Jakou nabíječku na A123

Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aleš Březina
Příspěvky: 87
Registrován: sob 15.11.2008 0:00
Bydliště: okolí Prahy

Jakou nabíječku na A123

#1 Příspěvek od Aleš Březina »

Chci pořídít nabíječku na A123 6ti článek, byla mi doporučena tato E-STATION nabíječ BC6-10, co mě na ni odrazuje je cena a nutnost externího zdroje na 230V. Existuje nějaká vhodná alternativa? Jaký zdroj případně zvolit. Předem díky za rady.
Uživatelský avatar
lipanek
Příspěvky: 208
Registrován: sob 14.06.2008 0:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od lipanek »

Co se týče A123, tak to chce nabíječku, co ti tam pošle trvale 10A při 6 článcích. Tebou navrhovaný nabíječ si nemyslím, že by to zvládl a pokud ano, ta je to na hraně. Jeho max. nabíjecí výkon je 200 W a to je prakticky přesně na tvůj pack. Nejsem žádný specialista, ale pro tyto účely bude asi lepší Nabíječ Hyperion EOS 0610i. Je sice ještě trochu dražší, ale fakt funguje. Jsou sice i další alternativy, ale vždy se koukej jaký nabíjecí výkon je schopen odevzdat. Co je menší než 220 W, tak o tom nemá smysl pro A123 ani přemýšlet. Ne, že by ty slabší to nenabily, to ano, ale bude to trvat stejně dlouho jako LI-POL a tím také přijdeš o tu vlastnost A123 rychle nabíjet. To už pak můžeš provozovat lipolky. Doporučuju před koupí si sehnat manuál, kde by mělo být nápsáno kolik článků při jakém proudu můžeš nabíjet. Neznamená, že když v prospektu je napsáno až 6 čl. a až 10 A, tak to ten nabíječ zvládne. Na slovíčko "až" bych byl velmi obezřetný. A zdroj by měl dodávat o nějaký ten watt více, než ty pro nabíjení potřebuješ. Jeho výstupní parametry by měli být alespoň 12,8 V a 20 A. Takový zdroj má v nabídce např. Pelikán nebo JINO s cenou kolem 1500 Kč. Nechci tvrdit, že to je základ a že nic levnějšího a stejně kvalitního neseženeš, ale myslím, že tato kombinace ti bude fungovat velmi dobře. Je totiž odzkoušená.
Uživatelský avatar
lubosse
Příspěvky: 339
Registrován: pon 18.06.2007 0:00
Bydliště: Senica

#3 Příspěvek od lubosse »

Plne suhlasim s lipankom, ja som si totiz kupil ku
A123 clankom nabijacku Hyperion0606i, ta ma aj
vlastny zdroj, ale 3 cl. mozem nabijat max 4,6A
a to je fakt blbost /LV a Abu mali pravdu/, ze neskor
budem pokukovat po niecom vykonnejsom /moja
blbost, ze som sa nedal hned presvedcit :D /.
Mne sa celkom pozdava Cellpro 10. Rozhodne treba
pozriet na nabijaci vykon a potom si uz iba treba
vypocitat akym prudom sa bude dat x-clanok nabijat.
:D
Uživatelský avatar
xesa
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 07.08.2008 0:00

#4 Příspěvek od xesa »

ale cellPro 10 neumi nabijet A123 ne ?
Uživatelský avatar
Aleš Březina
Příspěvky: 87
Registrován: sob 15.11.2008 0:00
Bydliště: okolí Prahy

#5 Příspěvek od Aleš Březina »

Díky za rady!
tak asi půjdu do té BC-6-10, měla by být vyzkoušená, žo to funguje.

Jak to řešíte na letišti, dá se do zapalovače v autě, nebo člověk sebou veze další baterku v kufru??
Uživatelský avatar
xesa
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 07.08.2008 0:00

#6 Příspěvek od xesa »

na autobaterku a nabijis a hodne modelaru si vezme 2 a vice baterek at nemusi cekat jednu vybijou a vezmou dalsi a liaj zas u vetronu neni moc potreba
Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 9200
Registrován: pát 05.01.2007 0:00
Bydliště: Trenčianska Turná
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od LV »

xesa píše:na autobaterku a nabijis a hodne modelaru si vezme 2 a vice baterek at nemusi cekat jednu vybijou a vezmou dalsi a liaj zas u vetronu neni moc potreba
On chce nabíjať A123. Pokial si nekúpi hračkársku nabíjačku, tak do 15 minút nabije a lieta. V tomto prípade je druhý pak zbytočne vyhodených 2kKč
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk
Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 9200
Registrován: pát 05.01.2007 0:00
Bydliště: Trenčianska Turná
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od LV »

xesa píše:ale cellPro 10 neumi nabijet A123 ne ?
To si vypočítal, alebo vás to učili na hudobnej výchove :?: :lol:
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk
Uživatelský avatar
AR1
Příspěvky: 5332
Registrován: ned 20.11.2005 0:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AR1 »

Aleš Březina píše:Díky za rady!
tak asi půjdu do té BC-6-10, měla by být vyzkoušená, žo to funguje.

Jak to řešíte na letišti, dá se do zapalovače v autě, nebo člověk sebou veze další baterku v kufru??


Ptáš se dobře a nemyslím, že dostáváš úplně přesné odpovědi. Z čeho na letišti bez 220V dobíjet je věc zásadní a to si dobře promysli.
http://ar1.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Troll
Příspěvky: 3004
Registrován: ned 04.05.2008 0:00
Bydliště: Prostějov

#10 Příspěvek od Troll »

Záleží kolik článků chceš nabíjet = jaký nabíjecí výkon potřebuješ. Pokud Ti stačí cca 210 W z autobaterky a 250W ze zdroje a nepotřebuješ nabíjet NiCd/NiMh jednoznačně kup Cellpro 10. Za ty peníze výborný nabíječ .Nabíjí výborně a díky odlišnému algoritmu než používají ostatní taky poměrně velmi rychle. Rychleji než porovnatelné nabíječe se stejným výkonem. Žádný výkonný nabíječ nezapojuj do zdířky pro autozapalovač. Odejde pojistka. Takto výkonný nabíječ se zapojuje přímo na autoakumulátor nebo jinou 12V baterku. Záleží jak velké baterky a kolikrát potřebuješ nabít. To se dá snadno spočítat. Důležité je, abys z autoakumulátoru netahal víc jako polovinu jeho jmenovité kapacity. Když máš v autě třeba 50Ah, můžeš počítat max s 25Ah pro nabíječ. Ono Ti to o moc víc ani nedá. Pak už silně klesá napětí akumulátoru, zvyšuje se odebíraný proud a taky bys nemusel nastartovat.Mně odebírá Cellpro 10 z akumulátoru až 25A a pak 10s 3200 si troufnu nabít z baterky 70Ah dvakrát. Asi by to šlo i třikrát ale to už je na hraně.Je taky vyzkoušeno( i mnou osobně), že lze nabíjet z autoakumulátoru s nastartovaným motorem ale mně osobně se mi toto řešení moc nezamlouvá. Pokud Ti autoakumulátor nestačí, nezbývá než koupit jeden přídavný nebo benzínový generátor. Já koupil ten generátor a je klid. Pokud budeš používat velké akupaky, jiná cesta než ten generátor stejně není. :( Není to o moc dražší než kvalitní olověný akumulátor a není s tím žádná starost než doplňovat benzín a váží to míň, než pořádná baterka.
Uživatelský avatar
Aleš Březina
Příspěvky: 87
Registrován: sob 15.11.2008 0:00
Bydliště: okolí Prahy

#11 Příspěvek od Aleš Březina »

Mám Protose tzn. 6 článek A123, s ničim jiným zatím nepočítám, z toho co jsem četl tak asi půjdu do náhradní autobaterie.
Uživatelský avatar
pkotatko
Příspěvky: 6687
Registrován: sob 13.01.2007 0:00
Bydliště: Berounsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pkotatko »

6S A123 v Protosovi používám. Nabíječ EOS 0610i. Jsem spokojenej. Nabito za 13 min. Nabíjím 10A. Z auta tak 4x a je to na hraně. Teď v zimě už asi za hranou :(
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16
Uživatelský avatar
2lizard
Příspěvky: 1055
Registrován: úte 29.01.2008 0:00
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie

#13 Příspěvek od 2lizard »

Tu BC-6 10A opravdu neber, sám jsem ji měl, nedokázala ani pořádně nabít 6S Li-Pol, strašně se hřála a bylo to nad její možnosti. Pochybuji o tom, že by A123 dokázala řádně nabít, možná podstatně malým "C", ale to by již postrádaly smysl A123., Nakonec jsem koupil Hyperion 0610i Duo II a je to bomba, za celkem přijatelnou cenu dobíjím prakticky jakékoli 2ks paků od NiHc po přes Li-Pol do A123. Je sic trochu hlučnější, ale tomu se nedá divit, neb chladit se musí.
Tudíž si myslím, že zde proklamovaná Hyperion 0610 je ideální volba.

Pamatuj, že za málo peněz, nikdy nedostaneš hodně muziky.

E-station je jen taková hračka, která se tváří jako kvalitní nabíječ, ale spláčeš s ní nad výdělkem.
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.
Uživatelský avatar
XB8R
Příspěvky: 905
Registrován: stř 09.08.2006 0:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nabíječku na A123

#14 Příspěvek od XB8R »

Aleš Březina píše:Chci pořídít nabíječku na A123 6ti článek, byla mi doporučena tato E-STATION nabíječ BC6-10, co mě na ni odrazuje je cena a nutnost externího zdroje na 230V. Existuje nějaká vhodná alternativa? Jaký zdroj případně zvolit. Předem díky za rady.
Mám CellPro 10 a za ty peníze je to výborný nabíječ. Umí sice jen Li baterie, ale pro nabíjení ostatních typů článků mám jiný nabíječ. Pěkný článek o nabíječi CellPro 10 je na těchto stránkách www.electro-team.net
Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 9200
Registrován: pát 05.01.2007 0:00
Bydliště: Trenčianska Turná
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od LV »

Nechápem prečo píšete že" ...Cellpro 10. Za ty peníze výborný nabíječ ..."
On za tie peniaze Lixx nabíjač a ani za 4x väčšie jednoducho na trhu zatial žiadny nie je. Ani NextGen za 4x viac peňazí nemá taký softvér na Lixxx ako Cellpro 10.
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk
Odpovědět

Zpět na „Heli - technika“