Heli HK-450 z HC II.

Vrtulníky do velikosti 450
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kenny McCormick
Příspěvky: 3250
Registrován: pát 28.08.2009 0:00
Bydliště: Prešov, SK

#316 Příspěvek od Kenny McCormick »

Je mozne ze sa ti to uplne odstranit nepodari. Moze mat nejaky maly teplotny drift a toto je pomerne maly. Tiez to moze byt preto, ze na vrtasi mas nejake male vibracie a tie gyro "rusia" v udrzovani smeru.

Skratene:
1.Zapnes vysielacku /gyro v HL/
2.Zapnes vrtas /pripojis baterku/
3. Prepnes na vysielacke gyro do "normal" /citlivost v normal nastav na tvojej vysielacke medzi 30-35%/
4. Zavisnes, vrtas sa otaca do niektorej strany
5. Pristan, posun servo na trubke proti smeru otacania /to ti bude trvat par zaviseni a stelovani/
6. Zavisni, ked sa otaca uz len minimalne alebo neotaca, pristan, dotiahni skrutky na drziaku serva, vypni vrtas.
7. prepni na vysielacke do HL, zapni vrtas, a malo by fungovat gyro v oboch modoch, ale lietaj len v HL.

V HL citlivost nastav na 65-70% a postupne zvysuj az kym sa ti po otoceni chvosta a jeho zastaveni chvost nerozkmita. Zvysuj po 5%. Potom citlivost zniz tesne pred rozkmitavanie.
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 12.06.2008 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele:

#317 Příspěvek od Vita_Valke »

401B seřiď tak aby když je servo v neutrálu tak aby bylo smykátko uprostřed hřídelky, pak si nastavíš trimrem na gyru limity tak aby smykátko nikam nenaráželo, zkontroluj piny na gyru DS on off, podle toho zda máš digitální nebo analogové servo, Delay mám 0, citlivost si dej na vysílačce třeba 90 proc. a postupně ubírej tak aby ocas nekmital, to je vše

jinak to gyro maká parádně jen trochu driftuje, stačí po startu ťuknout 1-2x do trimu a pak už se o to nestaráš

edit: byl sem pomalej :)
jinak jak píšu, nastav to na střed smykátka, žádný visení v normálu, to gyro nemá limity na každou stranu ale pouze jeden společný
T-Rex 700E, Tarot 450 Pro, Blade mSR
EasyStar, Freeair-Mustang, Clik!
Uživatelský avatar
Kenny McCormick
Příspěvky: 3250
Registrován: pát 28.08.2009 0:00
Bydliště: Prešov, SK

#318 Příspěvek od Kenny McCormick »

Vita_Valke píše:jinak to gyro maká parádně jen trochu driftuje, stačí po startu ťuknout 1-2x do trimu a pak už se o to nestaráš


Tak to je pre mna novinka ze driftuje. Zatial tu dvaja uzivatelia pisali, ze drzi jak pribite. Bud naozaj driftuje, ale tam mozu byt vibracie.
To s tym trimom nieje moc dobre. Po vymene baterky si gyro znovu nacitava hodnoty z vysielaca a bude tam trim, pokial ho stale nenulujes. Moze to robit problemy.

Inak ten navod na nastavenie je zakladny polopatisticky navod pre vecsinu gyr vratane futaba 401 okrem tych novsich - spartan, align a pod.
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 12.06.2008 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele:

#319 Příspěvek od Vita_Valke »

ano mě malinko driftuje při visu, když zaberu za kolektiv tak drží parádně ale prostě za půl minuty malinko odjede, mám to na DX7 a ta má trimy na každej let. režim takže když helinu zapínám v autorotaci tak jsou trimy 0

to že malinko ujíždí psalo víc lidí
T-Rex 700E, Tarot 450 Pro, Blade mSR
EasyStar, Freeair-Mustang, Clik!
Hali
Příspěvky: 466
Registrován: sob 05.04.2008 0:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

#320 Příspěvek od Hali »

zdravim

Mám dotaz ohledne nastaveni hlavy:
zacinam nastavovat a vsechny paky mam rovne ale cyklika mi klepe do domku vrtulky pri plnem kolektivu. kdyz upravim tahla tak aby to nedelalo zase nejdou vechna v rovine. swash mix mam nastaveny na 60% nemuzu uz s nicim pohnout protoze zase mi to vadi pri zapornem kolektivu. má nekdo nejaky napad? vysilacku mam optic 6 sport.

doufam ze ste mi rozumeli
[url=http://www.spotreby.cz/honda-civic-d15z8-84-kw-0-hp-a4070/][img]http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_4070.gif[/img][/url]
Uživatelský avatar
Kenny McCormick
Příspěvky: 3250
Registrován: pát 28.08.2009 0:00
Bydliště: Prešov, SK

#321 Příspěvek od Kenny McCormick »

Hali píše:zdravim

Mám dotaz ohledne nastaveni hlavy:
zacinam nastavovat a vsechny paky mam rovne ale cyklika mi klepe do domku vrtulky pri plnem kolektivu. kdyz upravim tahla tak aby to nedelalo zase nejdou vechna v rovine. swash mix mam nastaveny na 60% nemuzu uz s nicim pohnout protoze zase mi to vadi pri zapornem kolektivu. má nekdo nejaky napad? vysilacku mam optic 6 sport.

doufam ze ste mi rozumeli


noooo.. neviem jak je to na optic 6...
...tak len tolko ze ja mam swash mix Pitch - kolektiv na 42% na futabaFF6. Zodpoveda to na mojej heli -10/+10 stupnov uhlu nabehu listov.
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Zbynass1
Příspěvky: 461
Registrován: ned 17.08.2008 0:00
Bydliště: Brušperk

#322 Příspěvek od Zbynass1 »

tak to bych si tipnul, že máš delší páky na servech než je potřeba, nebo mají tvoje serva extra rozsah. U Optic 6 vychází rozsah kolektivu tak akorát. Od nuly do sto. Swash mix mám 70 ale ten by na to neměl mít vliv ten řídí jenom klonění a klopení, nemáš třeba hřídel naopak? Jedný problém je že při plném kolektivu nahoře nebo dole nejde mít najednou plné klonění i klopení na to už je rozsah cykliky malý a dochází k zadrhávání. Ještě bys mohl mít hlavní osu víc dole než by měla být... pokud si nepomůžeš mechanicky tak normáně nastav menší výchylku v pitch křivce, v nule 50 dole třeba 15 a nahoře 85, někdo sice řekne že se to pak bude možná blbě štelovat ale jsou to jenom čísla o nic nejde nemusí to být matematicky od nuly do sto.
Naposledy upravil(a) Zbynass1 dne čtv 18.03.2010 18:59, celkem upraveno 1 x.
nahoru může, dolů musí
Hali
Příspěvky: 466
Registrován: sob 05.04.2008 0:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

#323 Příspěvek od Hali »

uz sem to jakz takz vyresil. swash mix sem dal 60 rucne dosteloval roviny- snad to bude ok
[url=http://www.spotreby.cz/honda-civic-d15z8-84-kw-0-hp-a4070/][img]http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_4070.gif[/img][/url]
Uživatelský avatar
romko1
Příspěvky: 418
Registrován: stř 25.11.2009 0:00
Bydliště: Trnava, SR

#324 Příspěvek od romko1 »

Bizon píše:
romko1 píše:Kde som urobil chybu?
Vdaka za pomoc...

Stačí přehodit znaménko u hodnoty ELEV ve SWASH MIXu.


Vdaka Bizon...pomohlo.... pripojil som medzi reg a serva flymentora 3D...a uz zase stelujem :D
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+
Uživatelský avatar
mrpilot
Příspěvky: 538
Registrován: sob 14.02.2009 0:00
Bydliště: Košice

#325 Příspěvek od mrpilot »

zdravím páni, dnes som absolvoval prvý let s HKčkom ;) pozrite videjko
http://www.youtube.com/watch?v=iXQ89d6PsWk
Uživatelský avatar
Gllun
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 22.05.2008 0:00
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

#326 Příspěvek od Gllun »

mrpilot píše:zdravím páni, dnes som absolvoval prvý let s HKčkom ;) pozrite videjko
http://www.youtube.com/watch?v=iXQ89d6PsWk

na to že to byl první let, si vedeš dobře :wink:
DX6i; Blade 400 3D; Super Zoom 4D
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=287&amode=
Obrázek
Uživatelský avatar
morce77
Příspěvky: 11
Registrován: pon 24.08.2009 0:00
Kontaktovat uživatele:

jaké tedy osazení

#327 Příspěvek od morce77 »

Zdravím vás, páni piloti. Já osobně mám nějaké zkušenosti s RC letadly a jejich osazení. Chtěl bych vyzkoušet i vrtulníky. Mám nějaké hodiny na simulátoru Pheonix a s Blade mSR. Najde se nějaká dobrá duše, která by shrnula těch 122 stránek a poradí mi jaké osazení koupit do této mašiny http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh ... duct=10900
Pročítáním tohoto vlákna jsem ztrával už nějakou dobu a o vrtulníkách a jejich osazení toho opravdu moc nevím. Prosím zohledně cenu s kvalitou (nákup z HC). Případně i jeho nastavení s DX7. Díky všem, kdo bude tak ochoten mi pomoci. Michal M. :roll:
Uživatelský avatar
Zbynass1
Příspěvky: 461
Registrován: ned 17.08.2008 0:00
Bydliště: Brušperk

#328 Příspěvek od Zbynass1 »

Nemůžu říct jestli je to ten nejlepší poměr cena/výkon ale já mám s tímto osazením odlítáno už asi 4h. čistého času a jsem spokojený, jako serva cykliky se mi osvědčily Power HD 1810, servo vrtulky Inno lab D201HB, gyro TELEBEE (dneska se prodává jako Turnigy) regl mám Power HD 40A, motor Tower Pro 2415 (3850 k/V) pastorek 12 zubů, baterky turnigy 3S 2200mAh, na časovači mám nastaveno 6 minut, v baterce zbyde 3,75V - 3,8V na článek, listy MS compozit B jakost.

Začínal jsem se servy Hitec HS55 ale byly nevhodné, okamžitě vůle a převody odešly při prvním líznutí listem o zem, s těmi Power HD jsem už dvakrát regulérně zakrtkoval (hlavní, příčná, táhla, listy) a serva chodí vesele dál bez ztráty kytičky. Co se týká gyra stačí ho jednou precizně nastavit a pak už se na něj nemusí sáhnout, driftuje pouze při velkém rozdílu teplot tzn. když vytáhnu vrtulník z rozhajcovaného auta, postavím ho na 5 - 10 minut někam do stínu/průvanu, případně na chvilku roztočím rotor ať gyro ofoukne, odpojím a zapojím baterku a lítám celé odpoledne bez nejmenších problémů. Podotknu ještě že nelítám plnou 3D akrobačku, honím to po obloze spíš jak akrobatické letadlo tzn. na přemety, výkruty, souvraty a lety na zádech toto vybavení v pohodě postačuje.
nahoru může, dolů musí
Uživatelský avatar
flubber
Příspěvky: 602
Registrován: stř 05.12.2007 0:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké tedy osazení

#329 Příspěvek od flubber »

10 lidí ti doporučí 10 různých výbav. Opravdu si vyber z toho co je tu popsané. Je to jen na tobě.
Uživatelský avatar
Ladul
Příspěvky: 652
Registrován: ned 20.01.2008 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#330 Příspěvek od Ladul »

Ja sem ted docela spokojen se sestavou
ocasek
cyklika
Gyro
motor
regl

a cele to pak vypada nejak takhle no
Obrázek
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO
Zamčeno

Zpět na „Heli - do 450“