Reklama

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 18:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Jen mně tak napadlo podle některých poznámek v jiném vláknu - jak držíte čistokrevnou palcovku (tedy nevetknutou do zmrzlinářského pultu)?
Já ji mám pověšenou na krku za oko k tomu určené a vyvážení napomáhá duralový trámeček. Samotné rádio držím v dlaních a palce položené na zubaté konce dost krátkých páček. Ukazováky mám volné k přepínání páčkových přepínačů vlevo i vpravo. Palci dosáhnu na trimy.
Už nelétám větroně ani brtuloidy jakéhokoli typu, létám WWII (venku) a v hale nepříliš hodné a vůbec ne pomalé experimenty ala F7F, MiniSwift, GeeBee R3 .

A co vy?

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 19:32 
Mazák
Mazák

naprosto stejně

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 19:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Bez popruhu, jen v rukách. A když to je palcové rádio, tak řídím jen palci.

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 21:08 
Mazák
Mazák

Asi tak, palcovka dává smysl právě v té "čisté formě", tedy v ruce bez čehokoli a s řízením palci. Různé variace jako "pincher", kdy se na palcovce drží knypl mezi prsty jsou podle mě dost nesmysl a pokud to někomu sedí lépe, tak bych doporučit zkusit pultovku anebo alespoň nějaký stabilnější závěs, provozovat takto palcovku mi přijde jako varianta, která spíš kombinuje horší věci z obou...

Jinak já mám za sebou dlouhá léta s velkou pultovkou a křížovými kšandami, ale přechod na palcovku mi šel naprosto bleskově - to jsem se ani moc neučil, prostě to šlo samo...

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 21:29 
Mazák
Mazák

Co člověk to názor. Proč má "palcovka" očko pro popruh? Protože se má tam ten popruh připevnit a pověsit na krk. Pro mne totální nesmysl držet rádio jenom v ruce. Viděl jsem mnohokrát jak na to borec dojel a rozebral éro. Jo a i jsem viděl jak rádio pár synkům vypadlo i z ruky...a to nebyli žádní začátečníci. :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 22:53 
Mazák
Mazák

Na popruhu a stejně. :lol:

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

jio píše:
Bez popruhu, jen v rukách. A když to je palcové rádio, tak řídím jen palci.

Doplním sám sebe. :-)

Začínal jsem s Hitec 5 na popruhu a kniply mezi palci a ukazováky, pak MPX Royal Evo v pultu s kšandami. V tom pultu to vydrželo cca 2 roky a pak jsem zjistil, že na popruhu to jde líp opět s kniply mezi palci a ukazováky. Pult jsem daroval. Kšandy ještě možná někde doma leží.

Po nějaké době jsem doma popruh zapomněl a byl jsem líný se pro něho vracet. Zkusil jsem to bez něho jen s palci a ono to kupodivu šlo. A po čase to šlo bez popruhu líp než s ním. No a s Taranisem to bylo od počátku už je v rukách a palcích.

Má to ale jedno ALE. Lítám pro radost a jen tak, abych nespadl a nemám nároky na nějakou přesnou pilotáž.

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:22 
Mazák
Mazák

popruh bez něho jsem nesvůj, vyvažovací trámek k vuli 2,4...
dívoké létaní /akrobaty ,stihačky/ držím v rukach a jen palci.

hodné větroně ,když je termika /škoda do toho hrabat/ tak visí na krku a řídim jako v pultu chvílemi nebo do toho tukam ležerně palci ,,z boku,, když sedím na židli tak to líta samo....

nechápu proč lidi strkaj palcovku do pultu a do aut lejou naftu :D

Naposledy upravil SKAY dne sob 16.12.2017 23:38, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:36 
Mazák
Mazák

Pro SKAY

nechápu proč lidi strkaj palcovku do pultu a do aut lejou naftu :D

Asi tak :lol:

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 0:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Nechápu proč někdo do kniplů ťuká. Viděl jsem to u víc lidí a jsem rád, že tenhle zlozvyk nemám, dycky se tomu směju, přirovnal bych to k zedníkovi, který poklepem zednického kladívka dorovnává cihlu podle rovnováhy.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 1:09 
Mazák
Mazák

já jsem začínal s palcovkou, dvoukanál, ůlétal jsem větroně, když jsem to potunil pokud pominu spalovák na pylonu o ovládaný elektromotor, motor--spínání jsem řešil přez přepínač--plné přitažení výškovky zapnutí motoru, plné potlačení vypnutí motoru, časem mi to bylo málo, bohužel v té době jediná možnost pořídit v čechác h chytřejší vysílač bylo popřídit pultovku--cenově dostupné--futaba 14, nmebo dražší, futaba 18, já koupil futabu 14 plus externí základní mix--supr, že jsem měl mix, ale s palcovkou se mi létalo s větroněm stejně líp--pohodověji, rychlejší rakce na výškovce, žádná nutnost, jako na pultovce posunovat celým zápěstím--šoupání rukou kuli výškovce, zvyknul jsem si, ale prvotní a v podstatě i dlouhodobý dojem byl, že mi vadil přechod z palcovky na pultovku--i po pořízení pultovky jsem dokud to ještě šlo létal kde to šlo pořád s dvoukanálem palcovkou---popruh tam byl asi jen v tom smyslu, že tam byl prostě popruh, protože tam bylo očko, kam šlo ten popruh připnout, ale pro řízení žádný smysl pro mě neměl--ale byl to lehký dvoukanál atac.

zkoušel jsem pak dát--potunit ten dvoukanál i do pultu--když už jsem byl teda ten hustý pultař s futabou 14, absolutně mi to nesedlo a dokud jsem si s ní vystačil, palcovku jsem používal i vedle pultovky pořád jako palcovku a užíval si u ní zvlášt to pohodové a rychlé ovládání výškovky na krátkém kniplu palcem oproti pultovce---ten markantní rozdíl jsem vnímal hlavně při přistávání větroně po větru do svahu--s palcovkou to bylo na palci pohoda v poslední fázi korigovat uhel před dosednutim , s pultovkou jsem šoupal s celým zápěstím někdy i po pultu, bo jen výchylka prstu většinou nestačila a bylo to docela nepříjemné.

v podstatě na pultovku jsem přešel pouze z duvodu, že v dobách dávných palcovky --alespon dostupné na našem českém trhu žádný mix neumožnovali a v podstatě jako alespon 4 kanál snad na našem trhu ani žádný palcový vysílač nebyl až do dob, dokud nepřišel na trh hitec--to byla docela revoluce a ohledně palcovek už opravdu vcelku super rádia.

zpětně ale už neumím posoudit, jak bych se dnes vyjadřoval k moderní palcovce plnou přepínaču, jen si myslím, že palcovka je palcovka, kdo chce vysílač do pultu, myslím, že vhodnější je pultovka--kniply dál od sebe.

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 17:24 
Mazák
Mazák

Jako zednik neridim ale vim co za styl myslíš viděl jsem to u starších většinou asi návyk z gumickovky nebo si spletli prášky :lol:

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 20:27 
Mazák
Mazák

SKAY píše:
Jako zednik neridim ale vim co za styl myslíš viděl jsem to u starších většinou asi návyk z gumickovky nebo si spletli prášky :lol:

:lol: :lol: no, tak viděl jsem to ťukání do kniplu u spousty začínajících mladších :lol:

jo a mám pultovku, strkám ji do pultu a do auta liju naftu :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 20:40 
Mazák
Mazák

SKAY píše:
popruh bez něho jsem nesvůj, vyvažovací trámek k vuli 2,4...
dívoké létaní /akrobaty ,stihačky/ držím v rukach a jen palci. D

No a k čemu ti tedy ten popruh tedy je? Buď to opravdu držíš v ruce a řídíš palci, pak popruh nemá žádný význam. Anebo jsi ve skutečnosti do popruhu zapřený, pak ale podvědomě sklouzáváš k pojetí, které se trochu sune k pultovce...

Věty jako bez "popruhu jsem nesvůj" prostě u palcovkového držení nemají význam, když se rádio drží pořádně, tak ti nemá jak upadnout, to fakticky nejde. Možná při hodu, ale pak bude destrukce modelu stejně celkem jistá jak při pádu na zem, tak i když bude vysílač létat kolem tebe na středové kšandě...
Podle mě je to opravdu buď čirá psychologie (pak je lépe nic neměnit a neřešit), ale také to může být ten zmíněný náznak k stylu směřujícímu trochu k pultu a pak to možná na zamyšlení je.

PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ja zasadne bez popruhu, jeden cas jsem to pouzival a vzhledem k tomu ze radio nemelo zamek na plynu,tak se mi to seredne vymstilo...Takze popruh u me ne..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další