Ahojte,
mám další dotaz - jako hlavní nosník křídla je použita uhlíková trubka průměru 6x5 mm. Do ní se má zasunout uhlíková tyčka průměr 5 mm. A teď co s tím - tyčka do trubky jde hodně ztuha, trubka se roztahuje. To asi není dobře. Mát tyčku jemně obrousit?
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 19JM2tHQ1U
Díky za rady.
Pavel
Jak dostat uhlíkovou kulatinu do uhlíkové trubky
- kocispavel
- Příspěvky: 853
- Registrován: čtv 23.07.2009 0:00
- Bydliště: Hodonín
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak dostat uhlíkovou kulatinu do uhlíkové trubky
Jestli jsem se dobře díval, jedná se o trubku s vlákny po délce, ale ničím po obvodu. V první řadě bych tu trubku něčím vhodným omotal v délce vložené tyčky a olaminoval. Pak bych se bavil o obroušení tyčky.
Hitec Aurora 9X
- Celeron
- Příspěvky: 11016
- Registrován: pát 23.04.2010 0:00
- Bydliště: Nový Bydžov ČR
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak dostat uhlíkovou kulatinu do uhlíkové trubky
Zítra se ti kouknu, Arabela má průběžnej nosník křídla z trubky a z trupu čumí uhlík tyčka. Jen nevím poměr průměrů ale šlo to do sebe suvně bez problému. To ovinutí jak píše DAF jsem dělal asi 30 mm dlouhý na konci trubky u trupu a asi 80 mm dlouhý se středem v místě, kde v trubce končí tyčka.
Re: Jak dostat uhlíkovou kulatinu do uhlíkové trubky
Micro Quarka jsem stavěl taky a tyčku jsem lehce obrousil. Stačí opravdu málo a jde tam zasunout přiměřenou silou.