Optic 6 přechod na 2,4 Ghz

Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ron
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13.09.2010 0:00

Optic 6 přechod na 2,4 Ghz

#1 Příspěvek od ron »

Prosím o radu, už rok lítám s Opitcem 6 EG a Big lamu od esky. Jelikož lítám za barákem a mám tam trvale velké ruchy, které mi v jednom místě už dvakrát sundali EG tak bych chtěl přejít na 2,4. A nevím do čeho. Přes zimu bych chtěl pokročit do nějakého dospělejšího větroně asi Robina od Azero http://www.azero.cz/cz/produkty/elektrovetrone/Rob/-model-letadla-robin.html nebo něco podobného. Vzhledem k tomu, že se budu do budoucna zaměřovat hlavně na větroně určitě bych chtěl využívat telemetrii. A tak mám několik variant.

1) osadit optica duplexem
2) koupit duplexí Graupner MX-16
3) koupit auroru 9

Láká mě při přechodu na 2,4 přejít už rovnou na osm kanálů, ale i s šesti by to asi taky šlo. Tak nevím jak se rozhodnout.
Uživatelský avatar
arda1
Příspěvky: 19102
Registrován: ned 31.07.2005 0:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od arda1 »

A co použít do Optica FrSky? :wink:
ICQ 638556901
Lukash
Příspěvky: 1920
Registrován: čtv 14.09.2006 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukash »

Jsem jednoznačně pro Auroru. To, že zatím potřebuješ jen 6 kanálů neznamená, že za rok na tom budeš stejně.
zdekar
Příspěvky: 2204
Registrován: pon 21.04.2008 0:00
Bydliště: Královéhradecký kraj

#4 Příspěvek od zdekar »

Když se chceš věnovat těm větroňům, tak bych taky doporučil už něco více kanálového. Optic je dobré rádio, ale do budoucna by ti už nemuselo na ty větroně stačit.

Takže Auroru a do ní pak to Frsky, jak radí Arda ;-) :D
- to jen tak ze srandy :)
OPTIC 6 2,4Ghz Assan
Lukash
Příspěvky: 1920
Registrován: čtv 14.09.2006 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukash »

FrSky jen DIY modulem. Navíc, tu telemetrii nemá moc vychytanou. Spočívá jen v tom, že tě upozorní, že má málo signálu. To je fičura, kterou asi nepotřebuju.
Navíc myslím, že DIY module tohle ani neumí.
Uživatelský avatar
PS
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 24.09.2009 0:00

#6 Příspěvek od PS »

Mám v Opticu 6 JETI duplex modul s Jetiboxem, k němu v EG mVario na sledování stoupání a MUI30 na spotřebu. Jo a ještě tzv. expander, ten je zapotřebí, když je víc než jedno telemetrické zařízení.
Víc ke štěstí nepotřebuju.
Uživatelský avatar
wh
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 04.10.2007 0:00
Bydliště: 50°16'40.119"N, 15°44'52.262"E
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od wh »

J8 mám v Eclipse MZK Twin ..... a spokojenost!! :) ..jen vyměníš vzadu modul a je to, když chceš zpátky na 35MHz. zase jen přehodíš..a maká to bez problémů,...jo a do optika je ten samej..
Hitec Eclipse / Palík 2,4 GHz/MZK moje smečka: http://braun1.webgarden.cz/hangar
Odpovědět

Zpět na „Vysílače“