Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
jen pro upresneni, nakup energii na burze ma opravdu hodne spolecneho s burzou tak jak si ji predstavujeme ala Wall street. protoze to JE burza. Prodava se dlouhy, kratky, spekuluje.. bohatne nebo krachuje.. jedine co nam chybi jsou skoky z vyskovych budov po cernem patku :-)

nejsem klientem BE, s pripadem nejsem hloubkove obeznamen, nicmene z toho co jsem zachytil tak BE skoncila nejspis proto, protoze provozovala de facto short selling. neprodavala klientum kapacity kryte nasmlouvanym kontraktem od dodavatele, ale spekulovala na pokles, tedy nejdriv vybrala penize od klientu na nejakou delsi periodu a mezitim kupovat postupne vzdy kratkodobe aktualne potrebne objemy kapacit, v ocekavani ze cena tech kratkych objemu v case bude klesat. To neni nelegalni, je to proste typ podnikani, kdy vsadi nekdo na jednu kartu a jede rodeo. a jakmile ma dlohodobe zavazky vuci zakaznikum a zveda se ji cena tech kratkodobych objemu a vyhled je jeste vetsi zvedani, museli by provozovat s cim dal vetsi ztratou. tak to proste Pisarik zariz, jedine mozne reseni. Jak moc to zariz a jestli tam nebyly a nebudou nejake nevyporadane zavazky nebo neopravnene ukoncene smlouvy to nevim - ale leccos napovida co jsem dnes zachytil, ze ERU vydalo zpravu aby lide NEPLATILI BE dalsi zalohy jako reakci na prohlaseni BE "sice koncime, ale nadale platte zalohy".
Pokud ma nekdo ted nakoupene dlouhodobe kapacity a ma je volne, muze zase zvednout ceny a vesele spekulovat na dlouhy prodej a muze pekne vydelat.

pro predstavu - tady mate vyvoj cen elektriny ode dne zalozeni BE do dne krachu. https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elek ... 13.10.2021 vidite ze ta spekulace mohla roky pohodle vychazet, kdyz se dobre odhadly spicky dalo se rejzovat.. ale ta brutalni hokejka co je vpravo, to je proste moc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dudaj "Dělat ze sebe všeználka když je po všem asi není moudré." Nedělám ho ze sebe, ani nepotřebuji být
(chytrým) generálem po bitvě. Selským rozumem "Příliš výhodné = vždy nějak smrdí" platí obecně.
Za sebe se tím snažím vždy řídit. A předpokládám, že v tom nejsem zdaleka sám.

_ Úspěchy různých obdob spekulací typu LETADLO/PYRAMIDA jsou nesmrtelné. Stačí vypadat důvěryhodně.
Na osobu Bernie Madoff, autora největšího finančního podvodu v historii USA, došlo až roku 2008.
(V dubnu letošního roku zemřel.) Kdybych měl upozorňovat tři měsíce předem na vše podezřelé, tak nedělám
nic jiného Od těchto věcí jsou zde jiné instituce, a osoby s příslušným platem. Ani ten není zárukou efektivnosti
A zase píši to co bych nemusel, pokud by fungoval selský rozum. A teoreticky i dozor. Bohužel: Nobody's Perfect.


Naposledy upravil guchar dne pát 15.10.2021 19:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
jen pro upresneni, nakup energii na burze ma opravdu hodne spolecneho s burzou tak jak si ji predstavujeme ala Wall street. protoze to JE burza.


Nějak ti uniklo podstatné. Nikdo tady neporovnával nákup energie poskytovateli na burze, ale malými koncovými spotřebiteli od poskytovatelů. :wink:
Takže co upřesňuješ vlastně nechápu :roll: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a nakup koncovych spotrebitelu neni de facto tez burza? vybiras si z nekolika dodavatelu stejneho produktu, kombinaci ceny + spekulujes jestli podepsat dlouhodoby zavazek a pak si bud blahoprat nebo drbat hlavu, nebo bez zavazku a skakat mezi dodavateli.. A stejne jako na burze, firma ti muze prodat neco, co sama jeste nema..
nic, konec debat o burze, uvidime jak se bude pripad vyvijet, priciny krachu jsou navenek zjevne, jak moc je to shnile uvnitr a zda nezustanou zastupy placicich veritelu a majitel na uteku s policii v zadech se ukaze az casem.. Vam postizenym preji at z toho vyjdete s co nejmensi ztratou.

PS zpusob nakupu BE na burze nema nic spolecneho se zpusobem jejich prodeje koncovym zakaznikum, tak jsou internety plne ruznych pribehu na urovni prodeje zazracnych hrncu. I to je zpusob podnikani, jak moc moralni a legalni je pak na posouzeni odpovednych organu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
guchar píše:
"Příliš výhodné = vždy nějak smrdí" platí obecně.
.


No neplatí a měl bych spoustu příkladů.

Nicméně někomu to vyšlo a někdo měl smůlu.

Brácha se třeba stačil včas přeregistrovat u jiného dodavatele ještě za rozumné ceny s rozumnou fixací.
Nicméně ti lidé ušetřili a teď pár korun tratí. Plus mínus na tom budou podobně, jako kdyby nikam neodcházeli.

Těm co u Čezu skončila fixace letos na podzim a nestihly zrušit naběhnutí nové na tom jsou mnohem hůř.
Prostě řešíš věci, které vůbec nejsou problém a uplatňuješ zde poučky, které s tím nemají nic společného.
Předpokládám že jseš u PRE a fixaci nemáš. Nebo jak to máš udělaný ty, když už ses zapojil do diskuze?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Spekulace na výnos ALIAS Svobodné podnikání. Stejně jako výběr ekonomicky výhodného
malo/velko dodavatele služeb. zboží, ... lze provozovat na různých trzích.
_ Nešlo to třeba za totáče, kdy platila jedna stejná cena od Šumavy k Tatrám. Jen výnosy se pak přerozdělily.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 19:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
a nakup koncovych spotrebitelu neni de facto tez burza? vybiras si z nekolika dodavatelu stejneho produktu, kombinaci ceny + spekulujes jestli podepsat dlouhodoby zavazek a pak si bud blahoprat nebo drbat hlavu, nebo bez zavazku a skakat mezi dodavateli.. A stejne jako na burze, firma ti muze prodat neco, co sama jeste nema..


Ne to není opravdu burza :lol: .

To je jako kdybys obešel troje potraviny a koupil nejlevnější brambory a tvrdil, že jsi spekuloval jako na burze :lol:

Burza je právnická osoba organizující obchod, kde se v průběhu nákupu mění ceny dle nabídky a poptávky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no vidis. jsme v podstate v souladu. ty jsi rekl co je burza de iure, ja jsem to pripodobnil de facto.
jak rika zlate prislovi - levne koupit, draze prodat a pozde platit faktury.. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Nabrnknu novinky a první co na mě vyskočilo
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... i-40375116

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kuba 78: Důvod bude nějakej jinej. Já byl u Bohemky 4 roky a první rok jsem platil měsíční zálohy a oni mi vždy udělali dálkovej odpočet elektroměru a přeplatek mi vrátili, nebo si řekli o doplatek. Tak jsem tam zavolal a domluvil si, že než takhle šachovat budou fakturovat měsíčně skutečnej odběr a já jim ho následně zaplatím. Takže v létě jsem platil 4-7 stovek, v prosinci a lednu, když se topí 2500 - 3000. Mám teda FVE, na mě teda na zálohách nic neurvali.
Dostal jsem se k ceníku u ČEZu jako ta poslední instance. No kurňa, to je raketa! Silovka v nízký a vysoký sazbě naprosto stejně 4,28 bez DPH za KWh. K tomu trvalý platby za přenos, elektroměr, podpora zeleně a daň z elektriky a jsem skoro na 9 kačkách za KWh. :roll:

Jo a dnes padl na tlamu druhej obchodník, Kolibřík energie. A další budou následovat...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 23:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Celeron píše:
...No kurňa, to je raketa! Silovka v nízký a vysoký sazbě naprosto stejně 4,28 bez DPH za KWh. K tomu trvalý platby za přenos, elektroměr, podpora zeleně a daň z elektriky a jsem skoro na 9 kačkách za KWh. :roll: ...

Hmmm! Takže až dojdou dotace z nadměrně (znásilněně) zdaněných čuďáků, bude cena energie na 1 km stejná, jako u těch zatracovaných čmoudů, fuckt dobrý! Zvlášť, když srovnám doposud ne moc znásilněné ceny vozidel na klasický pohon s těmi (s upravovanými cenami) baterkovými, a to nehodnotím jejich další (nedostatečné) vlastnosti.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: sob 16.10.2021 7:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jio píše:
Neviděl jsem to přímo, ale zprostředkovaně v TV radili inkaso zrušit a zálohy už neplatit. Mleli tam něco kolem toho, že by se už tato další záloha nezapočítala. A už bys ji zpátky nedostal.


Tohle téma jsem nechtěně hodinu "prožíval" včera na poště, když jsem chtěl poslat jen pár balíků. Přepážku blokovalo přede mnou asi 20 navzájem se překřičujících důchodců, kteří chtěli vědět něco okolo BE, plateb z účtu a platbami SIPA. Něco jsem zaslechl o bance (logicky - asi zrušení trvalých příkazů) a jako že SIPO nejde zrušit z hodiny na hodinu...že asi měsíc, nebo co, nevím.....ale jinak nebylo vůbec ničemu rozumět, protože křičel houf lidí. Naštěstí jsem už před lety přesvědčil bráchu, aby vocamcaď (z BE) vodešel, dokud byl čas....a to jsem netušil, co vůbec přijde. Hlavně, že měli Lišku v reklamě v TV ještě v den krachu !..."...nic na Vás nehrajeme..." CHA CHA !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: sob 16.10.2021 7:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Už 15 let zpátky nic neplatím sipem ani trvalými příkazy.
Prostě si jedou za měsíc sednu na 10 minut k počítači a zaplatím vše co je potřeba.
Kdysi jsem se už dohadoval o sipo a platby a dost mne to znechutilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: sob 16.10.2021 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, bude ještě "sranda" díky sebedestruktivní EU. Máme BE ve dvou domácnostech a k tomu platíme Sipem, ideální kombinace. No hlavní bude se z toho nepos..t a doufat, že se vše dořeší. Že si skoro všichni řádně připlatíme není pochyb. Jedinou pozitivu to celé podle mě má: lidi se naučí s energiemi šetřit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: sob 16.10.2021 10:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Jedinou pozitivu to celé podle mě má: lidi se naučí s energiemi šetřit.

Možná tak chvíli po první faktuře s doplatkem. Za chvíli to bude zase zpět. Spíše bude více lidí, kteří si to mohou dovolit, dávat na střechy FEV s ukládáním do baterek. Takže další boom na obzoru a tím i zvýšení cen za instalaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz