Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: tmel na balzu?
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 18:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Jestli ten onetime skladuješ dlouho, rovnou ho vyhoď. Má na víčku použitelnost do.. Starý tmel se jevil jako v pohodě, ale pořádně nevytvrdl, zůstal trochu jako žvejkačka a nešel dobře brousit. Nové balení je naprosto v pohodě..

PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 18:44 
Mazák
Mazák

Myslím, že zkušební vykitování a následných pár zcela čerstvých fotek řekne více než milion vět.
Tak tu jsou fotky , před hodkou jsem vytáhl kus balzy a staré křídlo z podlahového depronu s balzou, po půlhodině na radiátoru obroušeno bez brusného hranolu-jen tak z ruky 320 smirkem na dřevo,
Příloha:
0.JPG
0.JPG
[ 74.75 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Příloha:
1.JPG
1.JPG
[ 70.68 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Příloha:
2.JPG
2.JPG
[ 65.96 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Příloha:
3.JPG
3.JPG
[ 67.92 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Příloha:
4.JPG
4.JPG
[ 72.28 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Příloha:
5.JPG
5.JPG
[ 62.78 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

žmolkování je u mě způsobeno vždy 2 neduhy, špatným rozetřením před aplikací nebo nedostatečným vyschnutím tmelu.

PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 19:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Ufone, už se na to dnes vykašli, je Silvestr. Nalej si to co jsem v létě u Tebe chutnal, (jestli teda něco zbylo) a dej kopyta vzhůru a relaxuj. :lol: :lol: :lol:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 19:17 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
JirkaA píše:
Jestli ten onetime skladuješ dlouho, rovnou ho vyhoď. Má na víčku použitelnost do..

No právě, proto používám Balsa Lite. Po ukončení tmelení ho srovnám v dóze ťapťátkem do fajifky do roviny, zaleju cca 2 ml vody a za rok je úplně stejnej jako čerstvě načatej.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 19:26 
Mazák
Mazák

Ten tmel mám doma sice už dlouho, ale dělal to už od novoty. Prostě když ho v kelímku zamíchám nějakou špachtličkou nebo něčím, tak se zdá v pohodě. Ale když ho nanáším na balsu, tak se jakoby špatně roztahuje, místy ani nedrží.
Tak chci vyzkoušet něco jiného. Vyzkouším nějaký tmel na dřevo nebo tmel na balsu.

PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 20:59 
Mazák
Mazák

Celeron píše:
Ufone, už se na to dnes vykašli, je Silvestr. Nalej si to co jsem v létě u Tebe chutnal, (jestli teda něco zbylo) a dej kopyta vzhůru a relaxuj. :lol: :lol: :lol:

nezbylo Jirko nové kvasí a ještě tak měsíc bude..... nějak jsem neodhadl čas...... no doma jsem asi po 20 letech sám se sklenkou stáčeného irsai olivera, tak si hraju..... a nastříkané domečky mi schnou tak jsem to jen napatlal a odfotil. :lol: :wink:

PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 11:27 
Mazák
Mazák

Já jsem prostě z aut zvyklý, že tmel nanesu nějakou špachtlí a pěkně drží, roztírá se jako máslo.

Vše nejlepší v novém roce 2019 :)

PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 18:52 
Mazák
Mazák

Dobrý podvečer, nakonec jsem zkusil koupit klasický tmel na dřevo. Už neměli ten Kittfort nebo jak se to jmenovalo, ale Lazurol. Nějaký akrylátový tmel, už rovnou namíchaný v kelímku, podobný jako jsem kdysy používal. Barvu jsem koupil smrk, podobné balse. Cena nějak okolo 45,- kč za kelímek 250g. Schne to 2-12h podle tloušťky nanesené vrstvy. Pěkně se to brousí. Super. Takže děkuji Larkovi.

PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 19:05 
Mazák
Mazák

Nemáš za co. Akorát při silnější vrstvě je lepší to tmelit na několikrát ve více vrstvách. Rychleji tvrdne a tolik se nepropadá. Pevnost je ale malá, je to spíš plnič.

PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 19:29 
Mazák
Mazák

No nemám to na nějaké moc hluboké díry, řekněme 1mm plus mínus. Nějaké otlačeniny od svorek apod. No příště už budu dávat pozor. :oops:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4