DJI - F300 Phantom 2 Vision

Fórum pro všechny DJI Phantomy.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
off
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 08.01.2009 0:00
Kontaktovat uživatele:

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#106 Příspěvek od off »

dave21 píše:Od Pelikána přišla odpověď, že u druhého videa změnili nastavní na
130 – 130 – 120 – 120
80 – 80


Dost se tady i u sousedů hovoří o nastavení gainů (zisků) a o experimentování s tím, ale popravdě řečeno jsem nikde nenašel, co PŘESNĚ se tím nastavuje. Je to totéž, jako nastavení gyra u vrtulníku? Tj. čím větší zisk, tím stabilnější, ale "gumovější" řízení? Jaké jsou maximální hodnoty? Co je těch 100%?
U vrtulníků se gyro nastavuje tak, že se zisk zvyšuje tak dlouho, až začne v dané rovině kmitat, a pak se to vrátí o kousek zpátky. Tj. aby byla stabilizace co největší, ale ještě to stíhala serva. Pro natáčení by tomu odpovídala snaha nastavit co největší zisk i tady. Je to tak?
Uživatelský avatar
gardenroute
Příspěvky: 4185
Registrován: úte 23.04.2013 18:00
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#107 Příspěvek od gardenroute »

Je to tak, ale ma zkušenost říká, ze pro nataceni videa napr. potrebuji hodnoty (hlavne pro YAW) spise nižší, aby to bylo mekci, s nižší reakci na rizeni. Zalezi samozrejme ale o kterou hodnotu jde. Obvykle se meni se zmenou velikosti vrtuli, prip. jejich tuhosti...
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |
dave21
Příspěvky: 65
Registrován: stř 18.12.2013 18:35

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#108 Příspěvek od dave21 »

Václav Procházka píše:který umožní i plánování trasy přes předem definované waypointy...

V ČR je povoleno létání pouze na LOS (vizuelní kontakt).
Kolega, který provozuje letecké práce koptérou, říkal že v ČR dle doplňku X L2, se nesmí podle waypointů létat.


Máš pravdu, to se však týká bezpilotních letounů a tím modely pro rekreační létání nepřesahující 20 kg vzletové váhy nejsou. Navíc celý Doplněk X je pro modely doporučeným postupem nikoliv závazným (oprava: článek 7 je závazný i pro modely a ve volném prostředí umožňuje létání do 300m nad zemí. Dál upravuje chování na speciálních místech jako letiště atd.). A říkáš správně kolegy, který to provozuje komerčně se Doplněk X týká.

Doporučuji přesto pročíst http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/index.htm
Naposledy upravil(a) dave21 dne ned 05.01.2014 12:10, celkem upraveno 1 x.
DJI Phantom 2 Vision, Aerialfreaks Cyclops gimbal, upgradovaný wifi extender RE700 z P2V+
Václav Procházka
Příspěvky: 704
Registrován: pon 30.09.2013 19:55

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#109 Příspěvek od Václav Procházka »

Doporučuji přesto pročíst http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/index.htm[/quote]

A bude hůř !
Díky nezodpovědným létačům, kteří nedodržují základní bezpečnostní postupy při létání.

PS : Zrovna včera mi volal jeden koptérista, který létal nad vesnicí, že na něj lidi pokřikovali : "Ty č..áku, koukej s tím ptákem mazat do p.dele!" Pro výstrahu na jeho ptáka stříleli z praku ;-)

Bohužel si za to může sám, nemá co létat nad domy a pozemky "D.BIL"
Uživatelský avatar
ananas
Příspěvky: 966
Registrován: pon 12.11.2012 18:47
Bydliště: Vizovice

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#110 Příspěvek od ananas »

:D ma to někdo těžké no.. já zase lítal u naší vesnice.. no a ted za mnou chodí každy druhý zda jim nenafotím dům z ptačí prespektivy.. hold tady ma moravě sou lidi vpohodě.. ale i tu se najde zteklý soused ale to je většinou alkoholik a ty tu máme u prd.. jasně v zabydlené části se prostě nelítá.. ale nad cizíma pozemkama to neřeším.. nebo se tu hraje na soukromé vzdušné prostory? :D to bych asi nemohl létat vůbec každý pozemek někomu patří.. jinak dělám to za úplatu půl litru slivovice tak doufám že nepříde finančák a nebude kontrolovat lahve..

no a jako pojištění snad stačí pojistka na "blbost" ne?.. ja si právě chci vyřizovat už kvuli práci ale i kvuli rc hobby..

A těch nezoodpovědných létačům je... vždyt těch vrtulníků, copter a podobného letacího zvěrstva je celá hromada a koupíš to už za pár šušňů takže uřčitě v blízké době bude zákonem dané ještě větší omezení si myslím...
Václav Procházka
Příspěvky: 704
Registrován: pon 30.09.2013 19:55

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#111 Příspěvek od Václav Procházka »

ale nad cizíma pozemkama to neřeším.. nebo se tu hraje na soukromé vzdušné prostory?

Omyl...
Stačí si přečíst zákon o ochraně osob a majetku :-)
Nesmíš bez svolení, natáčet soukromé objekty, firmy, vlastnictví, atd. ;-) Kolega, který fotí a natáčí, si zajišťuje vždy potřebný, písemný, souhlas vlastníků i pro budoucí, právní rozepře.
Před minulým rokem, práškovala firma OK LES u nás lesy, s vrtulníky Huges 500E. Muvili jsme s piloty, jestli se za námi přiletí podívat na travnatou plochu louku, kde létáme. Piloti řekli néé, že si to nedovolí. Firma má své manažery, kteří zajišťují povolení přeletů a přistání, nikdo si z pilotů si nedovolí létat, jen tak, kde se mu zachce, to je právě ten omyl, že se smí létat a přistávat všude.
Naposledy upravil(a) Václav Procházka dne ned 05.01.2014 14:10, celkem upraveno 1 x.
Vlasta2
Příspěvky: 770
Registrován: úte 03.09.2013 18:29

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#112 Příspěvek od Vlasta2 »

to Prochazka :
tak moment.... je to sice OT, ale nedá mi to. Kde je v zákoně napsáno, že nesmíš natáčet "soukromé objekty, firmy, vlastnictví, atd." ...... takže když budu kamerou natáčet Konopiště (soukromé vlastnictví), jako většina turistů, tak porušuji zákon ? Můžu si natáčet i policii při kontrole, mohu si natáčet a fotit vše co není výslovně zakázáno (vojenské prostory, letiště atd.) a je jedno jestli normálně z ruky, nebo z tyče nebo kameru vyhodím do vzduchu . Jediné co nesmím bez povolení majitele či focené/filmované osoby je, zveřejnit takový záznam - noviny, časopisy, film atd. , ale i to je někdy sporná záležitost. Navíc když mám v ruce kameru, vůbec to neznamená, že natáčím, když mám na koptéře , letadle, vrtulníku atd. kameru, taky to neznamená, že natáčím. Takže když je někdo tak háklivý, že bude řvát, že mu něco přeletělo nad jeho záhumenkem a asi mu to natáčelo jeho mrkev, může si klidně stěžovat, znám pár lidí, kteří si jsou schopni stěžovat na mnohem úžasnější kraviny. Nemluvím o profi natáčení za úplatu, to je něco jiného.

Vlasta

p.s. kamery v autě jsou tedy vlastně protizákonné .....?
Uživatelský avatar
ananas
Příspěvky: 966
Registrován: pon 12.11.2012 18:47
Bydliště: Vizovice

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#113 Příspěvek od ananas »

to je paradox v autě můžeš mít kameru ale nesmíš natáčet v kuse (to už je porušení osobní svobody ikdyž se divím vždyt většinou jezdím na veřejné komunikaci tak jaké porušování?) jen událost takže zase díra v zákoně... jak mám ksakru vědět že se stane třeba dopravní nehoda...

No to je kvůli těm chudákům co nakradli peníze, postavily domy a nakoupili auta tak se bojí :D Jinak asi mi moc nedokáže pokud video nezveřejním, že jsem něco natáčel..
Ale tak každý ať dělá jak umí za to mě nezavřou max. nějaký přestupek za litr pokuty.. Jsou horší situace třeba že někdo pálí alkohol doma nebo pěstuje marihuanu.. to je trestnější než nějaké video z vrtulníku..
Václav Procházka
Příspěvky: 704
Registrován: pon 30.09.2013 19:55

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#114 Příspěvek od Václav Procházka »

:-D
To máš pravdu, natáčet můžeš pro vlastní potřebu, ale jak to někde flákneš, např. na Youtube, internet, tak se vystavuješ v problém. A jak jsi napsal, že si můžeš natáčet co chceš, tak to je hloupost. Zkus jít s kamerou, leč na veřejném prostranství a točit si náhodně lidi. Přinejmenším riskuješ, že dostaneš po tlamě a že ti někdo na tu kameru šlápne. To je prostě riziko a nic s tím neuděláš :-)
Nehledě zkus létat a natáčet, bez souhlasu majitelů nad fabrikou, průmyslovou zonou a v tu ránu máš žalobu, za špionáš ;-)


Nic není jednoznačné, jak na první pohled vypadá...
Naposledy upravil(a) Václav Procházka dne ned 05.01.2014 14:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
gardenroute
Příspěvky: 4185
Registrován: úte 23.04.2013 18:00
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#115 Příspěvek od gardenroute »

Ano je to tak, natacet mohu cokoliv, co neni primo zakazano a ma to pro to oporu v trestnim zakone (vojenske objekty apod.).
Problem je ale pote s verejnou publikaci, a to musi ten potrefeny samozrejme dokazat (v obcanskopravnim), ze jsem ho tim nejak poskodil.
A s tou reakci mam zkusenost s obé, a musím říci, že nejhorší situace je v Česku, narodě švejků (s malým písmenem, toho velkého nechci urazit, nebo ho mám rád), kde je každý primitiv chytrý, neboť ho TV Nova naučila, že ho stále sleduje nějaký špionážní dron, nakukující mu do ložnice - nedělám si srandu, osobní zkušenost, případ končící příjezdem policie jsem již popisoval v hlavním vlákně Phantoma. Nejlepší zkušenost byla Afrika, žádný problém nikde.
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |
Václav Procházka
Příspěvky: 704
Registrován: pon 30.09.2013 19:55

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#116 Příspěvek od Václav Procházka »

A ještě jedna věc... Někdy si všimněte zpráv na ČT 1 a NOVĚ při prvním vydání a následně druhém, které je vystříhané o jisté záběry lidí.
Jinými slovy se konkrétní lidé ozvali a nepřáli si být v těch inkriminovaných záběrech.
Proč Google na všech mapách, dodatečně zahalil obličeje lidí a SPZ ? Jen tak náhodou to nedělali :-)
Naposledy upravil(a) Václav Procházka dne ned 05.01.2014 14:23, celkem upraveno 2 x.
Václav Procházka
Příspěvky: 704
Registrován: pon 30.09.2013 19:55

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#117 Příspěvek od Václav Procházka »

gardenroute : jen pro zajímavost... natáčeli jsme v chráněné oblasti záběry scenérie a ty následně zveřejnili, což by nebyl problém... (nebylo to komerční natáčení).

Problém nastal, když záběry shlédnul ochránce zvířat a rostlin z Krajského úřadu a v záběrech poznal chráněného ptáka (Tetřívka obecného). V té chvíli nastal problém, protože ze záběrů, bylo možné určit, kde se tento chráněný pták nachází a tím jsme prý dali veřejnosti návod, kde chráněného ptáka mohou lidé objevit - hledat.
Což je trestné !
Bylo s námi zahájeno správní řízení s tím, že nám hrozila pokuta 250 tis. Kč.
Video jsme museli odstranit a zaplatili jsme 5 tis. pokutu.
Dolar
Příspěvky: 9
Registrován: pon 06.01.2014 22:33

Dji phantom 2 - chyba ovladače (DJ6)

#118 Příspěvek od Dolar »

Ahoj. Dostal jsem se do problemu s ovladacem. Aktualizoval jsem ho pomoci softu od DJI a po aktualizaci nejde zapnout. Dělá to pouze toto. S PC nereaguje.Nevite co stim? :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RnN8kNTuQSE[/youtube]
dave21
Příspěvky: 65
Registrován: stř 18.12.2013 18:35

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#119 Příspěvek od dave21 »

Myslím, že když pošleš dotaz na technickou podporu na dji.cz p.Pelikánovi tak to bude lepší. Me odpověděli na dotaz druhý den.
DJI Phantom 2 Vision, Aerialfreaks Cyclops gimbal, upgradovaný wifi extender RE700 z P2V+
dave21
Příspěvky: 65
Registrován: stř 18.12.2013 18:35

Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision RC set kvadrokoptéry 5,8GHz

#120 Příspěvek od dave21 »

Pro zajímavost postuju gimbal na P2V vlastní výroby (ne mojí :) )
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=buw0i9dfbU4[/youtube]
Osobně jsem zvědav jak se vyvine situace na trhu kolem http://dronexpert.nl/product/dji-vision-gimbal-2/ , který je zatím pěkně drahý. Aktuálně začali ke gimbalu dodávat i páčku na ovládání 7. kanálu (tilt kamery).
A také s čím přijde http://www.rotorpixel.com/, kteří oznámili brzké uvedení gimbalu pro P2V.
Také jsem přečetl někde na fóru, že možná i DJI přijde se svým gimbalem pro P2V. Přeci jen je to zajímavá alternativa k P2 s gimbalem + FPV, iOSD a GPS sadě (váha, cena, výdrž?). Zajímavé téma na srovnání.
DJI Phantom 2 Vision, Aerialfreaks Cyclops gimbal, upgradovaný wifi extender RE700 z P2V+
Odpovědět

Zpět na „Coptery - DJI Phantom“