px

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 1:07 
Mazák
Mazák

taky nechápu, proč musím pořád vymýšlet nějaký hovadiny, mě to ale občas nedá :D
Sice všechny holinky levý, no ale nekup to za tu cenu :D

jel jsem koupit jen tu menší plachtu, 400kč 3,6m2 cestou se mi to ale rozleželo v hlavě tak jsem od něj nakonec vzal i tu větší plachtu 6,2m2 600kč, zatím to patlám z toho co dum dá, jestli to bude tak nějak trochu fungovat, tak bych to asi už pořešil trochu seriozněji.
konstrukčně ale vycházím z toho, že já budu trávit čas u vody jenom v případě, kdy bude na koloběžku vedro, takže v podstatě bezvětří jen občas nějaký termický závan a to by mohla ustát i nějaká kutilská konstrukce.s kýlem si starost nedělám, nějakou představu jak pořešit kýl mám i tady na ten levný paddelboard, kdyby to fungovalo problemově, dá se koupit i paddelboard, který má montáž i pro stěžen --oplachtění a kýl stejně jako winsurfing.

Příloha:
P1100778.JPG
P1100778.JPG
[ 107.15 KiB | Zobrazeno 565 krát ]

Příloha:
P1100779.JPG
P1100779.JPG
[ 99.18 KiB | Zobrazeno 565 krát ]

Příloha:
P1100780.JPG
P1100780.JPG
[ 95.49 KiB | Zobrazeno 565 krát ]

Příloha:
P1100784.JPG
P1100784.JPG
[ 85.25 KiB | Zobrazeno 565 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 17:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Nejsem žádný plachtař, na vodě se umím pohybovat pouze vlastni silou, ale nebude tě bez kýlu, nebo řízení naklápěním jako u surfu plachta táhnout jenom větru ?
Marphyho zákony fungují, u mne určitě, po větru bych měl určitě vždy rákosí, nebo jinou pakárnu. :mrgreen:

Ale máš pravdu, zkusit se to musí.

PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 18:57 
Mazák
Mazák

Příloha:
1F408C16-BDFC-45D0-8DC7-FB85BFA531C5.jpeg
1F408C16-BDFC-45D0-8DC7-FB85BFA531C5.jpeg
[ 94.45 KiB | Zobrazeno 511 krát ]

Kyl tam samozrejme byt musi. Bez nej by to opravdu nefungovalo,na tech paddelbordech primo urcenych k oplachteni je tam rovnou vlepene zasuvne loze plus uchyt pro stozar to ja musim ukutit ale vzhledem k tomu ze na paddelbordech i tech k oplachteni je vzhledem k nafukovaci konstrukci ta ploutev mala tak by to zasadni problem byt nemel. Spis me prdi to kuteni stezne s rahna. Da se to koupit prez bazos starsi za par korun jenze je to nerealne mi to poslat postou. Tak se kuteni asi opravdu bohuzel nevyhnu a cenove me to stejne prijde draz nebo na stejno jako kdybych koupil starsi funkcni original. Jeste mi napadlo dat si inzerat ze neco pouzitelneho koupim pobliz rozumne dojezdove vzdalenosti od meho bydliste. Uvidim. Rozhodne ted nechci travit cas kdyz je leto nejakym nekolikadennim kutenim v dilne kdyz mohu vypadnout kdyz nejsem v praci nekam ven. Maximalne nejake modelareni po praci kdyz beztak musim byt doma. Ono asi bych a nejspis to oramovani plachty koupil za par korun na prazske burze. V sobotu. Nedeli. No to ted fakt ne. Uz jsem zase v kempu a pac ma byt zitra vedro tak kemp s rybnikem.

PříspěvekNapsal: pát 31.07.2020 21:37 
Mazák
Mazák

Trapil jsem ji dnes jen chvilku ale asi to bude v poho https://youtu.be/USrav1To6hU

Naposledy upravil pepin dne sob 01.08.2020 0:28, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 0:03 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
JEN TAK. Board - Surf: Když nefouká - E-FIN Motor a u něj uváděné V, Ah, mph - hodin jízdy -- cca proud watty
36 V, 14 Ah, mph - hod == 2mph - 10h 1.4A 50W, 3mph (=chůze) - 5h 2.8A 100W, 5mph - 2h 7A 250W
12 V, 42 Ah km/h = mph krát 1.5, (pro stejné W) proud = krát 3

E-FIN Motor Fins Powered Electric Surf Fin E-surf fins For SUP surfboard Surf Foil Battery+Motor Surf Fin 36V
https://www.aliexpress.com/item/4000414142076.html

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 14:15 
Mazák
Mazák

To se mi celkem líbí, asi to koupím vnukovi a sám si samozřejmě taky zablbnu. Poraďte jak to přidělat k nafukovacímu paddleboardu? Přilepit?

PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 15:12 
Mazák
Mazák

Na kazdym paddleboardu by mela byt vzadu vlepena minimalne jedna stredova kapsa kam se zasunuje mala plastova ploutev. Nebo misto ploutve ten motor. Prodavaji se i nahradni redukce. Urcite ale nic sloziteho si tu redukci vyrobit Sam

https://www.swis-shop.cz/aqua-marina-us ... hnEALw_wcB

PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 16:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
https://it.aliexpress.com/item/32742445 ... 5612%23347

tohle vypadá líp, alespoň nějaký údaje a utěsněný.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 17:44 
Mazák
Mazák

dudaj píše:

tohle vypadá líp, alespoň nějaký údaje a utěsněný.

Jenze ta cena. Dnes jsem prubezne cely den s tim paddelboardem u rybniku. Vcelku dobra zabava je si vubec zvyknout na ten balanc ve stoje abych pak s plachtou uz neresil i to ze udrzim s problemy balanc. Trochu vic uz si umim predstavit jaky smysl by melo omotorovani. Ohledne zabavy podle meho vubec zadny. Kdyz nepotrebujes dojet nekam tak daleko ze by padlovani bylo uz unavne. Umim si predstavit ze ten motorovy pohon bych pravidelne a smysluplne vyuzival treba jako rybar na zavazeni navnady ale co by zabava by to muselo mit takovy vykon. Ze bych se zabavil tim ze zatim ten vykon nezvladam uridit. Urcite super tuning kdyz bych mel prez rybnik kde mam na jedne strane chatu a na druhe strane hospodu. Nebo opravdu jako modelarska dilenska zabava umodelarit elektropohon na paddelboard. Ale ve chvili kdy uz by to spolehlive fungovalo by ten elektropohon pro zabavu pozbyl smysluplnosti.

Ted jsem byl mimo jinych lokalit po cechach na kolobrnde i na batove kanalu. Umim si predstavit ze treba dovca na elektro paddelboardu treba ten batuv kanal nebo labe nebo treba po nejakych kempech na prehradach by byla super akce. Na tom elektro paddelboardu se presouvat se stanem za pomoci elektromotoru a cestou pri pivnich zastavkach prubezne dobijet v hospudkach baterie to mi smysl dava ale elektropohon na hopsani po rybniku uz ne.to mi prave uz prijde smysluplnejsi blbnout na oplachtenem paddelboardu. Tady mi to dava smysl uz jako aktivni zabava.

Přílohy:
CC158FA2-EE17-41B2-9BAE-1F39269674C7.jpeg
CC158FA2-EE17-41B2-9BAE-1F39269674C7.jpeg
[ 58.62 KiB | Zobrazeno 375 krát ]

PříspěvekNapsal: ned 02.08.2020 22:02 
Mazák
Mazák

dnes počasí už na prd, tak jsme to s manželkou v kempu ráno zabalili a směr domu,, já následně směr Hornbach

ráhno jsem nakonec udělal z hliníkových horbacháckých trubek--vcelku v poho to šlo ohybat přez ráfek kola, a přední spojku ráhna z poměrně fortelné spojky zahradních hadic, mohlo by to fungovat, zítra ráno jedu k truhláři pro foliovanou překližku na kýl, plán je že by byl kýl a lože pro stěžen uchycený pouze přepásováním popruhama přez ten paddelboard, trochu se jen bojím, že jak je paddelboard ze spodu plochý, tak to možná bude to přepásování při jízdě flatrovat,, to se uvidí,

Příloha:
P1100787.JPG
P1100787.JPG
[ 88.83 KiB | Zobrazeno 319 krát ]

Příloha:
P1100788.JPG
P1100788.JPG
[ 98.26 KiB | Zobrazeno 319 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 19:25 
Mazák
Mazák

tak oplachtování jsem dnes co by prví nástřel dokutil, zatím se to snažím dělat gumový a flexibilní, pokud se mi někdy podaří určit optimální umístění středové ploutve, tak bych tam nejspíš vlepil origo zásuvku pro origo plastovou ploutev

https://www.swis-shop.cz/aquadesign-sli ... rek=183372

a tím se zbavil přepásování toho plováku , teda pokud by se potvrdila moje předtucha, že při rychlejší jízdě bude ten popruh flatrovat, z toho mám trochu strach, že to bude problém, to se uvidí, ale si myslím, že díky plochému dnu to tu tendenci flatrovat mít bude .

jinak konstrukčně mi to přijde v poho, ráhno ubastlené z komponentu z hornbachu určitě, ve větším větru bude určitě slabina ve stežni z toho rybářského biče---teda kdyby na tom jel někdo, kdo větší vítr vubec zvládá, vrchní část biče se evidentně už ohýbá,ale ukáže praxe.
Příloha:
P1100789.JPG
P1100789.JPG
[ 106.62 KiB | Zobrazeno 276 krát ]

Příloha:
P1100790.JPG
P1100790.JPG
[ 118.15 KiB | Zobrazeno 276 krát ]

Příloha:
P1100794.JPG
P1100794.JPG
[ 99.63 KiB | Zobrazeno 276 krát ]

Příloha:
P1100795.JPG
P1100795.JPG
[ 117.54 KiB | Zobrazeno 276 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 19:40 
Mazák
Mazák

no a když už jsem stejně musel namíchat epoxyd abych napustil odbroušené hrany té foliované překližky, tak jsem ubastlil i redukci pro motor abych mohl vyzkoušet ten elektropohon.pořád mi to stejně vrtá hlavou, jestli by to a případně jak fungovalo tak jak jsem já prvotně zamýšlel přez ten cyklopohon.

Příloha:
P1100797.JPG
P1100797.JPG
[ 82.84 KiB | Zobrazeno 271 krát ]

Příloha:
P1100798.JPG
P1100798.JPG
[ 72.33 KiB | Zobrazeno 271 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 03.08.2020 23:13 
Mazák
Mazák

mini plachtička -
Obrázek¨

Obrázek

Když se rybářské loďky tahají drakem (KITE FISHING (A)DRIFT) používají při bočním větru
na protilehlé straně od draka ve vodě jakýsi padáček - kotvu (Sea Anchor)
Na malém rybníčku asi problém - zejména mi není jasné jak s tím křižovat - stáhnout draka - kotvu přehodit
na větší vodní ploše a delší jízdě v daném směru - možná stojí za úvahu

https://accuratefishing.com/go-fly-a-kite-kite-fishing-in-todays-fisheries/

https://www.pinterest.cl/pin/328833210276372998/

Šňůry nafukovací (profilované, plachty rogala) draka lze držet volně v ruce¨přes řídící hrazdu
Obrázek
Úvod - Intro to Kiteboarding - Learn to Kiteboard - Trainer Kite Instructional Video

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Tažného draka na dlouhé šňůře lze vypustit do výšek s větším větrem - DIVOČINA na MOŘI
Wanna watch a perfect double strapless front loop ? Sebastian Sutter Sponholtz,
filmed in slo mo with Brendan Kerr, Teddy Lyons, Alden Simmer, Matt Elsasser in California

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 0:21 
Mazák
Mazák

ty malý plachty se mi líběj, ono já jsem ted o víkendu to zkoušel použít jako plachtu nafouknutou matraci, jako středový kýl jsem držel na straně padeelboardu pádlo a jelo to.
ono je ale něco jiného jezdit na vítr někde na moři, když fouká setrvale a stále na pobřeží, nebo honit termické závany jednou tak, podruhé jinak na nějakém českém rybníku.

já koupil ty plachty dvě, jedna na kterou to ted dělám je v podstatě určením dětská, dámská, případně do velkého větru-plocha nějakých 3,6m a stejně mi to přijde jako kráva veliká, ta druhá co jsem vzal tady s tou má plochu přez 7 metru, no tu jsem bral jen z toho duvodu že to bylo opravdu za pár korun---v podstatě finančně efektivnější si z ní přešít plachtu na míru než kupovat nový materiál na plachtu na míru.

ta menší 3,6 ková plachta mi přijde ale na ten paddelboard velikostně v poho, i to bude jednodušší odlepit od vody.z čeho mám ale opravdu strach, že to přepásování popruhama bude pod tím plochým plovákem flatrovat.

já si dodnes pamatuji, jak jsem měl ten katamaran, to stačilo aby se přez kyl chytil list ze stromu a to byl při rychlejší jízdě pak neskutečný hluk a rachot.

já ted jen potřebuji vychytat kde má být ideálně umístěná středfová ploutev a vuči ní umístěný hned věděl co je v principu umístění stežen vuči ploutvi špatně.

ja tam tu možnost s tím pohybovat mám, ale já poznám prd, já budu ze začátku rád když se na tom vubec udržím ve stoje.

,ale dáva mi tooplachtění opravdu větší smysl než přez to elektro---i když to teda nakonec taky asi zkusim, ale spíš ze zajímavosti, při kolika amperech to bude schopné už nějakého smysluplného pohybu.

PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 21:00 
Mazák
Mazák

Nezkoušel jsi zůstat sedět na boardu (1 origo ploutev (vzadu) u tvého Lagrada Ocean 300x85x15 cm)
a tu matračku jako desku - křídlo držet v nějakém sklonu (vůči větru) nad hlavou?
Nemám představu o možné velikosti vodorovné (ani svislé vztlak/přítlak) složce síly v závislosti na rychlosti větru.

Boardy tahané draky na šňůrách (nebo drženými v ruce) středové ploutve neměly (videa) Většinou jen 2 vzadu

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další