplikaci DJI Go 4 hlásí error.
První má jeden článek v háji, ale nabíjí se a i spustí samotný dron, druhá prostě při nabíjení jen občas blikne první ledka a nic, jinak co se jednotlivých článků týče všechny drží a při plném nabítí (rc nabíječkou) dron nenastartuje.
Řekl jsem si, že prostě obě dvě baterie zkombinuji a budu mít jednu funkční, takže jsem si vzal řídící desku z té první a dal na tu druhou, jenže to nepomohlo.
Proto se ptám, je na té desce nějaka logika, inteligence, která brání jednoduše prohodit članky, desky a podobně?
Děkuji moc za případné objasnění problematiky.
Lukas


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 13:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2007
Příspěvky: 600
Zdar
Problém bude pravděpodobně ve vnitřním odporu článků. Deska by měla hlídat i toto. Změř na té své modelářské nabiječce vnitřní odpor jednotlivých článků a uvidíš.... pak rozdíl v napětí článků, tam to hlídá desetiny V.

V.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 17:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
Děkuji za odpověď,
má nabíječka nemá měření vnitřního odporu :-(
Pokusím se s někým spojít a prověřit vnitřní odpor u něj.
Děkuji za nasměrování
Lukas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 18:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@padluke: "Ptám se je na té desce logika, inteligence, která brání jednoduše prohodit članky, desky a podobně?"
_ Obecně podobně jako u akumulátorů v moderních autech (se spalovacími motory) je tam chip
_ Jaký typ chyby DJI Go 4 hlásí? Zkusil jsi fóra Mavic Pro (fix error)? Zkusit RESET (viz edit)

==edit02 JEDEN Z NÁVODŮ JE - Jak obejít BMS a nabíjet běžnou modelářskou nabíječkou (pro znalé)
"má nabíječka nemá měření vnitřního odporu" - Jakou nabíječku k dronu máš?
Tutorial: How to fix a Battery cell error on a DJI battery




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
_ Co ukazuje BATTERY INFO? https://youtu.be/M26Hq-eyfA0?t=701


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 21:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
Ahoj,,,,,ano vyzkousel jsem uplně vše.
Baterii uplne odpojim od ridici desky a pomoci nabijecky https://www.rcprofi.cz/nabijec-prophet- ... -ac-dc-80w ji nabiju co to da :-) a po pripojeni ridici desky a vlolzeni do drona se po aktivaci dron nezapne.
Mam takove tuseni, že ta ridici deska si pamatuje nejaky chybovy stav a nedovoli zadnou jinou manipulaci.
Jedine co by asi pomohlo je tento postup.
https://www.youtube.com/watch?v=YwWq3HM0-ig
a tohle
https://www.youtube.com/watch?v=2GSjx8z95TQ
V DJI Go 4 se baterie jeste kdyz fungovala vubec neukazala, jedine informace byly na rc ovladaci. Tu error hlasku si jiz nepamatuji :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Baterie má vlastní desku hlídající byť i jen pokus o výměnu článků, takže při poruše, podvybití nebo úmyslném rozebrání se uzamkne a pro běžného uživatele se stává odpadem k recyklaci.
Při použití speciálního boardu lze napojit téměř jakoukoliv běžnou aku, kterou koupíš prakticky za pár stovek kdekoliv.


Přílohy:
FB_IMG_1636833602855.jpg
FB_IMG_1636833602855.jpg
[ 23.5 KiB | Zobrazeno 11895 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 21:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
Když je řeč o tom vnitřním odporu: ten asi nemá žádnou souvislost s opravdovým odporem, který klade baterie při dobíjení, například když má olověná baterka už zasulfidované desky ? Je to jen hypotetický vypočítaný odpor: úbytek napětí/proud? Ten opravdový odpor desek v elektrolytu se asi nedá nijak změřit, jelikož i mizerná baterie má stále nějaké napětí, a měřák měří-vypočítá odpor průchodností nějakého svého známého proudu a napětí skrz měřený odpor? :?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 3:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@tuareg Tady je to dost OT. Proto budu stručný můžeme do SZ nebo jiné vlákno.
_ Není to žádné hypotetické napětí, je to skutečné napětí na Ri
Nejsnáze rozdíl napětí baterky naprázdno a zatížené Delta = Unula - Uzat proudem Izat pak Ri = Delta/Izat
a totéž platí i pro nabíjení DeltaN = Unab - Unula Odtud Ri(nab) = DeltaN/Inab [Volty, Ampéry, Ω] běžně mΩ
_ Aby odpor nebylo nutno měřit velkými DC proudy zavedl se AC přístup. Měří se Zi obvykle při 1 kHz.
Hodnota Zi je od Ri odlišná Zi bývá nižší než Ri


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 12:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Já jsem někde slyšel, že pokud měníš články nesmí deska elektroniky zůstat bez napětí. Takže nejprve k ní připojit zdroj, pak odpájet staré články, napájet nové a odpojit zdroj. Osobní zkušenost s tím zatím nemám, ale chystám se na to. Mám tady jednu starou baterii, kde již články odchází a jednu novou, která asi po 3 cyklech byla utopena na chviličku ve vodě. Nicméně její elektronika zaznamenala zkrat a již ji nedovolí nabíjet, přitom modelářkou nabíječkou se články nabíjí bez problému. Tak uvidíme.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 13:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Takto to má DJI Mavic MINI, Mavic Pro by to mohl mít obdobně
HOW TO RUN ALTERNATIVE BATTERIES ON THE DJI MAVIC MINI


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 20:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
epox píše:
Já jsem někde slyšel, že pokud měníš články nesmí deska elektroniky zůstat bez napětí. Takže nejprve k ní připojit zdroj, pak odpájet staré články, napájet nové a odpojit zdroj. Osobní zkušenost s tím zatím nemám, ale chystám se na to. Mám tady jednu starou baterii, kde již články odchází a jednu novou, která asi po 3 cyklech byla utopena na chviličku ve vodě. Nicméně její elektronika zaznamenala zkrat a již ji nedovolí nabíjet, přitom modelářkou nabíječkou se články nabíjí bez problému. Tak uvidíme.


Ahoj, koukal jsem se na jednoho cloveka, ktery to prave delal tak, ze pripojil externi napajeni aby deska byla stale pod napetim, ale co tam jeden dalsi clovek psal, ze je dobre vedet napeti tech clanku, tak aby po pripojeni novychj mely stejne napeti, jelikoz se muze stat, ze ta deska tu nahlou zmenu napeti muze vyhodnotit jako error a zase se lockne. Co jsem koukal na tak ve vypisu te desky, jsou informace o napetich na kazdem clanku a spustu dalsich informaci :-))
No pokud se k tomu odhodlas, preji at to klapne a kdyztak napis jak to dopadlo.
Lukas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 18:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
dík za doplňující radu, jak to provedu, tak se s výsledkem určitě podělím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 20:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tyjo, to DJI má složitější baterku jak já celou kopteru! :)

K věci:
Pokud je někde procesor (a na té baterce evidentně procesor je), tak bude existovat možnost nějakého toho resetu. Takže bych se rozhlédnul po desce baterky a zkusil elektroniku resetovat.

Inspirace viz např https://youtu.be/9E0vPfjXzbc?t=187, samotný reset je pak v minutě čtvrté.

Maník taky vykládal, že baterka, přesto, že je "umrtvená" a v kopteře nefunguje, dá se normálně nabít, takže při troše zlé vůle nebude potřeba nic pájet. Zkusit baterku nabít, najít zmíněný reset a zkusit baterku tímto způsobem "oživit".

Výsledek mě zajímá, takže budu netrpělivě čekat na jakýkoli vývoj.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 20:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
Ano na zakladni desce baterky je pin s nazvem reset. Zkousel jsem ho propojit se zemi a jedine co se stalo bylo po 3 vteribach rozsviceni vsech led co jsou na baterce.L.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.11.2021 1:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Unlocking SBS-capable battery chip without expensive programmer - example on Mavic Pro battery
Zatím jsem nestihnul vše projít. Jen tak jsem proletěl cca 7 nějakých jiných trubek Dji Phanton TO JE SÍLA
Obávám se, že při reálných praktických postupech bych platil vysoké "školné"


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Mavic Air Battery Recovery - MÉ KOMPLEXY SILNĚ NAROSTLY
V sedmi krocích AJ - Postup ET ztroskotance s primitivními pozemskými prostředky


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

DJI Mavic Air | Восстановление заблокированной батареи без разбора.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Mavic pro battery disassemble and calibrate


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Mavic Air battery recovery | Восстанавливаем батарею Mavic Air и переводим на элементы 18650.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz